Etender.in.ua

Таємниці цього світу

8 ознак і симптомів дефіциту калію

8 ознак і симптомів дефіциту калію

Калій — важливий мінерал, який виконує безліч ролей у вашому організмі. Він допомагає регулювати м’язові скорочення, підтримувати здорову нервову функцію і регулює баланс рідини.

Однак було встановлено, що приблизно 98% жителів розвинених країн не отримують рекомендовану кількість калію з їжі. Ймовірно, виною всьому сучасний раціон харчування, так як в ньому перероблені харчові продукти переважають над цілісними рослинними продуктами, такими як фрукти, овочі, бобові і горіхи.

Проте нізкокаліевой раціон харчування рідко є причиною дефіциту калію або гіпокаліємії.

Дефіцит характеризується рівнем калію в крові нижче 3,5 ммоль. л.

Дефіцит калію також може розвинутися, коли ваш організм раптово втрачає багато рідини, часто в результаті хронічної блювоти, діареї, надмірного потовиділення і втрати крові.

Ось 8 ознак і симптомів дефіциту калію.

1. Слабкість і втома

Слабкість і втома часто є першими ознаками нестачі калію в організмі. Є кілька способів, якими дефіцит цього мінералу може викликати слабкість і втому.

По-перше, калій допомагає регулювати м’язові скорочення. Коли рівень цього мінералу в крові нижче норми, ваші м’язи не здатні скорочуватися в належній мірі. Дефіцит цього мінералу може також впливати на те, як ваш організм використовує поживні речовини, що призводить до втоми.

Наприклад, деякі дані показують, що дефіцит калію в організмі людини може погіршити виробництво інсуліну, що призводить до високих рівнів цукру в крові (гіперглікемія).

Висновок:

Оскільки калій допомагає регулювати м’язові скорочення, його дефіцит може призвести до слабших скорочень м’язів. Крім того, деякі дані свідчать про те, що дефіцит може порушити виробництво інсуліну, що може привести до втоми через надмірне підвищення рівня цукру в крові.

2. М’язові судоми і спазми

Дефіцит калію може проявлятися у вигляді м’язових судом і спазмів. М’язові судоми — це раптові, неконтрольовані скорочення м’язів. Вони можуть виникати, коли рівень цього мінералу в крові стає надто низьким. Усередині м’язових клітин калій допомагає ретранслювати сигнали з мозку, які стимулюють скорочення. Він також допомагає припинити ці скорочення, вийшовши з м’язових клітин.

Коли рівень калію в крові низький, ваш мозок не може ефективно передавати ці сигнали. Це призводить до більш тривалим скорочень, таким як м’язові судоми.

Висновок:

Калій допомагає починати і зупиняти скорочення м’язів. Низький рівень калію в крові може впливати на цей баланс, викликаючи неконтрольовані і тривалі м’язові скорочення, відомі як судоми.

3. Проблеми з травленням

Травні проблеми мають багато причин, однією з яких може бути дефіцит калію в організмі.

Калій допомагає ретранслювати сигнали з мозку в м’язи, розташовані в травній системі. Ці сигнали стимулюють скорочення, які допомагають травній системі перемішувати і просувати їжу, щоб її можна було перетравлювати.

Коли рівень калію в крові занадто низький, мозок не може ефективно передавати сигнали. Таким чином, скорочення в травній системі можуть стати слабкіше, що сповільнить просування їжі. Це може викликати проблеми з травленням, такі як здуття живота і запори.

Крім того, в деяких дослідженнях передбачалося, що серйозна нестача калію може призвести до повного паралічу кишечника. Однак в інших дослідженнях було встановлено, що зв’язок між дефіцитом калію і паралічем кишечника не зовсім ясна.

Висновок:

Дефіцит калію може викликати проблеми, такі як здуття живота і запори, оскільки це може уповільнювати рух їжі через травну систему. Деякі докази показують, що серйозний дефіцит може паралізувати кишечник, але це не до кінця ясно.

4. Прискорене серцебиття

Ви коли-небудь помічали, що ваше серце раптово б’ється сильніше, швидше або б’ється нерівномірно? Це почуття відомо, як прискорене серцебиття і зазвичай пов’язане зі стресом або занепокоєнням. Проте прискорене серцебиття також може бути ознакою дефіциту калію.

Це пов’язано з тим, що потік калію всередині і поза серцевих клітин допомагає регулювати ваше серцебиття. Низький рівень цього мінералу в крові може змінити цей потік, що призводить до прискореного серцебиття.

Крім того, прискорене серцебиття може бути ознакою аритмії (нерегулярного серцебиття), що також пов’язано з дефіцитом калію. На відміну від прискореного серцебиття, аритмія пов’язана з серйозними серцевими захворюваннями.

Висновок:

Калій допомагає регулювати серцебиття, а низький його рівень може викликати пов’язані з серцем симптоми, такі як прискорене серцебиття. Це також може бути симптомом аритмії, яка може бути ознакою серйозного захворювання серця.

5. Скутість і болю в м’язах

М’язові болі і скутість також можуть бути ознакою серйозного дефіциту калію. Ці симптоми можуть вказувати на швидке руйнування м’язової тканини, також відоме під назвою рабдоміоліз.

Калій в крові допомагає регулювати кровопостачання м’язів. Коли його рівень сильно знижений, ваші кровоносні судини можуть скорочуватися і обмежувати надходження крові в м’язи.

Це означає, що м’язові клітини отримують менше кисню, що може привести до їх руйнування. Це призводить до рабдоміолізу, який супроводжується такими симптомами, як скутість м’язів і болю.

Висновок:

М’язові болі і скутість можуть бути ще однією ознакою дефіциту калію і викликані швидким м’язовим розпадом (рабдоміоліз).

6. Колення і оніміння

Люди з дефіцитом калію, можуть відчувати постійне поколювання й оніміння. Це називається парестезією і зазвичай виникає в долонях, руках, ступнях і ногах. Цей мінерал важливий для здорової нервової функції. Низький рівень калію в крові може послабити нервові сигнали, що може привести до поколювання й оніміння.

Хоча такі слабко виражені симптоми можуть бути нешкідливими, значне поколювання й оніміння можуть бути ознакою основного захворювання. Якщо ви відчуваєте постійну парестезія, найкраще звернутися до лікаря.

Висновок:

Постійне поколювання й оніміння в кінцівках можуть бути ознакою порушення функції нерва через дефіцит калію. Якщо ви відчуваєте хронічне поколювання й оніміння в руках, долонях, ногах або ступнях, найкраще звернутися до лікаря.

7. Утруднення дихання

Сильний дефіцит калію може викликати утруднення дихання. Це пов’язано з тим, що він допомагає ретранслювати сигнали, які стимулюють скорочення і розширення легенів. Коли рівень калію в крові сильно знижений, ваші легені не можуть розширюватися і скорочуватися належним чином. Це призводить до задишки.

Крім того, низький рівень калію в крові може утруднити подих, оскільки це може привести погіршення серцебиття. Це означає, що ваше серце гірше постачає кров’ю іншу частину вашого тіла.

Кров доставляє кисень в організм, тому погіршення кровообігу може викликати задишку. Крім того, серйозний дефіцит калію може викликати зупинку роботи легенів, що є фатальним.

Висновок:

Калій допомагає легким розширюватися і скорочуватися, тому дефіцит цього мінералу може привести до задишки. Крім того, серйозний дефіцит може викликати зупинку роботи легенів, що є фатальним.

8. Зміни настрою

Дефіцит калію також пов’язаний зі змінами настрою та розумової втомою. Низький рівень калію в крові може порушити сигнали, які допомагають підтримувати оптимальну функцію мозку. Наприклад, дослідження показало, що 20% пацієнтів з психічними розладами мали дефіцит калію.

Проте є обмежені докази в області дефіциту калію і настрою. Тому необхідно провести додаткові дослідження.

Висновок:

Дефіцит калію був пов’язаний зі змінами настрою і психічними розладами. Однак зв’язок між ними не зовсім ясна.

Харчові джерела калію

Кращий спосіб збільшити споживання калію — це вживати більшу кількість багатих калієм продуктів, таких як фрукти, овочі, бобові і горіхи.

Рекомендована добова норма споживання (РСНП) калію — 4700 мг.

Ось список продуктів, які є відмінними джерелами калію (вказано на скільки% кожні 100 грам продукту постачають ваш організм калієм):

Висновок:

Калій зустрічається в багатьох цілісних продуктів, особливо у фруктах, овочах і бобових, таких як ямс, біла квасоля, картопля і банани. Рекомендована добова норма споживання цього мінералу становить 4700 мг.

Чи варто приймати добавки калію?

Добавки калію не рекомендуються. Різні відомі виробники добавок обмежуються випуском препаратів, що містять до 99 мг калію в одній капсулі. Їх рекомендують приймати до п’яти капсул на добу — до 495 мг калію. Для порівняння, середній банан містить 422 мг калію.

Ця межа, ймовірно, є низьким, оскільки дослідження показали, що добавки з високою дозою калію можуть пошкодити кишечник або привести до ненормальним серцевим скорочень, що може привести до смерті.

Прийом дуже великої кількості калію може викликати надмірне його накопичення в крові, що викликає стан під назвою гіперкаліємія. Гіперкаліємія може викликати аритмію (нерегулярне серцебиття), яка може викликати серйозні серцеві захворювання.

Проте якщо лікар призначив вам прийом цього мінералу в більш високих дозах, ніж показано вище, це нормально.

Висновок:

Не рекомендується приймати добавки калію, оскільки вони обмежені тільки 99 мг цього мінералу на одну капсулу (не більше 5 капсул на добу). Крім того, дослідження пов’язують їх прийом з несприятливими станами.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: