Etender.in.ua

Таємниці цього світу

8 трав’яних чаїв від здуття живота у дорослих

8 трав'яних чаїв від здуття живота у дорослих

Якщо у вас іноді буває здуття живота і ви відчуваєте дискомфорт, ви не самотні. Здуття живота виникає у 20-30% людей (1).

Багато факторів можуть викликати здуття живота, в тому числі непереносимість їжі, накопичення газів в кишечнику, дисбаланс кишкових бактерій, виразки, запори і паразитарні інфекції (1, 2, 3, 4).

Традиційно люди використовували природні засоби, в тому числі трав’яні чаї, щоб зменшити здуття живота. Попередні дослідження показують, що кілька трав’яних чаїв можуть допомогти пом’якшити це дискомфортний стан (5).

Ось 8 трав’яних чаїв, які допоможуть зменшити здуття живота у дорослих людей.

1. М’ятний чай від здуття живота

У народній медицині м’ята перцева (лат. Mentha piperita ) широко відома як засіб, що допомагає впоратися з проблемами травлення. Володіє прохолодним, освіжаючим смаком (6, 7).

Дослідження в пробірці і на тваринах свідчать, що рослинні сполуки, звані флавоноїдами, присутні в складі в м’яти перцевої, можуть пригнічувати активність стовбурових клітин. Це клітини імунної системи, які в достатку містяться в кишечнику і іноді сприяють здуття живота (7, 8).

Дослідження на тваринах також показують, що м’ята перцева розслабляє кишечник, що може полегшити спазми кишечника, а також здуття живота і біль, які можуть супроводжувати їх (7).

Крім того, капсули масла м’яти перцевої можуть полегшити біль в животі, здуття живота та інші симптоми в травному тракті (9).

М’ятний чай не тестувався на здуття живота. Однак одне дослідження показало, що один чайний пакетик містив в шість разів більше олії м’яти перцевої, ніж порція капсул з листя м’яти. Таким чином, м’ятний чай може бути вельми потужним засобом (10).

Ви можете купити м’ятний чай з одного інгредієнта або знайти його в чайних сумішах, розроблених для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту.

Щоб приготувати м’ятний чай, додайте 1 столову ложку (1,5 грама) сухого листя м’яти перцевої, 1 пакетик чаю або 3 столові ложки (17 грамів) свіжого листя м’яти перцевої в 1 чашку (240 мл) окропу. Дайте настоятися 10 хвилин, перш ніж ви почнете його пити.

Висновок:

Дослідження в пробірці, на тварин і на людях показують, що флавоноїди і масло м’яти можуть зменшити здуття живота. Таким чином, м’ятний чай може надавати аналогічні ефекти.

2. Чай з меліси лікарської

Чай з мелісою лікарської (лат. Melissa officinalis ) має смак і ароматом лимона, а також відтінками м’яти, так як рослина належить до роду М’ята.

Європейське агентство лікарських засобів зазначає, що чай з мелісою лікарської може полегшити легкі проблеми з травленням, включаючи здуття живота і гази (11, 12).

Меліса лікарська є ключовим інгредієнтом в Іберогаст — рідкої добавці для поліпшення роботи травної системи, яка містить дев’ять різних рослинних екстрактів і доступна в Північній Америці, Європі та інших регіонах, а також в Інтернеті.

Згідно з декількома дослідженнями на людях це засіб може зменшити біль в животі, запор та інші травні симптоми (13, 14, 15, 16).

Проте меліса лікарська або чай на її основі не були перевірені окремо щодо її впливу на проблеми з травленням у людей. Тому необхідні додаткові дослідження.

Щоб приготувати чай, заваріть 1 столову ложку (3 грама) висушеного листя меліси лікарської — або 1 пакетик чаю — в 1 чашці (240 мл) кип’яченої води протягом 10 хвилин.

Висновок:

Традиційно, чай з мелісою лікарської використовується для полегшення здуття живота і газів. Меліса лікарська також є однією з дев’яти трав в рідкому добавці, яка ефективна при проблемах травлення. Щоб підтвердити корисні властивості чаю з мелісою лікарської необхідно провести дослідження на людях.

3. Чай з полином

Полин гіркий (лат. Artemisia absinthium ) — зелена трав’яниста рослина, з якого роблять гіркий чай. Це набутий смак, але ви можете пом’якшити його за допомогою лимонного соку і меду.

Через свою гіркоти полин іноді використовується у виробництві добавок, які можуть допомогти травленню (17).

Дослідження на людях показують, що 1-грамові капсули з висушеної полину можуть запобігти або полегшити розлад шлунка або дискомфорт у верхній частині живота. Ця трава сприяє виділенню травних соків, що може допомогти оптимізувати здорове травлення і зменшити здуття живота (17).

Дослідження на тваринах і в пробірках показують, що полин також може вбивати паразитів, наявність яких може бути причиною здуття живота (18).

Однак сам полиновий чай не був протестований на дію проти здуття живота. Необхідні додаткові дослідження.

Щоб приготувати чай, використовуйте 1 чайну ложку (1,5 грама) висушеної трави на чашку (240 мл) кип’яченої води, наполягаючи протягом 5 хвилин.

Примітно, що полин не можна використовувати під час вагітності, так як вона містить туйон — з’єднання, яке може викликати скорочення матки (17).

Висновок:

Полиновий чай може стимулювати вироблення травних соків, які можуть допомогти зменшити здуття живота і проблеми з травленням. Тим не менш необхідні дослідження на людях.

4. Імбирний чай

Імбирний чай готують з товстих коренів рослини під назвою імбир аптечний (лат. Zingiber officinale ), і з давніх часів він використовувався при захворюваннях шлунка (19).

Дослідження на людях показують, що прийом 1-1,5 грама капсул імбиру в день в розділених дозах може полегшити нудоту (20).

Крім того, імбирні добавки можуть прискорити спорожнення шлунка, зменшити розлад травлення і зменшити кишкові спазми, здуття живота і гази (19, 21).

Примітно, що ці дослідження проводилися з використанням рідких екстрактів або капсул, а не чаю. Хоча необхідні додаткові дослідження, корисні сполуки імбиру, такі як гінгерол, також присутні в імбирному чаї (22).

Для приготування чаю використовуйте 1.4-1.2 чайної ложки (0,5-1,0 г) грубо подрібненого сухого кореня імбиру (або 1 пакетик чаю) на чашку (240 мл) окропу. Заварюйте 5 хвилин.

Альтернативно, використовуйте 1 столову ложку (6 грамів) свіжого нарізаного імбиру на чашку (240 мл) води і заварюйте протягом 10 хвилин, потім процідіть.

Імбирний чай має пряний смак, який можна пом’якшити медом і лимоном.

Висновок:

Дослідження показують, що імбирні добавки можуть полегшити нудоту, здуття живота і гази. Імбирний чай може надавати аналогічні дії, але необхідні людські дослідження.

5. Фенхель

Насіння фенхелю звичайного (лат. Foeniculum vulgare ) використовуються для приготування чаю і мають схожий з солодкою смак.

Фенхель традиційно використовувався при розладах травлення, включаючи біль у животі, здуття живота, гази і запори (23).

У дослідженнях на щурах було виявлено противиразковий ефект екстракту фенхелю. Профілактика виразок може знизити ризик здуття живота (3, 24).

Запор є ще одним фактором, що сприяє здуття живота. Отже, полегшення ледачого кишечника — один з потенційних корисних ефектів фенхеля — також може усунути здуття живота (1).

Коли мешканці будинку престарілих з хронічними запорами пили 1 порцію суміші трав’яного чаю, приготовленої з насіння фенхелю, у них було в середньому на дефекації 4 більше протягом 28 днів, ніж у тих, хто пив плацебо (25).

Проте щоб підтвердити його користь для травного тракту необхідні дослідження на людях.

Якщо ви не хочете використовувати чайні пакетики, ви можете купити насіння фенхелю і розчавити їх для приготування чаю. Відміряйте 1-2 чайні ложки (2-5 грам) насіння на чашку (240 мл) кип’яченої води. Наполягайте 10-15 хвилин.

Висновок:

Попередні дані свідчать про те, що чай з фенхелем може захищати від факторів, що підвищують ризик здуття живота, включаючи запори і виразки. Щоб підтвердити ці ефекти необхідно провести дослідження на людях.

6. Чай з тирличем

Корінь тирличу отримують від рослини тирлич жовтий (лат. Gentiana lutea ), яке має жовті квіти і товсті коріння.

Спочатку чай може бути солодким, але за солодкістю слід гіркий смак. Деякі люди вважають за краще його в суміші з ромашковим чаєм і медом.

Традиційно, корінь тирличу використовувався в лікарських препаратах і трав’яних чаях, розроблених для того, щоб допомогти при здутті живота, газах і інших проблемах з травленням (26).

У Тирлич містяться гіркі рослинні сполуки, в тому числі ірідоіди і флавоноїди, які стимулюють виділення травних соків і жовчі, допомагаючи розщеплювати їжу, що може зменшити здуття живота (17, 27, 28).

Проте чай не був перевірений на людях — і не рекомендується, якщо у вас є виразка, так як це засіб може збільшити кислотність шлунка. Таким чином, необхідні додаткові дослідження (28).

Для приготування чаю використовуйте 1.4-1.2 чайної ложки (1-2 грами) сухого кореня тирличу на чашку (240 мл) кип’яченої води. Заварюйте 10 хвилин.

Висновок:

Корінь тирличу містить гіркі рослинні сполуки, які можуть підтримувати хороше травлення і зменшити здуття живота і гази. Для підтвердження цих властивостей необхідні дослідження на людях.

7. Ромашковий чай від здуття живота

Ромашка римська (лат. Chamomillae romanae ) є членом сімейства Айстрові.

У народній медицині ромашку застосовують для лікування розладу шлунку, газів, діареї, нудоти, блювоти і виразок (29, 30).

Дослідження на тваринах і в пробірках показують, що ромашка може запобігти бактеріальні інфекції Хелікобактер пілорі, які є причиною виразок шлунка і пов’язані зі здуттям живота (30, 31).

Ромашка також є одним з компонентів в рідкій добавці Іберогаст, яка, як було виявлено, допомагає зменшити біль в животі і виразки (14, 32).

Проте для підтвердження її користі для травного тракту необхідні дослідженнях на людях.

Квіти ромашки містять найбільш корисні сполуки, в тому числі флавоноїди. Огляньте висушений чай, щоб переконатися, що він зроблений з квіткових головок, а не з листя і стебел (31, 33).

Щоб приготувати цей приємний, злегка солодкий чай, залийте 1 чашку (240 мл) кип’яченої води на 1 столову ложку (2-3 грами) сушеної ромашки (або 1 пакетик чаю) і настоюйте 10 хвилин.

Висновок:

У народній медицині ромашку застосовують при розладах шлунка, метеоризмі і нудоті. Попередні дослідження показують, що ця рослина може боротися з виразками і болем в животі, але необхідні людські дослідження.

8. Чай з коренем дягеля

Цей чай виробляється з коренів рослини дягель лікарський (лат. Angelica archangelica ) — члена сімейства Зонтичні. Рослина має гіркий смак, але на смак краще, якщо його використовувати спільно з мелісою лікарської.

Екстракт кореня дягелю використовується в Іберогаст та інших рослинних засобах для поліпшення роботи травного тракту. Гіркі з’єднання цієї рослини можуть стимулювати травні соки, сприяючи здоровому травленню (34).

Крім того, в дослідженнях на тварин і в пробірках відзначається, що корінь дягелю може полегшити запор, який є причиною здуття живота (34, 35).

В цілому, необхідно більше людських досліджень з цим коренем.

Деякі джерела стверджують, що корінь дягелю не слід використовувати під час вагітності, так як недостатньо інформації про його безпеку. Перед використанням будь-яких трав під час вагітності або годування груддю ви повинні завжди консультуватися з лікарем (35).

Типова порція чаю з дягелю — 1 чайна ложка (2,5 грама) висушеного кореня на чашку (240 мл) кип’яченої води. Заварюйте 5 хвилин.

Висновок:

Корінь дягелю містить гіркі сполуки, які можуть стимулювати виділення травних соків. Щоб підтвердити, чи здатний чай на його основі усувати здуття живота необхідні дослідження на людях.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: