Etender.in.ua

Таємниці цього світу

10 перших ознак раку легенів на ранній стадії

10 перших ознак раку легенів на ранній стадії

Багато людей бачать діагноз раку легенів як смертний вирок, і це зрозуміло, тому що рак легенів вбиває більше 1,3 мільйона осіб на рік. Але коли це захворювання виявлено досить рано, його можна з великою часткою ймовірності вилікувати. За даними Національного інституту раку, п’ятирічне виживання при раку легкого, яка не метастазує (не поширюється), становить трохи більше 50%, в порівнянні з майже 4% при вже поширився на інші системи органів раку легенів. Тому зверніть увагу на ці перші ознаки раку легенів на ранній стадії, і будьте наполегливі в тому, щоб надати що-небудь підозріле лікареві.

Депресія або інші зміни настрою

Нещодавно дослідники відзначили дивовижну зв’язок між першим діагнозом депресії, тривоги і інших психічних симптомів, і раком легенів. У великій кількості випадків хворі на рак (особливо з раком легенів) виявляють, що у них є пухлина після направлення на психіатричну допомогу. Наприклад, в одному з досліджень, в якому брало участь понад чотири мільйони чоловік протягом десяти років, було виявлено, що, коли група людей у ​​віці від 50 до 64 років вперше в їхньому житті звернулися до психіатра, загальна захворюваність на рак в ній була вище майже в чотири рази, в порівнянні з тими, кого не направляли до психіатра у зв’язку з відсутністю симптомів психічних розладів.

Часті хвороби

Ознаки раку легенів на ранній стадії включають часте виникнення бронхолегеневих захворювань, таких як застуди, грип, бронхіти або навіть пневмонія. Ця ознака може змусити вас запитати, що є причиною частих захворювань — знижена імунна функція або щось серйозніше. Адже іншим можливим винуватцем повторюваних хвороб може бути рак легенів. Це особливо має відношення до кращим жінкам (див. Рак легенів у жінок: симптоми і ознаки, причини, лікування, типи).

Втрата апетиту або нез’ясовне зниження маси тіла

Якщо ви втрачаєте у вазі, але при цьому ви не робили змін в образі життя, які були б здатні вплинути на масу тіла, або якщо продукти у вашому звичайному раціоні харчування починають здаватися вам непривабливими — важливо шукати цьому пояснення, адже симптоми раку легенів на ранній стадії можуть включати втрату апетиту і незрозуміле схуднення.

Аномальний ріст грудей у ​​чоловіків

Збільшення грудей у ​​чоловіків, відоме як гінекомастія, є бентежить темою. Однак вона також може бути важливим ключем до основоположних проблем зі здоров’ям, так як рак легенів на ранній стадії може проявляти себе і таким чином.

Втома

Ще одним ранньою ознакою певних типів раку легенів є виснажлива втома, яка не пов’язана з якою-небудь явною причиною.

Потовщені, хворобливі кінчики пальців

Як визначити рак легенів на ранній стадії? Часто одним з ранніх ознак раку легенів є «симптом барабанних паличок» або потовщення кінчиків пальців. Цей симптом може виникати з кількох причин, але найбільш поширеною з них є рак легенів. Хоча багато людей помилково приписують цей симптом артриту.

Задишка

Перші симптоми раку легенів на ранній стадії включають задишку. Близько 15% випадків раку легенів відносяться до некурящим, часто в результаті впливу забруднення повітря, пасивного куріння або токсинів, таких як азбест і радон. І хоча задишка є одним з класичних симптомів раку легенів, вона, як правило, залишається непоміченою багатьма людьми, поки не стане досить вираженою, тому що її легко пояснити іншими причинами.

Постійний кашель або захриплість

Як проявляється рак легенів на ранніх стадіях і що ще ви можете відчувати в цей період перебігу хвороби? Люди з діагнозом раку легенів часто озираються назад і розуміють, що їх мучили зміни в голосі або рецидивний кашель протягом місяців або навіть років, але вони думали, що це результат алергії або хвороби. Курці можуть пов’язувати цей симптом з «кашлем курця».

М’язова слабкість

Якщо ви відчуваєте, що навіть нести продукти для вас є занадто великим навантаженням, ви, швидше за все, вирішите, що втомилися або на вас впливає погода. Але постійна м’язова слабкість може бути одним з найперших ознак певних типів раку легенів на ранній стадії.

Біль в грудях, плечі, спині або животі

Завдяки кінофільмів і кампаніям по освіті населення про серцевих захворюваннях, біль у грудях часто асоціюється з серцевим нападом. Проте важливо розглядати рак легенів як причину, особливо у людей, у яких немає чинників ризику серцевих захворювань. Як розпізнати рак легенів на ранній стадії якщо ви відчуваєте деякі види болю? Наступні описи вам допоможуть в цьому.

Ці 10 перших ознак раку легенів на ранній стадії не завжди можуть говорити про наявність саме цього захворювання, так як інші патології можуть також викликати подібні стану. Для того, щоб ви могли точно діагностувати і почати лікувати рак легенів, необхідно своєчасно звернутися до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: