Etender.in.ua

Таємниці цього світу

4 основні причини печії

4 основні причини печії

Які причини печії і що сприяє її виникненню? Для більшості сучасних людей це питання є досить актуальним. Багато людей відчувають печію практично щодня і це не може їх не турбувати, тому що наслідки можуть бути досить серйозними.

Якщо вас часто мучить печія, вам просто необхідно знати про найпоширеніші причини печії і про те, що ви можете зробити, щоб запобігти печіння і біль.

Причини печії

Причини виникнення печії можуть відрізнятися у різних людей. Одна людина може випити міцну каву і після цього мучитися моторошної печією, тоді як інший після цього відчуває себе абсолютно нормально. Що може призводити до виникнення печії? Нижче перераховані основні причини її появи можуть вас здивувати.

1. Рясна їжа і жирні продукти можуть стати причиною печії

Великий жирний бутерброд і порція смаженої картоплі прямо перед сном є хорошим способом для розпалювання полум’я печії. Жирні продукти, великі порції і пізні вечері здатні з легкістю викликати печію у багатьох людей.

Найбільш поширеною причиною печії є споживання їжі занадто великими порціями і їжа упереміш. При переповненні живота їжею розтягується шлунок, в результаті чого ви відчуваєте себе «фаршированим». Шлунок розтягується і розширюючись чиниться тиск на нижній харчової сфінктер (НПС), кільце м’язів, що утримує вміст шлунка від попадання назад в стравохід.

Шлунковий сік після вашого останнього прийому їжі може ще довго потрапляти назад в стравохід і викликати печію. Це може статися, після рясного обіду або вечері, і може бути не пов’язане з вживанням продуктів, здатних викликати симптоми печії.

Варто відмовитися від надмірно жирної їжі, якщо ви помітили, що вона часто викликає у вас печію. Жирна їжа досить довго перетравлюється в шлунку. Це стимулює вироблення великої кількості кислоти, що дратує травну систему. Нижній харчової сфінктер (НПС) при вживанні жирної їжі починає замикатися в повному обсязі, що призводить до потрапляння агресивного вмісту шлунка назад в стравохід і викликає сильне печіння і біль.

2. Ваша їжа може стати причиною печії

Певні продукти харчування можуть викликати розслаблення НПС, що також викликає печію. До таких продуктів можна віднести:

Однак, якщо ці продукти харчування не викликають у вас печію, причин відмовлятися від них природно немає. Робіть наступне, щоб запобігти печію після їжі:

3. Фізичні вправи можуть стати причиною печії

Вам необхідний привід, щоб пропустити присідання? Вправи для пресу і скручування можуть стати причиною печії. Положення тіла, які посилюють тиск на живіт, здатні спровокувати викид шлункової кислоти назад в стравохід, що і призводить до паління і болі. Вправи включають підйом ніг можуть спровокувати появу печії в зв’язку з тим, що в них також задіюються м’язи живота.

Такі вправи, як стійки на голові, підвисання вниз головою і нахили вперед можуть змінити природний потік вмісту шлунка і викликати печію. Під час бігу і аеробіки вміст шлунка може розхлюпуватися по його стінках і потрапляти в стравохід якщо у вас слабкий НПС, що природно викличе печіння.

Завжди робіть фізичні вправи на порожній шлунок, тому що при повному шлунку збільшується тиск в животі і ймовірність виникнення печії значно зростає. Більшість експертів рекомендують починати фізичні вправи через щонайменше дві години після прийому їжі.

4. Ліки можуть стати причиною печії

Безліч різних препаратів може викликати печію або погіршити її симптоми. Одноразовий прийом аспірину як правило не викликає відчуття печіння в стравоході, але регулярне його використання або прийом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) знімають біль, може дратувати стравохід. До НПЗП можна віднести ібупрофен, напроксен і селективні інгібітори ЦОГ-2, такі як целебрекс. Ці препарати часто використовуються для лікування артриту.

Кілька різних типів ліків понижуючих кров’яний тиск можуть стати причиною виникнення печії. Багато препаратів від підвищеного кров’яного тиску і хвороб серця, включаючи блокатори кальцієвих каналів і нітрати, розслаблюють м’язи НПС, що дозволяє шлункової кислоти з легкістю потрапити в стравохід.

Деякі інші види лікування, як відомо, також розслаблюють м’язи НПС, що і призводить до печії. До них можна віднести:

Протипухлинні препарати та ліки від остеопорозу, такі як бісфосфонати можуть травмувати слизову оболонку стравоходу і спровокувати печію. Якщо ви приймаєте ліки від остеопорозу, запивайте їх великим склянкою води і уникайте лежачого положення від 30 хвилин до 1 години і проблема печії вас повинна минути.

Завжди повідомляйте свого лікаря, якщо прописане їм ліки викликає у вас печію або посилює її симптоми. У цьому випадку ваш лікар може запропонувати альтернативне ліки.

Якщо ж вас часто мучить печія і нічого не допомагає, скільки ви не намагаєтеся її усунути, спробуйте дуже ефективний і безкоштовний спосіб — Замучила печія — пийте воду.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: