Etender.in.ua

Таємниці цього світу

5 продуктів, які допомагають лікувати безсоння і поліпшити сон

5 продуктів, які допомагають лікувати безсоння і поліпшити сон

Згідно з дослідженням, Stanford Center for Sleep Sciences and Medicine, в наш час приблизно 10% дорослих людей страждає порушеннями сну.

Хоча більша частина цих людей страждають від нетривалої безсоння, багато хто з них також мають хронічну форму безсоння (тривале засинання і часті пробудження серед ночі більше півроку поспіль).

Недолік сну протягом такого і більшого періоду часу може відчутно погіршити всі життєві показники людини.

Як лікувати безсоння — п’ять продуктів вам на допомогу

Основною причиною розладів сну вважається стресові ситуації на роботі і в сім’ї. Але важливим фактором, що сприяє появі безсоння, є вживання продуктів харчування, в складі яких присутня велика кількість цукру, кофеїну або клейковини. Отже, поліпшення вашого раціону є важливим етапом на шляху до одужання. Лікувати безсоння допоможуть продукти, перевірені часом і науковими дослідженнями.

1. Мигдаль

Одним з найкращих продуктів, які допомагають лікувати безсоння і поліпшити сон, є мигдальний горіх в зв’язку з високою концентрацією магнію в ньому. Магній є природним м’язовим релаксантом і має властивості, що перешкоджають стресу. У журналі JRMS в грудні 2012 року, було опубліковано дослідження, під час якого вчені виявили, що добавки магнію можуть «поліпшити такі показники розладів сну, як Індекс Ваги Безсоння (ISI), продуктивність сну, час сну, затримка початку сну і пробудження рано вранці. Добавки магнію також підвищують концентрацію таких гормонів, як ренін, мелатонін і кортизол в сироватці крові людей похилого віку, що також допомагає лікувати безсоння і поліпшити сон ».

2. Вишня

Вживання вишень і вишневих продуктів часто призводить до поліпшення сну. У журналі European Journal of Nutrition в грудні 2012 року було опубліковано дослідження, під час якого вчені виявили, що у добровольців, які вживали терпкий вишневий концентрований сік протягом тижня, значно було підвищено загальний вміст мелатоніну в сечі, в порівнянні з групою людей, що не вживали ці продукти. У підсумку, ці люди відчули покращення якості сну і його продуктивність.

3. Банани

Банани добре відомі своєю властивістю підвищувати енергію і в зв’язку з цим багато людей часто дивуються, коли дізнаються до того ж, що банани покращують сон. Крім того, що банани багаті магнієм, вони також містять калій і триптофан, які просто чудесним чином сприяють засипанню і нормалізації сну. Триптофан — це попередник таких нейромедіаторів, як серотонін і мелатонін. Він сприяє модулювання сну, в зв’язку з чим, ця альфа-амінокислота особливо ефективна в цьому відношенні. Читайте також про корисні властивості бананів.

4. Валеріана

Ще в древніх Греції та Римі для поліпшення сну використовували корінь валеріани в формі відвару або настоянки. Крім цього історичного факту, численні дослідження довели, що корінь валеріани має седативний і анксіолітичну властивостями. У журналі Menopause в 2011 році були опубліковані результати дослідження, в якому вчені виявили, що екстракт валеріани покращує якість сну у жінок, які страждають безсонням в постменопаузі, що статистично підтверджено. Читайте також про застосування валеріани та її корисні властивості.

5. Вівсянка

Вівсяну кашу люди зазвичай звикли їсти на сніданок. Овес несе в своєму складі багато магнію і калію і це наділяє дану кашу саме тими властивостями, які і потрібні людям які страждають безсонням, особливо якщо її вживати у вечірній час. Навіть саме єство вівсянки (тепла, заспокійлива і м’яка) асоціюється зі сном і спокоєм. Крім того, вівсянку, як правило, змішують з молоком, яке по праву вважається одним з найбільш ефективних, природних розслаблюючих напоїв. Вівсяна каша допомагає лікувати безсоння і поліпшити сон.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: