Etender.in.ua

Таємниці цього світу

5 корисних властивостей м’яти перцевої

5 корисних властивостей м'яти перцевої

М’ята перцева в своєму складі несе величезну кількість корисних поживних речовин, завдяки чому її вживання стає вкрай корисним для здоров’я. Ця рослина досить поширене і легко доступно. Щоденне заварювання чаю з листям м’яти перцевої — це простий спосіб поповнення організму вітамінами, живильними і біологічно-активними речовинами. У свіжому вигляді листя м’яти можна додавати в салати або супи. Корисні властивості м’яти перцевої дають можливість застосовувати її в якості профілактичного або лікарського засобу.

Корисні властивості м’яти перцевої

Покращує травлення

Дослідження показали, що застосування м’яти перцевої при порушеному травленні може полегшити симптоми в більшості випадків. Завдяки особливим властивостям, ця рослина надає заспокійливу дію на м’язи шлунка. Завдяки вживання м’яти перцевої відбувається поліпшення жовчовиділення, що є критичним для переварювання жирів. Під час вживання м’яти в якості харчової добавки або у вигляді чаю, їжа легше просувається по шлунково-кишковому тракту. Корисні властивості м’яти перцевої також дають можливість позбутися від проблем шлунково-кишкового тракту, таких, як надмірне газоутворення і хворобливих відчуттів, пов’язаних з цим.

Полегшення синдрому подразненого кишечника

При синдромі подразненого кишечника (СРК) допоможе ентеральний прийом капсул з маслом м’яти перцевої. Цей метод прийому запобігає виникненню печії і диспепсії (порушення нормальної роботи шлунка), що в разі перорального прийому зазвичай відбувається при розчиненні капсули в шлунку. Неодноразові дослідження виявили, що капсули з маслом м’яти знімають прояви, пов’язані з СРК, такі як діарея, метеоризм, здуття живота і больові відчуття. М’ята діє розслабляючи на гладку мускулатуру навколо товстої кишки знижуючи інтенсивність м’язових спазмів і попереджаючи розлад шлунка.

Засіб від застуди та грипу

М’яту широко використовують як протизастудний і антигрипові засіб. У процесі досліджень з’ясувалося, що м’ята згубно діє на віруси і бактерії. Ще вона притупляє болючі відчуття, надаючи заспокійливу і анестетіческого дію. Ментол знаходиться в складі м’яти чудово розріджує і виводить слиз і мокроту, полегшуючи відкашлювання і прибираючи застійні явища в бронхах і легенях. Ментол часто використовують в складі лікарських протизастійних препаратів. Він також є поширеним інгредієнтом в засобах для розтирання, для полегшення больових відчуттів при бронхолегеневих захворюваннях.

Детально про натруральних засобах, що полегшують симптоми і прискорюють одужання при застуді і грипі ви можете дізнатися тут — 12 природних засобів від застуди та грипу.

Проблеми шкіри

Трава м’яти є досить ефективним і популярним компонентом в складі кремів, призначених для вирішення шкірних проблем, таких як почервоніння, запалення, вугрові висипання і прищі, шкірна реакція при зіткненні з отруйними рослинами. Нанесені на шкіру, мазі з вмістом м’яти перцевої заспокоюють і лікують її.

Антиракова дію

Досліджуючи корисні властивості м’яти перцевої, фахівці виявили, що активні речовини, що містяться в м’яті, надають переважна дію на ріст ракових клітин у тварин. Причому це пухлини, що розвиваються в печінці та підшлунковій залозі, найбільш важко піддаються лікуванню. Антираковий ефект на тлі використання трави м’яти був відзначений у тварин також і на шкірі, в легенях і кишечнику.

З огляду на заспокійливі та лікувальні властивості м’яти перцевої, можна використовувати її в своєму раціоні в якості профілактики або як допоміжний компонент в лікуванні. Дуже корисно приймати листя м’яти у вигляді відвару або чаю — це допоможе швидше і легше впоратися з застудою і грипом, масло м’яти в капсулах і краплях допоможе впоратися з проблемами травлення. Ви можете використовувати корисні властивості м’яти перцевої в складі кремів для лікування шкірних проблем.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: