Etender.in.ua

Таємниці цього світу

9 ознак і симптомів дефіциту міді

9 ознак і симптомів дефіциту міді

Мідь — важливий мінерал, який має багато функцій в організмі. Вона допомагає підтримувати здоровий обмін речовин, сприяє міцним і здоровим кісткам і забезпечує правильну роботу вашої нервової системи.

У той час як дефіцит міді рідко зустрічається, дані вчених показують, що раціони харчування безлічі людей викликають недолік цього мінералу. Фактично, до 25% людей в деяких розвинених країнах можуть не отримувати рекомендовану добову норму споживання міді (1).

Недостатня кількість міді може в кінцевому підсумку призвести до її дефіциту, що може бути небезпечним. Іншими причинами дефіциту міді є целіакія, операції, що вражають травний тракт, і споживання занадто великої кількості цинку, оскільки цинк конкурує з міддю під час засвоєння поживних речовин.

Ось 9 ознак і симптомів дефіциту міді.

1. Втома і слабкість

Дефіцит міді може бути однією з багатьох причин втоми і слабкості. Цей мінерал необхідний для засвоєння заліза в кишечнику (2).

Коли рівень міді низький, організм може засвоювати менше заліза. Це може викликати залізодефіцитну анемію — стан, при якому організм не здатний переносити достатню кількість кисню в його тканини. Нестача кисню може зробити вас слабші і викликати почуття втоми.

Кілька досліджень на тваринах показали, що дефіцит міді може викликати анемію (2, 3). Крім того, клітини використовують мідь для отримання аденозинтрифосфату (АТФ) — основного джерела енергії організму. Це означає, що нестача міді в організмі може вплинути на ваші енергетичні рівні, що знову сприяє втоми і слабкості (4, 5).

На щастя, вживання багатих міддю продуктів харчування може допомогти усунути анемію, викликану нестачею цього мікроелемента (6).

Висновок:

Дефіцит міді може викликати залізодефіцитну анемію або зменшити виробництво АТФ, що призводить до слабкості і втоми. На щастя, це може бути виправлено за рахунок збільшення споживання міді.

2. Часті хвороби

Люди, які часто хворіють, можуть мати дефіцит міді. Це пов’язано з тим, що мідь відіграє важливу роль у підтримці здорової імунної системи. Коли рівні цього мінералу низькі, ваше тіло може відчувати проблему зі створенням імунних клітин. Це може привести до різкого скорочення кількості лейкоцитів, що порушує здатність організму боротися з інфекцією (7).

Дослідження показали, що недолік міді може значно знизити виробництво нейтрофілів, які є лейкоцитами, які виступають в якості першої лінії захисту організму (8, 9).

На щастя, вживання більшої кількості продуктів, багатих міддю, може допомогти повернути назад ці ефекти.

Висновок:

Дефіцит міді може послабити імунну систему, що здатне привести до частих застуд і інфекційних захворювань. Це може бути усунуто за рахунок збільшення споживання міді.

3. Слабкі і тендітні кістки

Остеопороз — це захворювання, що характеризується слабкими й тендітними кістками. Він стає більш поширеним з віком і пов’язаний з дефіцитом міді. Наприклад, аналіз восьми досліджень, включаючи більше 2100 чоловік, показав, що у пацієнтів з остеопорозом рівень міді нижче, ніж у здорових дорослих людей (10).

Мідь бере участь у процесах, які створюють перехресні балки всередині ваших кісток. Ці перехресні балки забезпечують здоров’я і силу ваших кісток (11, 12, 13). Більш того, мідь стимулює організм виробляти більше остеобластів, які є клітинами, що допомагають змінювати форму і зміцнювати кісткову тканину (14, 15).

Висновок:

Мідь бере участь у процесах, які допомагають зміцнити кісткову тканину. Дефіцит міді може сприяти остеопорозу — захворювання, при якому кістки стають порожніми і пористими.

4. Проблеми з пам’яттю і навчанням

Недолік міді в організмі може утруднити запам’ятовування, що призведе до проблем в навчанні. Це пов’язано з тим, що мідь відіграє важливу роль у функціонуванні та розвитку головного мозку. Вона використовується ферментами, які допомагають забезпечувати мозок енергією, допомагають системі захисту мозку і ретранслюють сигнали в організм (16).

І навпаки, дефіцит міді був пов’язаний із захворюваннями, які гальмують розвиток мозку або впливають на здатність вчитися і запам’ятовувати, наприклад, з хворобою Альцгеймера (16, 17). Цікаво, що дослідження показало, що у людей з хворобою Альцгеймера в мозку було на 70% менше міді, ніж у людей без цієї хвороби (18).

Висновок:

Мідь допомагає забезпечити оптимальну роботу і розвиток мозку. Отже, дефіцит міді може викликати проблеми з навчанням і пам’яттю.

5. Труднощі з ходьбою

Одним із симптомів та ознак нестачі міді є труднощі з ходьбою (19, 20). Ферменти використовують мідь для підтримки оптимального здоров’я спинного мозку. Деякі ферменти допомагають ізолювати спинний мозок, тому сигнали можуть нормально передаватися між мозком і тілом (21).

Недолік міді може привести до того, що ці ферменти не працюватимуть так ефективно, що призведе до меншої ізоляції спинного мозку. Це, в свою чергу, призводить до того, що сигнали не передаються ефективно (21, 22). Фактично, дослідження на тваринах показали, що дефіцит міді може зменшити ізоляцію спинного мозку на цілих 56% (23).

Ходьба регулюється сигналами між мозком і тілом. У міру впливу цих сигналів недолік міді може привести до втрати координації і нестійкості (19, 20).

Висновок:

Мідь використовується ферментами, які допомагають підтримувати здоров’я нервової системи, забезпечуючи ефективну передачу сигналів в мозок і назад. Дефіцит може погіршити або затримувати ці сигнали, викликаючи втрату координації або нестійкість під час ходьби.

6. Чутливість до холоду

Люди з дефіцитом міді можуть відчувати себе більш чутливими до більш низьких температур. Поряд з іншими мінералами, такими як цинк, вона допомагає підтримувати оптимальну функцію щитовидної залози.

Дослідження показали, що рівні гормонів щитовидної залози Т3 і Т4 тісно пов’язані з рівнями міді. Коли її рівні в крові низькі, рівні цих гормонів щитовидної залози знижуються. В результаті щитовидна залоза може працювати не так ефективно (24, 25).

З огляду на, що щитовидна залоза допомагає регулювати ваш метаболізм і виробництво тепла, низькі рівні гормонів щитовидної залози може сприяти появі почуття, що вам холодно (26, 27).

Насправді, за оцінками, понад 80% людей з низьким рівнем гормонів щитовидної залози більш чутливі до низьких температур (28).

Висновок:

Мідь допомагає забезпечити здорові рівні гормонів щитовидної залози. Ці гормони допомагають регулювати ваш метаболізм і підтримувати нормальну терморегуляцію тіла. В результаті дефіцит міді може сприяти появі відчуття того, що вам холодно.

7. Бліда шкіра

Колір шкіри сильно визначається пигментном меланіном. Люди з більш світлою шкірою зазвичай мають меншу кількість дрібніших і світлих меланінових пігментів, ніж у людей з більш темною шкірою (29).

Цікаво, що мідь використовується ферментами, які виробляють меланін. Отже, дефіцит міді може вплинути на виробництво цього пігменту, викликаючи бліду шкіру (30, 31). Проте необхідна більша кількість досліджень на людях, що вказують на зв’язок між блідою шкірою і дефіцитом міді.

Висновок:

Мідь використовується ферментами, які виробляють меланін — пігмент, що визначає колір шкіри. Дефіцит міді може стати причиною блідою шкіри.

8. Передчасна сивина волосся

Колір волосся також залежить від пігменту меланіну. З огляду на, що низький рівень міді може впливати на утворення меланіну, дефіцит міді може викликати такий симптом, як передчасна сивина волосся (32, 33).

Незважаючи на деякі дослідження в області дефіциту міді та освіти пігменту меланіну, навряд чи в будь-яких дослідженнях конкретно розглядалася зв’язок між дефіцитом міді і сивим волоссям. Більша кількість досліджень за участю людини в цій галузі допоможуть прояснити зв’язок між ними.

Висновок:

Меланін не тільки впливає на колір шкіри, але і на колір волосся. Це означає, що дефіцит міді може сприяти передчасним сивому волоссю, так як вироблення меланіну залежить від надходження міді в організм людини.

9. Втрата зору

Втрата зору є серйозним станом, яке може виникнути при хронічному дефіциті міді (34, 35). Цей мінерал використовується багатьма ферментами, які допомагають забезпечити правильну роботу нервової системи. Це означає, що нестача міді може викликати проблеми з нервовою системою, включаючи втрату зору (36).

Схоже, що втрата зору через дефіцит міді більш поширена серед людей, які перенесли операцію на травному тракті, таких як операція шунтування шлунка. Це пов’язано з тим, що така операція може зменшити здатність організму засвоювати мідь (37).

Хоча є деякі свідчення того, що втрата зору, викликана дефіцитом міді, є оборотною, інші дослідження не показали поліпшення зору після збільшення кількості споживаної міді (34, 37).

Висновок:

Дефіцит міді може викликати втрату зору. Це пов’язано з тим, що ваш зір тісно пов’язане з вашою нервовою системою, яка в значній мірі залежить від міді.

Кращі харчові джерела міді

На щастя, дефіцит міді зустрічається рідко, так як багато продуктів містять гарне кількість цього мінералу. Крім того, вам потрібно тільки невелика кількість міді для задоволення добової норми споживання (РСНП) в 0,9 мг в день (38).

Наступні продукти є прекрасними джерелами міді (в дужках вказано значення РСНП в%) (39):

Просте вживання деяких з цих продуктів протягом тижня має заповнити недолік міді, сприяючи підтримці здорового рівня цього мікроелемента в крові.

Висновок:

Мідь зустрічається в багатьох основних продуктах харчування, тому дефіцит цього мінералу зустрічається рідко. Збалансований раціон харчування повинен допомогти вам задовольнити рекомендовану щоденну норму споживання.

Чим загрожує надмірне споживання міді?

У той час як мідь необхідна для оптимального здоров’я, вам потрібно щодня споживати лише незначне її кількість. Споживання занадто великої її кількості може викликати токсичність міді, що є одним з видів отруєння металами.

Надлишок міді (токсичність) може викликати неприємні і потенційно небезпечні побічні ефекти, такі як (40, 41):

Проте отримання надмірної кількості міді з їжі є дуже рідкісним явищем. Зазвичай це відбувається, якщо ви піддаєтеся впливу забрудненої їжі і води або працюєте в середовищі з високим вмістом міді (40, 42).

Висновок:

Хоча токсичність міді є рідкісним станом, побічні ефекти можуть бути дуже небезпечними. Ця токсичність має тенденцію виникати, коли ви піддаєтеся впливу продуктів харчування і води, забруднених міддю, або працюєте в середовищі з високим її вмістом.

Заключні думки про ознаки та симптоми дефіциту міді

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: