Etender.in.ua

Таємниці цього світу

9 ознак і симптомів нервової анорексії

9 ознак і симптомів нервової анорексії

Нервова анорексія, зазвичай звана анорексією, є серйозним розладом харчової поведінки, при якому людина приймає нездорові і екстремальні методи, щоб схуднути або не набирати вагу. Існує два типи розлади: обмежувальна і очисна. Ті, у кого обмежувальна анорексія, контролюють свою вагу, обмежуючи споживання їжі, в той час як ті, у кого очисна анорексія, видаляють те, що вони їдять за допомогою викликання блювоти або використання ліків, таких як проносні засоби і діуретики.

На розвиток анорексії впливає комплекс різноманітних факторів. Однак це розлад зазвичай розвивається у людей з низькою самооцінкою і великий необхідністю в контролі. До людей з найвищим ризиком розвитку анорексії відносяться жінки в підлітковому і юнацькому віці, хоча чоловіки і жінки похилого віку також схильні до ризику.

Анорексія зазвичай не діагностується швидко, тому що пацієнти, особливо підлітки, рідко підозрюють, що у них є проблема. Люди з анорексією мають тенденцію бути дуже замкнутими і замкнутими, ускладнюючи сприйняття їх симптомів іншими людьми.

Крім того, жоден діагностичний тест не може ідентифікувати розлад, так як для постановки діагнозу повинні розглядатися багато факторів.

Ось 9 поширених ознак і симптомів нервової анорексії.

1. Очищення для контролю ваги

Процедура очищення є поширеною характеристикою анорексії. Людина зазвичай наїдається або навіть переїдає після чого в якості покарання самостійно викликає блювоту або зловживає деякими ліками, такими як проносні засоби або діуретики.

Використання великої кількості проносних речовин є ще однією формою очищення. Ці ліки зменшують ступінь засвоєння їжі і прискорюють спорожнення шлунка і кишечника. Аналогічним чином, діуретики часто використовуються для збільшення сечовипускання і зменшення кількості води в організмі, і застосовуються як засіб зниження маси тіла.

У дослідженні, присвяченому поширеності цього виду контролю маси тіла серед пацієнтів з розладом харчової поведінки, показало, що до 86% використовували самоіндуцірованной блювоту, до 56% зловживали проносними засобами і до 49% зловживали діуретиками.

Очищення може привести до серйозних ускладнень зі здоров’ям.

Висновок:

Очищення з метою контролю маси тіла — це практика самоіндуцірованной блювоти або використання певних ліків для скорочення калорій і запобігання засвоєння їжі.

2. Одержимість їжею, калоріями і дієтою

Постійна турбота про їжу і ретельний моніторинг споживання калорій є поширеними характеристиками анорексії. Люди з анорексією часто записують кожен харчовий продукт, який вони споживають, включаючи воду. Іноді вони навіть запам’ятовують зміст калорій в продуктах харчування.

Постійна одержимість їжею мотивує людей з анорексією різко знижувати споживання і практикувати екстремальні дієти. Деякі можуть відмовитися від вживання певних продуктів або цілих груп продуктів, таких як вуглеводи або жири.

Ці дії можуть привести до серйозного недоїдання і дефіциту поживних речовин, що може змінити настрій і збільшити нав’язливе поведінку щодо їжі.

Зниження споживання їжі може також впливати на регулюючі апетит гормони, такі як інсулін і лептин. Це може привести до інших проблем зі здоров’ям, таким як втрата кісткової маси, а також репродуктивним і розумовою проблем, і проблем з ростом.

Висновок:

Надмірне занепокоєння про їжу є відмінною рисою анорексії. Практика включає в себе ведення щоденника харчування і відмова від їжі певних груп продуктів через переконання, що ці продукти можуть збільшити вагу.

3. Зміни в настрої і емоційному стані

Анорексія часто супроводжується симптомами депресії, тривоги, гіперактивності, перфекціонізму і імпульсивності. Ці симптоми можуть привести до того, що люди з анорексією не отримуватимуть задоволення від занять, які зазвичай приємні для інших.

При анорексії також поширений екстремальний самоконтроль. Ця характеристика проявляється в обмеженні прийому їжі для досягнення втрати ваги. Крім того, люди з анорексією, як правило, дуже чутливі до критики, невдач і помилок.

Дисбаланс деяких гормонів, таких як серотонін, допамін, окситоцин, кортизол і лептин, може пояснити деякі з цих характеристик у пацієнтів з анорексією. Оскільки ці гормони регулюють настрій, апетит, мотивацію і поведінку, аномальні рівні можуть призводити до коливань настрою, нерегулярному апетиту, імпульсивної поведінки, тривозі і депресії.

Крім того, скорочення споживання їжі може привести до дефіциту поживних речовин, що беруть участь в регуляції настрою.

Висновок:

Перепади настрою і симптоми тривоги, депресії, перфекціонізм і імпульсивність зазвичай виявляються у людей з анорексією. Ці характеристики можуть бути викликані гормональним дисбалансом або дефіцитом поживних речовин.

4. Спотворений образ тіла

Форма тіла і привабливість є критичними проблемами для людей з анорексією. Концепція образу тіла має на увазі ваше сприйняття розміру вашого тіла і того, як ви ставитеся до свого тіла. Анорексія характеризується негативним чином тіла і негативними почуттями до фізичного «я».

В одному дослідженні учасники продемонстрували неправильні уявлення про їх формі тіла і зовнішній вигляд. Вони також демонстрували високу мотивацію бути худими. Класична характеристика анорексії пов’язана з переоцінкою розмірів тіла або думкою, що ви більше, ніж насправді.

В одному дослідженні була досліджена ця концепція у 25 осіб з анорексією за допомогою судження, чи були вони занадто великими, щоб пройти через дверний проріз. Ті, у кого анорексія, значно переоцінили розмір свого тіла в порівнянні з контрольною групою.

Постійна перевірка тіла — ще одна характеристика анорексії. Люди з цим розладом часто розглядають своє тіло в дзеркало, вимірюють вагу і перевіряють жир в певних ділянках тіла, стискаючи його пальцями.

Перевірка тіла може збільшити незадоволеність і неспокій, а також сприятиме обмеженню в харчуванні у людей з анорексією. Крім того, дані показують, що спорт, в якому вага і естетика є фокусом, може збільшити ризик анорексії у вразливих людей.

Висновок:

Анорексія включає в себе змінене сприйняття тіла і завищення розміру тіла. Крім того, практика постійної перевірки тіла збільшує незадоволеність і сприяє штучного обмеження в кількості споживаної їжі.

5. Надмірні тренування

Люди з анорексією (особливо з обмежувальної) часто надмірно багато займаються спортом з метою схуднути. Фактично, одне дослідження за участю 165 осіб показало, що 45% пацієнтів з розладами харчової поведінки дуже багато тренувалися.

Серед цієї групи було виявлено, що надмірна фізична активність найбільш поширена у осіб з обмежувальним (80%) і очисним (43%) видами анорексії. Крім того, у підлітків з розладами харчової поведінки надмірні тренування, як видається, більш поширені серед жінок, ніж серед чоловіків.

Деякі люди з анорексією також якщо пропущена тренування відчувають сильне почуття провини. Крім того, надмірна ходьба, стояння і ерзанье — це інші види фізичної активності, що звичайно спостерігаються при анорексії.

Надмірна фізична активність часто присутня в поєднанні з високим рівнем тривоги і депресії. Нарешті, здається, що низькі рівні лептину у людей з анорексією можуть збільшити гіперактивність і занепокоєння.

Висновок:

Надмірні тренування є поширеним симптомом нервової анорексії, і люди з цим захворюванням можуть відчувати сильне почуття провини, якщо вони пропустили тренування.

6. Заперечення почуття голоду і відмова від їжі

Нерегулярні схеми харчування і низький рівень апетиту є важливими ознаками анорексії. Обмежувальна анорексія характеризується постійним запереченням почуття голоду і відмовою від їжі.

Цьому може сприяти ряд факторів.

По-перше, гормональний дисбаланс може спровокувати людей з анорексією бути в постійному страху набрати вагу, що призводить до відмови від вживання їжі. Естроген і окситоцин є двома гормонами, які беруть участь в контролі над страхами. У людей з анорексією було виявлено, що низький рівень цих гормонів може утруднити подолання постійного страху перед їжею і жиром.

Більш того, порушення гормонів голоду і ситості, таких як кортизол і пептид YY, можуть сприяти запобіганню прийому їжі. Крім того, розуміння користі від нормального харчування у осіб з анорексією змінюється. В результаті люди з цим розладом можуть знайти для себе втрату ваги більш приємним, ніж вживання їжі, зберігаючи назавжди харчова поведінка, спрямоване на голодування.

Висновок:

Постійний страх набрати вагу може привести до того, що люди з анорексією відмовляться від їжі й заперечать почуття голоду. Крім того, заниження розуміння користі нормального харчування може привести до подальшого зниження споживання їжі.

7. Створення ритуалів в харчуванні

Обсесивний поведінка, пов’язана з їжею і вагою, часто викликає орієнтовані на контроль звички в харчуванні. Такі ритуали можуть полегшити занепокоєння, принести комфорт і створити відчуття контролю.

Ось деякі з найбільш поширених ритуалів в харчуванні, що спостерігаються при анорексії:

Люди з анорексією можуть розглядати відхилення від цих ритуалів як невдачу і втрату самоконтролю.

Висновок:

Анорексія може привести до різних звички харчування, які можуть викликати почуття контролю та зменшити занепокоєння, часто викликане їжею.

8. Зловживання алкоголем або лікарськими засобами

Анорексія може привести до хронічного вживання алкоголю, деяких ліків і таблеток для схуднення. Алкоголь може бути використаний для придушення апетиту і позбавлення від неспокою і стресу.

Люди з очисної анорексією приблизно в 18 разів частіше зловживають алкоголем і фармацевтичними препаратами, ніж люди з обмежувальним типом цього розладу. У деяких випадках зловживання алкоголем супроводжується різким скороченням споживання їжі для компенсації споживаних з алкоголю калорій.

Більш того, зловживання іншими препаратами, включаючи амфетаміни, кофеїн або ефедрин, поширене серед людей з обмежувальної анорексією, оскільки ці речовини можуть пригнічувати апетит, збільшувати обмін речовин і сприяти швидкій втраті ваги.

Обмеження їжі та швидка втрата ваги можуть впливати на мозок способами, які можуть ще більше збільшити бажання прийому ліків. Більш того, скорочення споживання їжі, викликане тривалим зловживанням цими речовинами, може викликати дефіцит поживних речовин і інші проблеми зі здоров’ям.

Висновок:

Анорексія може привести до зловживання алкоголем і деякими ліками з метою зменшення споживання їжі або позбавлення від неспокою і страху перед їжею.

9. Крайня втрата ваги

Надмірна втрата ваги є основною ознакою нервової анорексії. Тяжкість анорексії залежить від ступеня, в якій хворий пригнічує свою вагу. Зниження ваги — це різниця між найвищим вагою людини і його поточної масою тіла.

Одне дослідження показало, що придушення ваги має значні зв’язки з масою тіла, проблемами з тілом, надмірними фізичними навантаженнями, обмеженням харчування і використанням лікарських засобів для контролю маси тіла.

У керівних принципах діагностики анорексії сказано, що, якщо поточний вага тіла на 15% нижче очікуваного ваги людини цього віку і зростання, або якщо індекс маси тіла (ІМТ) становить 17,5-менш, це може свідчити про нервової анорексії.

Проте зміна маси тіла у хворого може бути важко помітити і може бути недостатньо для постановки діагнозу нервової анорексії. Тому для точного визначення необхідно враховувати всі інші ознаки і симптоми.

Висновок:

Крайня втрата маси тіла є значним ознакою анорексії, наприклад, коли вага тіла падає нижче 15% від очікуваного ваги для людини цього віку і зростання, або його ІМТ становить менше 17,5.

Фізичні симптоми, які можуть розвиватися з часом

Симптоми, перераховані вище, можуть бути першими і найбільш переважними ознаками анорексії.

У міру прогресування хвороби органи тіла можуть бути порушені, що призведе до інших симптомів, таким як:

Оскільки ймовірність повного одужання вище при лікуванні на ранній стадії хвороби, як тільки будуть помічені симптоми важливо звернутися за допомогою.

Висновок:

Прогресування анорексії може викликати безліч змін і стосується практично всі органи тіла. Людина може відчувати такі симптоми, як втома, запор, відчуття холоду, тендітні волосся і суху шкіру.

Підведемо підсумок

Нервова анорексія є розладом харчової поведінки, що характеризується втратою ваги, спотвореним чином тіла і практикою екстремальних методів схуднення, таких як самоіндуцірованной блювота і надмірні фізичні навантаження.

Якщо ви вважаєте, що у вас може бути нервова анорексія, або якщо ви думаєте, що у одного або близької людини може бути це захворювання, негайно зверніться до лікаря.

Це дуже серйозний розлад, яке може привести до смерті, і для того, щоб оговтатися від нього, абсолютно необхідна стороння спеціалізована допомога.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: