Etender.in.ua

Таємниці цього світу

8 несподіваних симптомів гіпотиреозу

8 несподіваних симптомів гіпотиреозу

Щитовидна залоза відповідає за безліч процесів в організмі, а недолік гормонів, вироблюваних цією залозою може викликати захворювання під назвою гіпотиреоз. Якщо ваша щитовидна залоза з тих чи інших причин не здатна виробляти гормони Т4 і Т3, ви почнете відчувати симптоми гіпотиреозу, наприклад, ви можете відчувати себе втомленими і можете почати набирати вагу. Цей стан також може бути причиною виникнення інших симптомів, таких як депресія і безпліддя.

Коли більшість людей думають про симптоми гіпотиреозу, на думку спадають, як правило, хронічна втома і збільшення маси тіла. Але симптоми гіпотиреозу насправді можуть варіюватися від людини до людини.

Існує ряд типових симптомів гіпотиреозу, які проявляються у людей найчастіше, але не варто забувати і про інші, менш поширених ознаки та симптоми, так як їх наявність також може допомогти вам діагностувати це захворювання. Менш відомі симптоми цієї недуги просто можуть зловити вас зненацька.

Поширені симптоми гіпотиреозу

Коли функція щитовидної залози знижена, залоза не в змозі виробляти достатню кількість гормонів тироксину (Т4) і трийодтироніну (Т3), що призводить до уповільнення процесів організму. В результаті цього виникає один з основних симптомів гіпотиреозу — зниження рівня енергії. Люди можуть скаржитися, що їм дуже важко встати вранці і вони можуть швидко заснути в невідповідних місцях протягом дня, наприклад, вдома в кріслі або на роботі.

Крім того, оскільки щитовидна залоза зазвичай збільшує витрату енергії, гіпотиреоз уповільнює обмін речовин, що може привести до чутливості до холоду, а також збільшення маси тіла. При важкій формі гіпотиреозу, метаболізм може сповільнитися в два рази.

Деякі люди з гіпотиреозом можуть і не додавати у вазі, але найчастіше у людей виникає ожиріння у зв’язку з затримкою води в організмі.

Несподівані симптоми гіпотиреозу

Такі основні симптоми гіпотиреозу, як втома і повільний метаболізм, найбільш часто виникають у людей з цим захворюванням, проте ви можете також випробувати деякі інші симптоми, серед яких:

На додаток до цих симптомів гіпотиреозу, якщо його не лікувати, це може також привести до одутлість обличчя, хрипоті, витончення брів, уповільненою мови, потовщення шкіри і проблем зі смаковими відчуттями і нюхом.

Лікування гіпотиреозу

Якщо ви відчуваєте які-небудь з перерахованих вище симптомів, вам необхідно повідомити про це своєму лікареві, але, якщо після аналізів крові з’ясується, що рівень тиреоїдних гормонів у вас в нормі, значить гіпотиреозу у вас немає.

Якщо ви проходите лікування депресії за допомогою антидепресантів, але ваші симптоми депресії не поліпшуються, значить ваша депресія може бути викликана гіпотиреозом. В цьому випадку депресія не пройде, якщо ви не відновите нормальний рівень тиреоїдних гормонів в організмі.

Ось чому так важливо повідомляти лікаря про всі ваші симптомах — це дасть можливість отримати повну картину того, що ви відчуваєте. Гіпотиреоз легко перевірити і лікувати. Для багатьох людей з гіпотиреозом, лікування допомагає успішно полегшити їх симптоми.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: