Etender.in.ua

Таємниці цього світу

16 способів як підняти апетит у дорослої людини

16 способів як підняти апетит у дорослої людини

Існують різні фактори, здатні викликати поганий апетит, в тому числі психічний і фізичний розлад. Якщо під час вашої відсутності апетиту триває більше пари днів, це може привести до втрати ваги або недостатнього отримання необхідних поживних речовин. Слабкий апетит може викликати занепокоєння і бути підставою для звернення до лікаря, особливо у людей, які мають недостатню вагу і намагаються набрати масу тіла. У цій статті перераховані 16 простих способів того, як підняти апетит у дорослої людини природним чином.

1. Їжте частіше невеликими порціями

Триразове повноцінне харчування може здатися складним завданням, коли у вас немає здорового апетиту. Більш мотивуючим способом харчування є поділ трьох основних страв на п’ять або шість невеликих порцій.

У міру поліпшення апетиту ви можете почати збільшувати кількість цих страв або додавати більше інгредієнтів, щоб споживати більше калорій протягом дня. Наприклад, якщо ви їсте бутерброд з м’ясом, включіть в нього також деякі овочі і сир, щоб додати більше калорій і поживних речовин.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

З’їдайте п’ять або шість менших порцій в день замість трьох великих. У міру поліпшення апетиту ви можете почати збільшувати порції і додавати більше інгредієнтів.

2. Їжте багаті поживними речовинами продукти

Люди, які мають поганий апетит, як правило, споживають порожні калорії, такі як цукерки, картопляні чіпси, морозиво і хлібобулочні вироби, з метою набрати вагу. Незважаючи на те, що ці види продуктів можуть здаватися більш апетитними і містити велику кількість калорій, це погана ідея, оскільки вони забезпечують організм дуже малою кількістю поживних речовин.

Замість споживання подібної їжі, зосередьтеся на продуктах, які забезпечують вас калоріями і широким спектром поживних речовин, таких як білки і корисні жири. Наприклад, замість морозива на десерт ви можете з’їсти 1 чашку простого грецького йогурту, додавши в нього солодощі у вигляді ягід і кориці. Точно так же, якщо вам хочеться їсти піцу, ви можете приготувати її в домашніх умовах і додати більше овочів і білка для отримання додаткової кількості поживних речовин.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Зменшіть споживання порожніх калорій. Натомість зосередьтеся на споживанні більше поживних продуктів, що містять білки, здорові жири і цільні зерна.

3. Додайте більше калорій в свої страви

Якщо ви стурбовані тим, як підвищити апетит, є ще один спосіб, який допоможе підняти апетит і забезпечити організм достатньою кількістю поживних речовин протягом дня. Вам необхідно просто додати більше калорій під час вашої харчування.

Один із способів зробити це — готувати страви з додаванням висококалорійних інгредієнтів, таких як вершкове масло, горіхові масла, оливкове масло або незбиране молоко.

Наприклад:

Прості доповнення, подібні цим, можуть додатково постачати ваш організм більш здоровими калоріями і збільшувати їх загальне споживання.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

При приготуванні різних страв додайте висококалорійні інгредієнти, щоб споживати більше калорій протягом дня.

4. Зробіть час прийому їжі приємним проведенням часу

Як посилити апетит легко і приємно? Приготування їжі та спільні обіди з іншими людьми можуть допомогти стимулювати ваш апетит більше, ніж прийом їжі на самоті. Щоб зробити продукти більш апетитними, ви можете запросити друзів і родину на обід (вечеря). Якщо вони не можуть прийти і скласти вам компанію, спробуйте їсти під час перегляду телевізора.

Ці стратегії можуть допомогти, відволікати вашу увагу від їжі. Дослідження показало, що вживання їжі з друзями може збільшити її споживання на 18%, а прийом їжі під час перегляду телевізора може збільшити її споживання на 14%. Спільні обіди і прийоми їжі, що поєднуються з розвагами, можуть допомогти вам більше насолоджуватися їжею і поліпшити поганий апетит.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Якщо ви їсте разом з друзями і сім’єю або вживаєте їжу перед телевізором, ви можете відвернути себе від їжі, яку ви їсте, що буде сприяти її споживання в більшій кількості.

5. Проведіть свій мозок різними розмірами тарілок

Як поліпшити апетит обхитрити свій мозок? Якщо у вас поганий апетит, вид великих порцій може викликати в вас почуття пригніченості і неохоти. Спосіб уникнути ці негативні відчуття полягає в тому, щоб обдурити ваш мозок, даючи йому можливість думати, що ви все ще їсте маленьку порцію. Ви можете зробити це, подаючи страви на великій тарілці замість маленької.

Деякі дослідження показали, що збільшення розміру тарілки може змусити вас накладати більші порції їжі. Це відбувається навіть якщо вам не дуже подобається їжа. Іншими словами, ви можете з’їдати більше їжі, якщо будете подавати її на великій тарілці. Це може збільшити щоденне споживання калорій, особливо якщо ви їсте висококалорійні продукти.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Вживання їжі з великих тарілок може допомогти вам з’їдати більше.

6. Харчуйтеся за часом

Спробуйте спланувати щоденний графік харчування і встановити нагадування на кожний прийом їжі, щоб почати регулярно харчуватися. Регулярний графік прийому їжі важливий для стимулювання апетиту — це допоможе вам споживати достатню кількість калорій і поживних речовин кожен день.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Планування і настройка нагадувань про прийоми їжі може допомогти вам підняти апетит і стежити за споживанням їжі.

7. Не пропускайте сніданок

Споживання сніданку на щоденній основі важливо, коли ви хочете підвищити апетит і набрати вагу.

Дослідження огляду показало, що, пропуск сніданків може привести до того, що ви будете менше їсти протягом дня, що призведе до протилежних результатів. Крім того, сніданок допомагає збільшити ефект термогенеза тіла, змушуючи вас спалювати більше калорій протягом дня. Це добре для апетиту.

Якщо ви намагаєтеся є більше, щоденний сніданок так само важливий, як і регулярне харчування протягом дня.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Щоденне вживання сніданку може підвищити апетит і збільшити термогенез, що може спонукати вас є більше.

8. Їжте менше клітковини

Було доведено, що раціон харчування з високим вмістом клітковини сприяє відчуттю повноти і зменшує споживання калорій — це особливо корисно тим, хто хоче схуднути, але ви-то хочете просто поліпшити апетит і можливо поправитися.

Незважаючи на те, що продукти з високим вмістом клітковини рекомендуються в збалансованому раціоні, вони можуть уповільнити травлення і довше підтримувати в вас відчуття ситості. Тому, ви можете захотіти відрегулювати споживання клітковини, якщо ви ставите питанням про те, як поліпшити поганий апетит.

Для поліпшення апетиту збільште споживання продуктів з низьким вмістом клітковини, і трохи зменшіть споживання багатих на клітковину продуктів — це допоможе позбутися від почуття переповненості шлунка і може допомогти з’їдати більше протягом дня.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Зменшення кількості клітковини у вашому раціоні може зменшити відчуття повноти в шлунку і сприяти споживання більшої кількості їжі протягом дня.

9. Пийте свої калорії

Випивання калорій може бути більш мотивуючим способом збільшити споживання калорій, ніж пережовування їжі, коли ви не відчуваєте себе занадто голодним. Практичний спосіб випити свої калорії — це замінити деякі з ваших страв поживними, висококалорійними напоями.

Смузі, молочні коктейлі і соки можуть бути хорошими напоями, які заміняють деякі прийоми їжі. Спробуйте приготувати їх з використанням поживних інгредієнтів, таких як фрукти і овочі. Ви також можете додати хороші джерела білка, такі як цільне молоко, йогурт або білковий порошок для отримання додаткових калорій і поживних речовин.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Випивання калорійних і поживних напоїв замість деяких перекусів протягом дня, може допомогти мотивувати вас споживати вашу їжу.

10. Увімкніть здорові закуски

Вживання великих страв може бути страшним для вас, тоді як невеликі і легкі у використанні закуски можуть бути більш зручними, завдяки чому потрібно прикладати менше зусиль, щоб збільшити споживання їжі. Закуски також можуть бути корисні, коли ви в дорозі.

Однак закуски не призначені для заміни основних страв, а скоріше призначені для їх доповнення. Тому уникайте вживання закусок перед їжею, тому що це може погіршити апетит.

Ось кілька прикладів здорових закусок:

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Вживання невеликих здорових закусок протягом дня може допомогти збільшити споживання калорій і посилити ваше бажання є.

11. Їжте більше своїх улюблених продуктів

Чим підвищити апетит — якими продуктами? Коли перед вами блюдо, яке ви знаєте і любите, ви, ймовірно, набагато більше схильні є його, ніж блюдо, яке ви знаходите непривабливим. Дослідження показують, що, якщо ви можете вибрати для себе їжу, ви будете в змозі більше з’їдати і харчуватися частіше, ніж якби у вас не було можливості вибрати ваші продукти.

Щоб ви споживали більше цих продуктів, важливо витратити деякий час на планування та їх приготування заздалегідь, щоб ви завжди могли їх використовувати. Однак, якщо ваші улюблені продукти шкідливі для здоров’я (наприклад, з ресторанів швидкого харчування), ви можете спробувати приготувати їх самостійно або подавати їх з більш корисними інгредієнтами, щоб зробити більш поживними.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Їжте більше улюблених вами продуктів. Це допоможе вам нормально поїсти і стимулювати апетит.

12. Використовуйте трави і спеції

Ще один засіб поліпшує апетит — це трави і спеції. Деякі продукти можуть уповільнювати травлення і виробляти гази, що може привести до відчуття тяжкості в шлунку, здуття живота і зниження апетиту.

Тип приправи, званий вітрогінні трави і спеції, може допомогти зменшити здуття живота і метеоризм, і поліпшити апетит. Вони також можуть стимулювати вироблення жовчі для полегшення перетравлювання жирів.

Ось деякі приклади вітрогонних трав і спецій, які відносяться до продуктів, що підвищує апетит:

Крім того, що вони допомагають зменшити відчуття тяжкості в шлунку, ці трави і спеції можуть допомогти зробити ваші страви смачнішими і привабливими. Коли ваша їжа має приємний запах і смак, вона може викликати хороший апетит.

Гіркі тоніки є ще одним типом приготування трав, які можуть допомогти підвищувати апетит, стимулюючи виробництво травних ферментів. Ось трава поліпшує апетит, яка відноситься до гірких тонікам:

Ви можете почати додатково вживати деякі з цих трав, спецій або гірких тоніків, додаючи їх в свої страви або споживаючи їх у вигляді чаю або настоянки.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Деякі трави, спеції і гіркі тоніки гарні для підняття апетиту, допомагають травленню, зменшують метеоризм і роблять вашу їжу більш привабливою.

13. Збільшити фізичну активність

Як викликати апетит природним чином, не вдаючись до прийому різних трав? Під час фізичної активності ваше тіло спалює калорії, щоб підтримувати енергетичний рівень. Фізична активність може збільшити ваш апетит, тому що організм потребує заповненні спалюваних калорій.

В одному дослідженні брали участь 12 осіб, які протягом 16 днів піддавалися фізичним навантаженням. У цей період вони в середньому спалювали 835 зайвих калорій в день. Крім того, вчені спостерігали у випробовуваних підвищену тягу до їжі, з якої вони змогли заповнювати 30% калорій, що спалюються під час тренування.

Вам не слід розраховувати, що ви поліпшите апетит після першого ж тренування, але, якщо ви будете послідовними і станете дотримуватися тижневого графіка тренувань, ваш апетит, швидше за все, покращиться буквально через кілька днів.

Крім того, фізична активність може впливати на кілька процесів в організмі, які, як було виявлено, стимулюють голод. До них відносяться збільшення швидкості метаболізму і м’язової маси, а також зміни у виробництві гормонів.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Фізична активність може змусити вас спалювати більше калорій і стимулювати апетит, збільшуючи швидкість метаболізму і виробництво гормонів.

14. Обмежте споживання напоїв під час їжі

Вживання рідини до або під час їжі може негативно вплинути на ваш апетит і сприяти споживання їжі в меншій кількості. Дослідження показали, що вживання води до їжі може зменшити споживання калорій і допомогти з втратою ваги. Це, мабуть, впливає на людей похилого віку в більшій мірі, ніж на молодих.

На відміну від цього, утримання від вживання води або напоїв до прийому їжі може збільшити споживання калорій на 8,7%. Тому постарайтеся пити воду принаймні за 30 хвилин до їжі і подивіться, чи покращується ваш апетит.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Питна вода або інші рідини, що вживаються до або під час їжі, можуть вплинути на ваш апетит і змусити вас є менше.

15. Деякі добавки також можуть допомогти

Дефіцит деяких вітамінів і мінералів може знизити апетит. Якщо ви замислюєтеся над питанням, як підняти апетит, подумайте про включення деяких з цих добавок в свій раціон, які в разі їх дефіциту служать як засоби для підвищення апетиту:

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Дефіцит деяких вітамінів і мінералів може викликати погіршення апетиту. Беручи певні добавки, ви можете підвищити апетит.

16. Ведіть щоденник харчування

Ведення щоденника харчування допоможе вам стежити за тим, що ви їсте і переконатися в тому, що ви споживаєте достатню кількість калорій протягом дня. Записування кожного прийому їжі і рівня голоду також може допомогти вам зрозуміти, як поліпшується ваш апетит. Прагніть записувати кожен з’їдає вами продукт, блюдо і закуску, незалежно від того, наскільки вона мала. Коли ваш апетит поганий, підрахунок кожної калорії дає вам розуміння, наскільки добре ви досягаєте вашої щоденної мети.

Підіб’ємо невеликий підсумок:

Ведення щоденника харчування допоможе вам відстежувати споживання їжі і покращувати звички в їжі і апетит.

Підведемо підсумок

Багато факторів можуть вплинути на ваш апетит, включаючи фізичні захворювання, психічні стани, ліки і дефіцит вітамінів або мінералів. Однак невеликі зміни можуть мати велике значення. Ви можете спробувати збільшити свій апетит, запросивши людей на спільний обід і приготування страв по нові рецептами, а також використовуючи спеції, трави і висококалорійні інгредієнти, щоб зробити їжу більш привабливою і поживною.

Спробуйте обмежити споживання води і напоїв до і під час їжі, а також стримайте споживання продуктів з високим вмістом клітковини, так як вони можуть погіршити ваш апетит. Якщо ви виявите, що великі прийоми їжі складні, мотивируйте себе на те, щоб їсти частіше меншими порціями і ви зможете підняти апетит.

Ще один трюк — з’їдайте найбільшу порцію, коли ви голодні. В інший час ви можете включити в раціон коктейлі і висококалорійні напої, які легше споживати. Якщо вам важко є, завжди корисно проконсультуватися з вашим лікарем, який може дати вам пораду щодо того, як посилити голод і набрати здорові кілограми.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: