Etender.in.ua

Таємниці цього світу

10 корисних властивостей куркуми

10 корисних властивостей куркуми

Куркума може бути найефективнішою існуючої в природі харчовою добавкою. Багато високоякісні дослідження показують, що вона дуже корисна для вашого тіла і мозку. Ось перші 10 доведених наукою корисних властивостей куркуми.

1. Куркума містить біоактивні сполуки з потужними лікарськими властивостями

Куркума — це спеція, що надає каррі жовтий колір.

Вона використовується в Індії протягом тисяч років в якості спеції і лікарської рослини.

Останнім часом наука почала підтримувати те, що індійці знали протягом довгого часу — вона дійсно містить сполуки, які мають лікувальні властивості (1).

Ці сполуки називаються куркуміноїди, найбільш важливим з яких є куркумін.

Куркумін є основним активним інгредієнтом куркуми. Він має потужні протизапальні властивості і є дуже сильним антиоксидантом.

Однак зміст куркумина в куркумі не настільки велика — близько 3%, по вазі (2).

Більшість досліджень цього рослинного засобу використовують екстракти куркуми, які містять в основному куркумін, причому дози зазвичай перевищують 1 г в день.

Цього рівня споживання куркумина було б дуже важко досягти, просто використовуючи мелену куркуму в якості спеції в звичайних кількостях.

Тому, якщо ви хочете випробувати його повноцінне вплив на організм, вам потрібно приймати добавки, що містять значні кількості куркумина.

На жаль, ця сполука погано всмоктується в кровотік. Але в поєднанні з чорним перцем ви можете збільшити ступінь засвоєння куркумина на 2000%, так як він містить природна речовина під назвою пиперин (3).

Кращі добавки куркумина містять пиперин, що істотно підвищує їх ефективність.

Куркумін також жиророзчинний, тому найкраще вживати її з жирною їжею.

Висновок:

Куркума містить куркумін — речовина, що володіє потужними протизапальними і антиоксидантними властивостями. У більшості досліджень використовувалися екстракти куркуми, які включають велику кількість куркумина.

2. Куркумін є натуральним протизапальну з’єднанням

Запалення неймовірно важливо для здоров’я людини.

Воно допомагає вашому тілу боротися з чужорідними хвороботворними мікроорганізмами, а також відіграє роль в усуненні пошкоджень в організмі.

Без запалення патогени, такі як бактерії, можуть легко захопити ваш організм і вбити вас.

Хоча гостре, короткострокове запалення корисно, воно може стати серйозною проблемою, коли стає хронічним і неправильним способом атакує власні тканини вашого організму.

Вчені тепер вважають, що хронічне низкоуровневое запалення відіграє значну роль у розвитку практично всіх сучасних хронічних захворювань. До цих захворювань відносяться хвороби серця, рак, метаболічний синдром, хвороба Альцгеймера і різні дегенеративні захворювання (4, 5, 6).

Тому все, що може допомогти в боротьбі з хронічним запаленням, потенційно важливо для запобігання та навіть лікування цих захворювань.

Куркумін має виражену протизапальну властивість. Фактично, він настільки сильний, що відповідає ефективності деяких протизапальних препаратів, при цьому не викликаючи побічних ефектів (7, 8, 9).

Він блокує NF-kB — молекулу, яка переміщається в ядра ваших клітин і включає гени, пов’язані із запаленням. Вважається, що NF-kB грає важливу роль в розвитку багатьох хронічних захворювань (10, 11).

Не вдаючись в подробиці (запалення надзвичайно складно), ключовим висновком є ​​те, що куркумін є біологічно активна речовина, яка бореться із запаленням на молекулярному рівні (12, 13, 14).

Висновок:

Хронічне запалення сприяє розвитку багатьох поширених сучасних захворювань. Куркумін може пригнічувати багато молекули, які, як відомо, грають важливу роль в запаленні.

3. Куркума різко збільшує антиоксидантну здатність організму

Окислювальне пошкодження вважається одним з механізмів старіння організму і розвитку багатьох захворювань.

Воно включає вільні радикали — високореактівние молекули з неспареними електронами.

Вільні радикали, як правило, вступають в реакцію з важливими органічними речовинами, такими як жирні кислоти, білки або ДНК.

Основна причина, по якій антиоксиданти настільки корисні, полягає в тому, що вони захищають ваш організм від вільних радикалів.

Куркумін є потужним антиоксидантом, який може нейтралізувати вільні радикали завдяки своїй хімічній структурі (15, 16).

Крім того, куркумін підвищує активність антиоксидантних ферментів вашого організму (17, 18, 19).

Таким чином, куркумін є потужним з’єднанням, здатним протистояти вільним радикалам. Він блокує їх безпосередньо, потім стимулює власну антиоксидантний захист вашого організму.

Висновок:

Куркумін має потужні антиоксидантні властивості. Він нейтралізує вільні радикали сам по собі, але також стимулює антиоксидантні ферменти вашого організму.

4. Куркумин підсилює мозковий нейротрофічний фактор, пов’язаний з поліпшеною функцією мозку і зниженням ризику розвитку захворювань мозку

Не так давно вважалося, що нейрони не можуть ділитися і розмножуватися після раннього дитинства.

Однак тепер відомо, що це відбувається.

Нейрони здатні утворювати нові зв’язки, але в певних областях мозку вони також можуть розмножуватись і збільшуватися в кількості.

Одним з основних чинників цього процесу є нейротрофічний фактор мозку (BDNF), який є типом гормону росту, який функціонує в вашому мозку (20).

Багато поширені захворювання головного мозку пов’язані зі зменшенням рівня цього гормону, включаючи депресію і хвороба Альцгеймера (21, 22).

Цікаво, що куркумін може збільшити рівні BDNF в головному мозку (23, 24).

Роблячи це, він може ефективно уповільнити або навіть повернути назад багато захворювань мозку і пов’язане з віком зниження функції мозку (25).

Куркумін може також поліпшити пам’ять і зробити вас розумнішим, що здається логічним з урахуванням його впливу на рівні BDNF. Однак для підтвердження цього необхідні контрольовані дослідження на людях (26).

Висновок:

Куркумін підвищує рівень гормону мозку BDNF, який збільшує зростання нових нейронів і бореться з різними дегенеративними процесами в вашому мозку.

5. Куркумин може знизити ризик серцево-судинних захворювань

Хвороби серця є основною причиною смерті в усьому світі (27).

Дослідники вивчали ці захворювання протягом багатьох десятиліть і багато дізналися про те, чому вони виникають.

Не дивно, що серцево-судинні захворювання неймовірно складні, і різні фактори сприяють їх розвитку.

Куркумін може допомогти повернути назад процес розвитку хвороби серця (28).

Можливо, коли справа доходить до серцево-судинних захворювань, основним корисним властивістю куркумина є поліпшення функції ендотелію, який представляє собою внутрішню поверхню ваших кровоносних судин.

Добре відомо, що ендотеліальна дисфункція є основним двигуном серцево-судинних захворювань і пов’язана з нездатністю вашого ендотелію регулювати кров’яний тиск, згортання крові і різні інші чинники (29).

Кілька досліджень показують, що куркумін призводить до поліпшення функції ендотелію. В одному з досліджень було встановлено, що він настільки ж ефективний, як і фізичні вправи, а інше показує, що він працює так само, як і препарат Аторвастатин (30, 31).

Крім того, куркумін зменшує запалення і окислення (як обговорювалося вище), які також грають роль у розвитку серцево-судинних захворювань.

В одному дослідженні випадковим чином 121 людині, які проходили операцію з шунтування коронарної артерії, призначалися або плацебо, або 4 грами куркумина в день, за кілька днів до і після операції.

Група, отримувала куркумін мала на 65% знижений ризик виникнення інфаркту в лікарні (32).

Висновок:

Куркумін благотворно впливає на кілька факторів, які, як відомо, грають роль в розвитку серцево-судинних захворюваннях. Він покращує функцію ендотелію і є потужним протизапальним засобом і антиоксидантом.

6. Куркума може допомогти запобігти (і, можливо, навіть лікувати) рак

Рак — страшна хвороба, що характеризується неконтрольованим зростанням клітин.

Існує багато різних видів раку, які мають кілька спільних рис. Деякі з них, мабуть, схильні до дії добавок куркумина (33).

Куркумін вивчався як корисне рослинна з’єднання в лікуванні раку. Було встановлено, що він впливає на зростання, розвиток і поширення раку на молекулярному рівні (34).

Дослідження показали, що він може сприяти загибелі ракових клітин і зменшувати ангіогенез (зростання нових кровоносних судин в пухлинах) і метастази (розповсюдження раку) (35).

Численні дослідження в пробірках показують, що куркумін може зменшити ріст ракових клітин і пригнічувати ріст пухлин у тестованих тварин (36, 37).

Чи можуть високі дози куркумина (бажано з підсилювачем абсорбції, таким як пиперин) допомогти лікувати рак у людей, ще належить вивчити належним чином.

Однак є свідчення того, що він може запобігти розвитку раку, особливо раку травної системи, такого як колоректальний рак.

У 30-денному дослідженні у 44 чоловіків з ураженнями в товстій кишці, які іноді стають раковими, 4 г куркумина в день зменшували кількість поразок на 40% (38).

Можливо, в один прекрасний день, куркумін буде використовуватися разом з традиційною терапією раку. Занадто рано говорити напевно, але це виглядає багатообіцяючим і інтенсивно вивчається.

Висновок:

Куркумін призводить до виникнення кількох змін на молекулярному рівні, які можуть допомогти запобігти і, можливо, навіть лікувати рак.

7. Куркумин може бути корисний у профілактиці та лікуванні хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеним нейродегенеративних захворюванням в світі і провідною причиною деменції (недоумства).

На жаль, до сих пір немає хорошого лікування хвороби Альцгеймера. Тому запобігання її виникнення має першорядне значення.

У наукових колах з’явилися потенційно хороші новини, тому що куркумін, як було виявлено, перетинає гематоенцефалічний бар’єр (39).

Відомо, що запалення і окисне пошкодження грають роль у розвитку хвороби Альцгеймера, а куркумін благотворно впливає на обидва ці процеси (40).

Крім того, ключовою особливістю хвороби Альцгеймера є накопичення нейрофібрилярних клубків, званих амілоїдних бляшками. Дослідження показують, що куркумін може допомогти усунути ці бляшки (41).

Чи справді куркумін здатний сповільнювати або навіть звертати назад прогресування хвороби Альцгеймера у людей в даний час невідомо і потребує належної вивченні.

Висновок:

Куркумін може перетнути гематоенцефалічний бар’єр і, як було виявлено, призводить до різних поліпшень в патологічному процесі хвороби Альцгеймера.

8. Пацієнти з артритом дуже добре реагують на прийом добавок куркумина

Артрит — поширена проблема в розвинених країнах.

Існує кілька різних видів цього захворювання, більшість з яких пов’язані із запаленням в суглобах.

З огляду на, що куркумін є потужним протизапальним з’єднанням, має сенс, що він може допомогти при артриті.

Кілька досліджень показують, що це правда.

У дослідженні за участю людей з ревматоїдним артритом куркумін був навіть більш ефективним, ніж протизапальну лікарський засіб (42).

У багатьох інших дослідженнях вивчався вплив куркумина на артрит, і відзначалося поліпшення різних симптомів (43, 44).

Висновок:

Артрит є поширеним захворюванням, що характеризується запаленням в суглобах. Багато досліджень показують, що куркумін допомагає лікувати симптоми артриту і в деяких випадках більш ефективний, ніж протизапальні препарати.

9. Дослідження показують, що куркумін неймовірно корисний при депресії

Куркумін показав деякі перспективи в лікуванні депресії.

У контрольованому дослідженні 60 осіб з депресією були випадковим чином розділені на три групи (45).

Одна група приймала Прозак, інша група 1 грам куркумина, а третя група Прозак і куркумін.

Через 6 тижнів куркумін привів до поліпшень, аналогічним Прозак. Група, яка приймала як Прозак, так і куркумін, показала найкращі результати (45).

Згідно цьому невеликому дослідженню, куркумін ефективний як антидепресант.

Депресія також пов’язана зі зменшеними рівнями нейротрофічних фактора мозку (BNDF) і зменшенням обсягу гіпокампу — зони мозку, яка бере участь в навчанні і пам’яті.

Куркумін підвищує рівні BNDF, потенційно обертаючи назад деякі з цих змін (46).

Є також деякі свідчення того, що куркумін може стимулювати нейромедіатори мозку серотонін і дофамін (47, 48).

Висновок:

Дослідження, проведене за участю 60 осіб з депресією, показало, що куркумін був настільки ж ефективний в пом’якшенні симптомів захворювання, як і Прозак.

10. Куркумин може допомогти уповільнити старіння і боротися зі зв’язаними з віком хронічними захворюваннями

Якщо куркумін дійсно допоможе запобігти серцево-судинні захворювання, рак і хвороба Альцгеймера, він очевидно здатний продовжити життя.

З цієї причини куркумін став дуже популярним в якості добавки проти старіння (49).

Але, з огляду на, що окислення і запалення, як вважають, відіграють роль в старінні, куркумін може володіти дією, яке виходить за рамки простої профілактики хвороби (50).

Висновок:

Завдяки багатьом позитивних ефектів в відношення здоров’я, таким як запобігання серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера і раку, куркумін може продовжити життя.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: