Etender.in.ua

Таємниці цього світу

7 стадій хвороби Альцгеймера: ознаки і симптоми

7 стадій хвороби Альцгеймера: ознаки і симптоми

Ви можете допомогти підтримати вашу кохану людину з хворобою Альцгеймера, дізнавшись більше про те, як це захворювання розвивається. Стадії хвороби Альцгеймера не однакові в тимчасовому діапазоні, а симптоми на кожній стадії можуть варіюватися — але все ж вони можуть бути орієнтиром, який допоможе вам спланувати дії по догляду за вашим хворим другом або родичем.

Стадія 1: Нормальна поведінка

Це сама рання стадія хвороби Альцгеймера, на якій ще не видно жодних симптомів цього захворювання. Тільки позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) — метод дослідження внутрішніх органів, який показує, як працює мозок, може виявити хворобу Альцгеймера на ранній стадії.

Коли у людини розвиваються такі стадії цього захворювання, ви або ваш хворий родич або друг будете помічати все більше і більше змін в мисленні і міркуваннях хворого.

Стадія 2: Дуже незначні зміни

На цій стадії хвороби Альцгеймера ви до сих пір не можете побачити нічого підозрілого в поведінці вашої коханої людини, але він може вловлювати невеликі відмінності, то, що навіть лікар не завжди може побачити, наприклад, людина ніяк не може згадати слово або місце, куди він поклав будь-якої предмет.

На цій стадії, незначні симптоми хвороби Альцгеймера не заважають його здатності працювати або жити самостійно.

Майте на увазі, що ці симптоми не завжди вказують на розвиток хвороби Альцгеймера, а можуть бути всього лише нормальними змінами в результаті старіння організму. Детально про початкових симптомах хвороби Альцгеймера ви можете дізнатися тут — 10 початкових симптомів хвороби Альцгеймера.

Стадія 3: Незначні відхилення

Саме на цій стадії хвороби Альцгеймера ви починаєте помічати зміни в мисленні і міркуваннях вашої коханої людини. Ось основні симптоми цієї стадії хвороби:

Ви можете допомогти вашій коханій людині, простеживши, що він вчасно оплачує рахунки і п’є ліки. Крім того, ви можете сприяти полегшенню його стресового стану, якщо допоможете привести в порядок його юридичні та фінансові справи. Дізнайтеся про те, як лікується хвороба Альцгеймера, які причини її виникнення, а також корисні поради — Хвороба Альцгеймера: причини, симптоми, лікування.

Стадія 4: Помірні відхилення

На цій стадії хвороби Альцгеймера, проблеми в мисленні і міркуваннях, на які ви звернули увагу на стадії 3, стають більш очевидними, і з’являються нові проблеми. Ось основні симптоми цієї стадії хвороби:

Ви можете допомогти йому з щоденними справами і безпекою. Переконайтеся, що він вже не вирішує важливі питання, так як шахраї можуть спробувати скористатися його станом.

Стадія 5: Помірно серйозні відхилення

Ваш улюблений чоловік може почати губитися навіть в знайомих йому місцях і забувати час доби. У нього можуть розвинутися проблеми із запам’ятовуванням його адреси, номера телефону, або де він пішов в школу. Він може також переплутати який одяг носити протягом дня або сезону.

Ви можете допомогти йому, виклавши його одяг вранці, завдяки чому хворий зможе самостійно одягатися і зберігати почуття незалежності.

Якщо він задає вам один і той же питання, відповідайте рівним, заспокійливим голосом. Ставлячи один і той же питання він не тільки хоче отримати відповідь на нього, набагато більш значуще для нього в ці моменти є просто знання того, що він не один і ви поруч.

Навіть якщо ваша кохана людина не може згадати факти і деталі, він все ще може бути в змозі розповідати історії. Спонукайте його використовувати свою уяву в такі моменти.

Стадія 6: Серйозні відхилення

У міру розвитку хвороби Альцгеймера, ваша кохана людина може все ще бути здатним розпізнавати обличчя, але може забувати імена. Він міг би також приймати людини за когось іншого, наприклад, думати, що його дружина — це його мати. У нього можуть виникати нав’язливі думки, наприклад, він може думати, що повинен йти на роботу, навіть якщо він більше не працює.

Хворому може знадобитися ваша допомога при відвідуванні ванної кімнати.

Це може бути важким випробуванням для вас, але ви все ще можете контактувати з вашим коханою людиною за допомогою почуттів. Багато людей з хворобою Альцгеймера люблять слухати музику, розглядати старі фотографії та люблять, коли їм читають.

Стадія 7: Дуже серйозні відхилення

Багато основні функції людини на останній стадії хвороби Альцгеймера, такі як вживання їжі, ходьба і сидіння, зникають на цьому етапі розвитку захворювання. Ви можете продовжувати підтримувати вашу кохану людину, допомагаючи йому харчуватися і пити, годуючи його з ложки м’якої їжею, яку він буде просто ковтати. Це дуже важливо, тому що багато людей на останній стадії хвороби Альцгеймера більше не можуть сказати про те, що вони відчувають спрагу або, хочуть їсти.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: