Etender.in.ua

Таємниці цього світу

8 напоїв, багатих електролітами

8 напоїв, багатих електролітами

Електроліти — це мінерали, які проводять електричний заряд при змішуванні з водою. Вони допомагають регулювати найважливіші функції вашого організму, включаючи передачу нервових сигналів, баланс pH, скорочення м’язів і гідратацію.

Основними електролітами, які ваш організм використовує для виконання цих життєво важливих функцій, є натрій, калій, магній, кальцій, фосфор, хлорид і бікарбонат.

Концентрація електролітів у вашій крові і інших рідинах організму підтримується в дуже вузькому діапазоні. Якщо рівень електролітів стає дуже високим або дуже низьким, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.

Щоденні втрати електролітів і рідини відбуваються природним шляхом через потовиділення і виведення інших відходів. Тому регулярно поповнювати їх рівень за допомогою багатої мінералами дієти вкрай важливо.

Проте певні види діяльності або ситуації, такі як важкі фізичні навантаження, напади діареї або блювоти, можуть збільшити кількість втрачаються вами електролітів, і можуть зажадати включення електролітного напою в вашу програму.

Ось 8 багатих електролітами напоїв, які ви можете включити в свій набір інструментів для здоров’я і гарного самопочуття.

1. Кокосова вода

Кокосова вода або кокосовий сік — це прозора рідина, що знаходиться всередині кокосового горіха.

За останні кілька років вона стала одним з найпопулярніших напоїв на ринку, а тепер вона розливається по пляшках і продається по всьому світу.

Кокосова вода природним чином містить мало цукру і містить різні електроліти, в тому числі натрій, калій, кальцій і магній.

При 46 калоріях на чашку (240 мл) вона також є більш здоровою альтернативою солодким газованим напоям, сокам і традиційним спортивним напоям.

Висновок:

Кокосова вода, природним чином містить мало калорій і цукру, але багата електролітами, такими як калій і магній.

2. Молоко

Коли справа доходить до електролітних напоїв, коров’яче молоко — це свого роду Неоспіваний герой. Всупереч поширеній думці, молоко можна використовувати не тільки для сніданку або кави.

На додаток до багатому вмісту електролітів, таких як кальцій, натрій і калій, молоко забезпечує організм людини здорової комбінацією вуглеводів і білка. Ці два макроелементи можуть допомогти вам заповнити їх запаси і сприяти відновленню м’язової тканини після тренування.

Деякі дослідження припускають, що ці характеристики можуть зробити молоко найкращим напоєм після тренування, ніж багато комерційних спортивні напої.

З огляду на, що користь молока залежить від містяться в ньому електролітів, вуглеводів і білка, ви можете віддавати перевагу цілісного, низкожирних або знежиреному молоку, в залежності від ваших особистих переваг.

Варто відзначити, що звичайне коров’яче молоко не може бути правильним вибором для всіх, особливо для тих, хто дотримується веганскої дієти або не переносить молочні продукти.

Якщо ви не переносите лактозу, але все ж хочете включити молоко в свій режим відновлення після тренування, віддавайте перевагу варіанту без лактози.

Тим часом, якщо ви дотримуєтеся веганскої дієти або у вас алергія на молочний білок, вам слід повністю уникати молока.

Хоча альтернативи рослинного походження, ймовірно, не принесуть тієї ж користі, що і коров’яче молоко, деякі дослідження показали, що білок в соєвому молоці може сприяти відновленню м’язів, в той же час забезпечуючи організм електролітами, аналогічно коров’ячого молока.

Висновок:

Молоко є хорошим джерелом електролітів, а також білків і вуглеводів, що робить його хорошим напоєм після тренування.

3. Кавуновий сік (і інші фруктові соки)

Одна чашка (240 мл) 100% кавунового соку забезпечує організм майже 6% від рекомендованої добової норми споживання (РСНП) калію і магнію, в той же час пропонуючи невелику кількість інших електролітів, таких як кальцій і фосфор.

Кавуновий сік також містить L-цитрулін. При використанні в більш високих дозах ця амінокислота може покращувати транспорт кисню і спортивні результати.

Проте поточні дослідження показують, що кількість L-цитруллина в звичайному кавунових соку, ймовірно, недостатньо для того, щоб зробити який-небудь измеримое вплив на фізичну продуктивність.

Інші види фруктових соків також можуть бути хорошим джерелом електролітів. Наприклад, апельсиновий і вишневий сік також містить калій, магній і фосфор.

Крім того, 100% фруктовий сік є відмінним джерелом вітамінів і антиоксидантів.

Одним з основних недоліків використання фруктових соків в якості напоїв для заповнення електролітів є те, що він зазвичай містить мало натрію.

Якщо ви потієте протягом тривалого періоду часу і намагаєтеся регідріровать організм напоєм, який не містить натрію, ви ризикуєте мати низький рівень натрію в крові.

Щоб знизити цей ризик, деякі люди вважають за краще готувати свої власні спортивні напої, використовуючи комбінацію фруктових соків, солі і води.

Висновок:

Кавуновий і інші фруктові соки містять кілька електролітів, але, як правило, мають недолік в натрії і містять багато цукру.

4. Смузі

Приготування смузі — відмінний спосіб змішати різноманітні багаті електролітами продукти в одну випиває суміш.

Деякими з кращих джерел електролітів є цілісні продукти, такі як фрукти, овочі, горіхи, насіння, бобові та молочні продукти — всі вони можуть бути змішані при приготуванні смачного і поживного смузі.

Якщо у вас розлад шлунка, і ви хочете заповнити втрачені електроліти, смузі може легше засвоюватися і виглядати більш апетитним, ніж багато хто з вищезазначених продуктів окремо.

Смузі — також відмінний варіант для тих, хто шукає відновний напій після тренування. Він може не тільки заповнити втрачені електроліти, але і стати хорошим продуктом для підтримки зростання і відновлення м’язової тканини, якщо ви додасте в нього деякі багаті білком добавки.

Проте смузі може бути не кращим варіантом, якщо ви шукаєте напій з електролітами для вживання під час виснажливих або тривалих вправ.

Це пов’язано з тим, що при його вживанні ви можете відчувати надлишкову наповненість шлунка, що не дасть вам комфортно завершити тренування. Таким чином, цей напій, ймовірно, найкраще вживати принаймні за 1 годину до або відразу після тренування.

Висновок:

Смузі дозволяє отримувати електроліти з змішаних, цільних продуктів, таких як фрукти, овочі і молочні продукти. Це відмінний відновлювальний напій до або після тренування.

5. Збагачена електролітами вода

Вживання наповненою електролітами води може бути відмінним, низькокалорійним способом поповнення електролітів і підтримки організму гідратованих.

Проте не всі види електролітній води створені рівними.

Велика частина водопровідної води містить близько 2-3% від РСНП певних електролітів, таких як натрій, кальцій і магній.

Цікаво відзначити, що деякі марки бутильованої води з електролітами можуть бути дуже дорогими і можуть не містити значно більше електролітів, а в деяких випадках навіть менше.

Проте деякі бренди спеціально розроблені, щоб допомогти з гідратацією і заповненням мінералів, і містять більшу кількість електролітів. Швидше за все, вони будуть коштувати ваших грошей, залежно від того, з якої причини ви п’єте електролітний напій в першу чергу.

Майте на увазі, що ці види води також можуть містити цукор, так як багато хто з них призначені для поповнення запасів вуглеводів під час тривалих тренувань. Якщо вам не потрібні ці додаткові калорії цукру, віддавайте перевагу варіантам з невеликою кількістю або без додавання цукру.

Щоб приготувати ароматизовану багату електролітами воду самостійно, ви також можете спробувати додати в пляшку з водою шматочки свіжих фруктів і трави.

Висновок:

Збагачена електролітами вода може бути відмінним варіантом низькокалорійної гідратації, але пам’ятайте про бренди, які містять велику кількість доданого цукру.

6. Електролітний таблетки

Таблетки електролітів — це зручний, недорогий і портативний спосіб приготування власного електролітного напою, де б ви не знаходилися.

Все, що вам потрібно зробити, це опустити одну з таблеток в воду і струсити або перемішати.

Більшість електролітних таблеток містять натрій, калій, магній і кальцій — хоча точні кількості можуть відрізнятися в залежності від бренду.

Вони також мають тенденцію бути низькокалорійними, майже не містять цукру і мають різні унікальні фруктові смаки.

Деякі марки електролітних таблеток можуть також містити кофеїн або додаткові дози вітамінів, тому якщо ви хочете уникнути будь-яких з цих додаткових інгредієнтів обов’язково перевірте етикетку.

Якщо ви не можете знайти електролітні таблетки в магазинах або сподіваєтеся на нижчу ціну, вони широко доступні в Інтернеті.

Висновок:

Електролітні таблетки — це зручний і доступний варіант для приготування власного електролітного напою. Все, що вам потрібно зробити, це змішати таблетку з водою.

7. Спортивні напої

Комерційно продаються спортивні напої, такі як Gatorade і Powerade, були одними з найпопулярніших електролітних напоїв на ринку з 1980-х років.

Ці напої можуть стати в нагоді спортсменам, що тренуються на витривалість, яким потрібна комбінація легкозасвоюваних вуглеводів, рідини і електролітів для підтримки гідратації, і енергії під час спортивних змагань або тренувань.

Проте комерційні спортивні напої також мають деякі серйозні недоліки. Як правило, вони містять багато штучних барвників, ароматизаторів та доданого цукру, які нікому не потрібні, будь ви спортсмен чи ні.

Насправді, порція Gatorade або Powerade об’ємом 355 мл містить більше 20 грамів доданого цукру. Це більше половини від рекомендованої денної норми.

Крім того, версії без цукру не можуть бути кращою альтернативою.

Хоча вони не містять доданого цукру і мають менше калорій, вони зазвичай містять замість цього цукрові спирти або цукрозамінники. Ці підсолоджувачі можуть викликати неприємні симптоми з боку травного тракту, такі як гази і здуття живота у деяких людей.

Один з найпростіших способів уникнути менш сприятливих інгредієнтів в спортивних напоях — приготувати їх самостійно.

Просто використовуйте комбінацію з 100% фруктового соку, кокосової води і дрібки солі, щоб приготувати більш здоровий напій з електролітами без штучних інгредієнтів і додавання цукру.

Висновок:

Комерційні спортивні напої можуть бути корисні для заповнення електролітів під час інтенсивних тренувань, але вони часто містять багато цукру, штучних барвників і ароматизаторів. Спробуйте приготувати більш здорову версію будинку.

8. Педіаліт (Pedialyte)

Педіаліт — це комерційний електролітний напій, який продається для дітей, але дорослі теж можуть його використовувати.

Він призначений для регідратації, коли ви відчуваєте втрату рідини через діареї або блювоти. У ньому набагато менше цукру, ніж в типовому спортивному напої, а натрій, хлорид і калій — єдині електроліти, які в ньому містяться.

Кожна різновид містить тільки 9 грамів цукру, але ароматизовані варіанти також містять штучні підсолоджувачі. Якщо ви хочете уникнути штучних підсолоджувачів, віддавайте перевагу неароматизованим варіанту.

Висновок:

Педіаліт — це регидратационная добавка, яка містить тільки натрій, хлорид і калій. Він призначений для дітей або дорослих для заповнення електролітів під час нападу діареї або блювоти.

Чи потрібно вам пити електролітний напій?

Спортивні напої та інші види електролітних напоїв часто продаються широкому колу споживачів, але вони, ймовірно, не потрібні більшості людей.

Фактично, регулярне вживання деяких висококалорійних напоїв з високим вмістом цукру і електролітів може ускладнити досягнення ваших цілей щодо здоров’я, особливо якщо вони не використовуються за призначенням.

Більшість здорових, помірно активних людей можуть залишатися гідратованими і отримувати достатню кількість електролітів, дотримуючись збалансованої, багатої живильними речовинами дієти і випиваючи багато води.

Потреба в рідині може варіюватися в залежності від людини, але зазвичай рекомендується споживати не менше 2-3 літрів рідини в день з комбінації продуктів харчування і води.

Проте є конкретні випадки, коли ви можете піддатися більшому ризику зневоднення, і звичайна їжа і вода просто не будуть його зменшувати.

Якщо ви займаєтеся безперервної енергійної фізичною активністю понад 60 хвилин, проводите тривалі періоди часу в дуже спекотною середовищі або відчуваєте діарею, або блювоту, електролітний напій може бути необхідний.

Якщо ви не впевнені в правильності гідратації, зверніть увагу на наступні ознаки зневоднення від легкого до помірного ступеня:

Якщо ви відчуваєте які-небудь з цих симптомів і споживаєте достатню кількість рідини, можливо, прийшов час включити електролітний напій в ваш раціон.

Якщо ці симптоми погіршуються, зверніться до лікаря.

Висновок:

Більшість людей можуть підтримувати водно-електролітний баланс тільки завдяки воді і збалансованої дієти. Проте якщо ви займаєтеся тривалої інтенсивної фізичної активністю або відчуваєте блювоту, або діарею, електролітний напій може бути виправданий.

Підведемо підсумок

Електроліти — це мінерали, які допомагають вашому тілу виконувати безліч життєво важливих функцій, таких як гідратація, скорочення м’язів, баланс pH і передача нервових сигналів.

Для правильного функціонування ваш організм повинен постійно підтримувати достатній рівень рідини і електролітів.

Напої, такі як кокосова вода, молоко, фруктові соки і спортивні напої, можуть сприяти гідратації і електролітного балансу.

Для більшості людей збалансованого харчування і достатнього споживання води досить для підтримки рівня електролітів. Однак в деяких випадках може знадобитися використання електролітних напоїв, особливо якщо ви відчуваєте швидкі втрати рідини через потовиділення або хвороби.

Вживання великої кількості води і спостереження за початковими ознаками зневоднення можуть допомогти вам визначити, чи потрібно вам пити електролітний напій чи ні.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: