Etender.in.ua

Таємниці цього світу

10 корисних властивостей меду — ТОП-10

10 корисних властивостей меду - ТОП-10

Існує щось, безсумнівно, чарівне в меді — ароматний квітковий нектар, що збирається бджолами, перетворюється, немов за помахом чарівної палички, в солодкий золотий еліксир. Хто знає, скільки тисячоліть корисні властивості меду служать людям в косметології та дієтології, медицині та кулінарії…

Але чому ж так цінний і популярний мед?

Цікаво, що мед має незвичайну хімічну формулу, яка дозволяє зберігати його невизначений термін практично без втрати якості; багатьом відомий випадок, коли під час розкопок ранніх єгипетських гробниць були знайдені горщики з медом, що не втратив за стільки років свої властивості і смакові якості. Така особливість пов’язана з низьким вмістом в меді вологи і надзвичайно кислим середовищем, що робить його недоступним для розвитку бактерій і мікроорганізмів. За даними Національного Інституту Здоров’я, мед володіє гігроскопічністю, має антибактеріальні, протизапальні властивості та має чудову здатність очищати шкіру від відмерлих клітин.

Завдяки своїм унікальним корисним властивостям, мед протягом багатьох тисячоліть використовувався в якості лікарського засобу. Вважається, що найбільш рання запис про мед як про лікувальний засіб було виявлено на глиняних табличках шумерів, де можна побачити, що мед входив до складу 30 відсотків рецептів в той час. У Стародавньому Єгипті за допомогою меду ефективно лікували шкірні та очні хвороби, також як і греки, римляни, і ряд інших культур. з тих пір — поряд з тим, що мед був улюбленим даром богів і використовувався для підсолоджування тістечок і напоїв — медом лікували всілякі захворювання, від подряпин до раку. Читайте також про лікування суглобів медом. Нижче наведені деякі з найбільш відомих корисних для здоров’я властивостей меду. Багато з них підтверджені наукою, або ж передаються з покоління в покоління в народній медицині,

Корисні властивості меду і сфери його застосування

Пропонуємо вашій увазі 10 причин, за якими варто вживати цей чудовий продукт.

1. Полегшує кашель

У 2007 році в Університеті штату Пенсільванія було проведено дослідження за участю 139 дітей, яке показало, що гречаний мед з метою ослаблення кашлю виявився ефективнішим повсюдно призначається в таких випадках декстрометорфану, і завдяки йому у дітей знизилася інтенсивність нічного кашлю і покращився сон. В іншому дослідженні, опублікованому в одному з видань з педіатрії, спостерігалися 270 дітей у віці від 4 років з нічним кашлем через простих простудних захворювань. Дітей, які отримали по дві чайні ложки меду за 30 хвилин до сну, напади кашлю мучили рідше, з меншою інтенсивністю і з більш рідкісними випадками втрати нічного сну в порівнянні з тими, хто не отримав мед. Читайте докладніше про застосування меду від кашлю.

2. Покращує пам’ять

Не можна сказати, що повідомлення про корисні властивості меду в випадках з поліпшенням пам’яті є науково обгрунтованими, але все ж є дані про дослідження, проведених в цьому напрямку. 102 здоровим жінкам у віці менопаузи було призначено: або 20 грамів меду в день, або гормон-замісна терапія, яка містить естроген і прогестерон, або ж нічого не призначалося. Після чотирьох місяців, ті, хто приймав мед або гормональні таблетки, під час тесту короткостроковій пам’яті, показали запам’ятовуваність вище, ніж ті, хто не брав нічого.

3. Лікує рани

Досить багато існує відомостей про високу ефективність меду в лікуванні опіків, ран і виразок. Норвезькі дослідники, використовуючи мед, званий Medihoney (мед, вироблений в Новій Зеландії і пройшов спеціальний процес очистки) і норвезький мед виявили, що він згубно впливає на більшість штамів бактерій в ранах. В іншому дослідженні, 59 пацієнтів, які страждають від ран і виразок на нижніх кінцівках, 80 відсотків з яких не могли впоратися з проблемою за допомогою звичайного лікування, обробляли рани медом. Все, крім одного з випадків, показали значне поліпшення після місцевого застосування меду. Рани, які були стерильні в самому початку, залишалися стерильними, поки не зажили, а інфіковані рани і виразки стали стерильними протягом тижня застосування меду. У разі терапії ранових або обпалених поверхонь медом,

4. Забезпечує організм поживними речовинами

За даними численних досліджень, мед містить неймовірно широкий спектр вітамінів і мінералів, в тому числі ніацин, рибофлавін, пантотенову кислоту, кальцій, мідь, залізо, магній, марганець, фосфор, калій і цинк. Тому, використовуючи мед замість цукру, можна не тільки зменшити кількість споживаних калорій, але і збагатити раціон.

5. Сприяє підвищенню рівня лейкоцитів в крові

Клініка Мейо в Міннесоті зазначає, що мед є потенційно перспективним і недорогим способом для запобігання зниженню вмісту в організмі білих кров’яних тілець, викликаних хіміотерапією (дізнайтеся про смертельну небезпеку хіміотерапії). В одному невеликому дослідженні, у 40 відсотків онкохворих, які, як відомо, схильні до ризику нейтропенії (зниження кількості нейтрофілів в крові), після прийняття двох чайних ложок лікувального меду в день під час хіміотерапії, станів, пов’язаних з критичним зниженням кількості нейтрофілів, не спостерігалося. Звичайно, такі твердження вимагають додаткових досліджень, але все ж багато дослідників відзначають у даній можливості великий потенціал.

— Прополіс. Корисні властивості і застосування прополісу

— Бджолиний пилок. Властивості і застосування бджолиного пилку

— Бджолине маточне молочко. Застосування маточного молочка

6. Допомагає полегшити сезонну алергію

Багато людей відзначають, що до корисних властивостях меду можна з упевненістю віднести його здатність полегшити симптоми сезонної алергії. Мед, володіючи протизапальну дію, сприяє зменшенню інтенсивності кашлю і кількості його нападів; загальний стан під час загострення на тлі прийому меду значно поліпшується; однак, ефективність меду для лікування алергії не була доведена в клінічних дослідженнях. Але при цьому не варто забувати, що мед — потужний алерген, і у деяких осіб може проявлятися під час прийому меду алергічна реакція.

7. Пригнічує стійкі до антибіотиків бактерії

У клінічних дослідженнях було виявлено, що активні речовини, знайдені в меді, діють згубно на патогенні організми, що викликають захворювання травного тракту, такі як кишкова паличка і сальмонела; а також метицилін-стійкий золотавий стафілокок і синьогнійна паличка, які широко поширені в лікарнях і лікарських кабінетах.

8. Сприяє зняттю наслідків після прийому алкоголю

Медичний центр при Університеті Нью-Йорка NYU Langone зазначає, що мед, який приймається всередину, знижує інтоксикацію і рівень алкоголю в крові.

9. Має високу поживну цінність в спортивному харчуванні

Багато спортсменів використовують спеціальні углеводосодежащіе поживні суміші, щоб підтримувати силу і витривалість під час змагань і відновити м’язи після них. У спортивному харчуванні корисні властивості меду проявляються в повній засвоюваності його організмом; мед — відмінне джерело природної енергії, який перевершує інші традиційні джерела, так як він містить масу необхідних організму поживних речовин. Для підвищення енергії під час тренувань спортсменам рекомендує додавати мед в воду для пиття. Мед і вироби з них можна їсти до тренувань і після них, він дуже корисний під час вправ на витривалість.

10. Допомагає усунути лупа, поліпшити стан волосся і шкіри голови

У дослідженні за участю пацієнтів з хронічним себорейний дерматит і лупою, учасникам було запропоновано наносити мед, злегка розбавлений теплою водою, на проблемні зони на три години. В результаті, у всіх пацієнтів було відзначено значне поліпшення — припинився свербіж, а ділянки ураження значно зменшилися. Поразки шкіри повністю пройшли протягом двох тижнів, а пацієнти відзначили значне зменшення втрати волосся. Після 6 місяців щоденного використання даного методу, пацієнти не відзначали ніяких ознак рецидиву.

Необхідно, однак, пам’ятати, що поряд з безсумнівною і незаперечною користю, мед має ряд властивостей, які потрібно враховувати приймаючи його. Про них ви можете дізнатися в матеріалі про Шкоду меду.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: