Etender.in.ua

Таємниці цього світу

9 продуктів, які найбільш часто викликають харчове отруєння

9 продуктів, які найбільш часто викликають харчове отруєння

Харчове отруєння відбувається, коли люди споживають їжу, забруднену шкідливими бактеріями, паразитами, вірусами або токсинами. Також відоме як хвороба харчового походження, воно може викликати ряд симптомів, найчастіше спазми шлунку, діарею, блювоту, нудоту і втрату апетиту.

Вагітні жінки, маленькі діти, люди похилого віку і люди з хронічними захворюваннями мають підвищений ризик харчового отруєння. Певні продукти частіше викликають харчове отруєння, ніж інші, особливо якщо вони неправильно зберігаються, готуються або готуються.

Які продукти викликають отруєння і що можна зробити для його запобігання? Саме це ви і дізнаєтеся нижче. Ось основні 9 продуктів, які, найбільш часто викликають харчове отруєння.

1. М’ясо свійської птиці

Сира і недоварена домашня птиця, така як курка, качка і індичка, піддає людину до високого ризику виникнення харчового отруєння.

Це в основному пов’язано з двома типами бактерій, Кампілобактерії (лат. Campylobacter ) і Сальмонели (лат. Salmonella ), які зазвичай зустрічаються в нутрощах і пір’ї цих птахів.

Ці бактерії часто забруднюють свіже м’ясо птиці під час процесу забою, і вони можуть виживати до тих пір, поки термічна обробка під час приготування не вб’є їх (1, 2).

Фактично, дослідження з Великобританії, США та Ірландії показали, що 41-84% сирої курятини, що продається в супермаркетах, були заражені бактеріями Campylobacter, а 4-5% були заражені Salmonella (3, 4, 5).

Ступінь зараження кампілобактеріями була трохи нижче в сирому м’ясі індички, в межах 14-56%, тоді як рівень зараження сирого качиного м’яса становив 36% (6, 7, 8).

Доброю новиною є те, що, хоча ці шкідливі бактерії можуть жити на сирої домашньої птиці, вони повністю знищуються під час приготування.

Щоб знизити ризик, переконайтеся, що м’ясо птиці повністю приготовлено. Не допускайте контакту сирого м’яса з іншим посудом, кухонним поверхнями, обробними дошками та іншими продуктами, оскільки це може привести до перехресного забруднення (9).

Після контакту з сирим м’ясом ретельно мийте руки з милом, а також очищайте всі поверхні, з якими воно контактувало.

Висновок:

Сира і недоварена домашня птиця є поширеним джерелом харчового отруєння. Щоб знизити ризик, ретельно готуйте м’ясо курки, качки та індички. Це усуне будь-які шкідливі бактерії.

2. Овочі і листова зелень

Овочі і листова зелень є поширеним джерелом харчового отруєння, особливо коли вони споживаються в сирому вигляді.

Фактично, овочі викликали ряд спалахів харчового отруєння, особливо салат латук, шпинат, капуста, селера і помідори (10).

Овочі і листова зелень можуть бути забруднені шкідливими бактеріями, такими як Кишкова паличка (лат. Escherichia coli ), Сальмонели (лат. Salmonella ) і Листерии (лат. Listeria ). Це може відбуватися на різних етапах ланцюжка поставок.

Забруднення може відбуватися з нечистої води і брудних стоків, здатних потрапляти в грунт, в якій вирощуються фрукти та овочі (11).

Це також може відбуватися через брудне технологічного обладнання та негігієнічних методів приготування їжі. Листова зелень особливо небезпечна, тому що вона часто споживається в сирому вигляді (12).

Фактично, між 1973 і 2012 роками 85% спалахів харчового отруєння, викликаних листової зеленню, такий як кучерява капуста, білокачанна капуста, салат і шпинат, були пов’язані з їх споживанням в ресторанах і закладах громадського харчування (13).

Щоб звести до мінімуму ризик, ретельно мийте листя салату перед їжею. Не купуйте зіпсовані, м’які листя і уникайте салату, який зберігався довгий час при кімнатній температурі.

Висновок:

Овочі і листова зелень часто можуть містити шкідливі бактерії, такі як кишкова паличка, сальмонели та лістерії. Для зменшення ризику, завжди мийте овочі та листя салату, і купуйте тільки свіжий охолоджений салат.

3. Риба і молюски

Риба і молюски є поширеним джерелом харчового отруєння.

Риба, що не зберігалася при правильній температурі, має високий ризик зараження гистамином — токсином, продукуються бактеріями в рибі.

Гістамін не руйнується при нормальній температурі варіння і призводить до типу харчового отруєння, відомому як скомброідное отруєння. Це викликає ряд симптомів, включаючи нудоту, задишку і набряк обличчя і мови (14, 15).

Іншим видом харчового отруєння, викликаного забрудненої рибою, є отруєння сигуатера. Це відбувається через токсину під назвою сігуатоксін, який в основному присутня в теплих тропічних водах.

За оцінками, щонайменше від 10000 до 50000 чоловік, які живуть або відвідують тропічні райони, відчувають отруєння сигуатера щороку. Подібно гістаміну, він не руйнується при нормальній температурі варіння, тому шкідливі токсини присутні в кінцевому приготованому продукті (16).

Молюски, такі як їстівний молюск, мідії, устриці і морські гребінці, також піддають людини ризику харчового отруєння. Водорості, які споживаються молюсками, виробляють багато токсинів, і вони можуть накопичуватися в м’ясі молюсків, створивши небезпеку для людей, коли вони споживають ці морепродукти (17).

Придбані в магазині молюски зазвичай безпечні для вживання в їжу. Однак молюски, спіймані в неконтрольованих районах, можуть бути небезпечними через забруднення стічними водами, зливовими стоками і септиками.

Щоб знизити ризик, купуйте морепродукти тільки в магазинах і переконайтеся, що ви зберігаєте їх в холодильнику перед приготуванням. Переконайтеся, що риба приготовлена ​​належним чином, і готуйте молюски, мідії та устриці, поки раковини не відчиняться. Раковини, які не відкриваються, слід викинути.

Висновок:

Риба і молюски є поширеним джерелом харчового отруєння через присутність гістаміну і токсинів. Щоб знизити ризик, купуйте морепродукти в магазині і тримайте їх охолодженими перед приготуванням.

4. Рис

Рис є однією з найдавніших зернових культур і основним продуктом харчування для більш ніж половини населення світу. Проте він є продуктом з високим ризиком, коли справа доходить до харчового отруєння.

Сирий рис може бути забруднений спорами Восковий бацили (лат. Bacillus cereus ) — бактерії, яка продукує токсини, які викликають харчове отруєння.

Ці суперечки можуть жити в сухих умовах. Наприклад, вони можуть вижити в пакеті сирого рису у вашій коморі. Вони також можуть вижити в процесі приготування (18).

Якщо приготовлений рис залишається стояти при кімнатній температурі, ці суперечки перетворюються в бактерії, які добре розмножуються в теплій, вологому середовищі. Чим довше рис залишається стояти при кімнатній температурі, тим більша ймовірність, що він стане небезпечним (19).

Щоб знизити ризик, подавайте рис, як тільки він зварений, і відразу ж після приготування помістіть залишився рис в холодильник. При повторному нагріванні приготованого рису переконайтеся, що він повністю прогрілося (19).

Висновок:

Рис — це продукт з високим ризиком через Восковий бацили. Спори цієї бактерії можуть жити в сирому рисі і здатні рости і розмножуватися після приготування рису. Щоб зменшити ризик харчового отруєння, вживайте рис, як тільки ви його приготували, і негайно пишіть в холодильник залишки.

5. Ковбасні вироби і м’ясна нарізка

Шинка, бекон, салямі і хот-доги, можуть стати джерелом харчового отруєння.

Вони можуть бути заражені шкідливими бактеріями, включаючи Листерии (лат. Listeria ) і Золотистий стафілокок (лат. Staphylococcus aureus ), на декількох етапах обробки та виготовлення.

Забруднення може відбуватися безпосередньо при контакті з забрудненим сирим м’ясом або може бути пов’язано з поганою гігієною персоналу на виробництві, поганими методами очищення і перехресним забрудненням від нечистого обладнання, такого як леза для різання (20, 21).

Повідомляються показники лістерій в нарізаною яловичині, індичці, курці, шинці і паштет варіюються від 0 до 6% (22, 23, 24, 25).

З усіх смертей, викликаних зараженням м’ясних виробів лістеріями, 83% були викликані м’ясною нарізкою, упакованої в гастрономах, а 17% були викликані попередньо упакованими на фабриках м’ясними продуктами (26).

Важливо відзначити, що всі м’ясо піддає людину ризику харчового отруєння, якщо воно не готується або зберігається належним чином.

Сардельки і сосиски, фарш, ковбаси і сало повинні бути ретельно підготовлені і мають споживатися відразу після приготування. М’ясні вироби в обов’язковому порядку повинні зберігатися в холодильнику протягом всього терміну придатності.

Висновок:

Ковбасні вироби і м’ясна нарізка, включаючи шинку, салямі, сардельки та сосиски, можуть бути заражені бактеріями, які викликають харчове отруєння. Важливо зберігати м’ясо в холодильнику і ретельно готувати його перед вживанням.

6. Непастеризовані молочні продукти

Пастеризація — це процес нагрівання рідини або їжі для знищення шкідливих мікроорганізмів.

Виробники пастеризують молочні продукти, включаючи молоко і сир, щоб зробити їх безпечними для споживання. Пастеризація вбиває шкідливі бактерії і паразити, такі як Бруцели (лат. Brucella ), Кампілобактерії (лат. Campylobacter ), Кріптоспорідіі (лат. Cryptosporidium ), Кишкова паличка (лат. Escherichia coli ), Листерии (лат. Listeria ) і Сальмонели (лат. Salmonella ).

Непастеризоване молоко по крайней мере в 150 разів частіше викликає харчове отруєння і в 13 разів частіше призводить до госпіталізації, ніж пастеризовані молочні продукти (27).

Щоб звести до мінімуму ризик харчового отруєння від непастеризованих молочних продуктів, купуйте тільки пастеризовані продукти. Зберігайте всі молочні продукти при температурі нижче 5 ° C і викидайте молочні продукти, термін придатності яких минув (28, 29).

Висновок:

Пастеризація є процесом нагрівання харчових продуктів і рідин для знищення шкідливих мікроорганізмів, таких як бактерії. Непастеризовані молочні продукти пов’язані з високим ризиком харчового отруєння.

7. Яйця

У той час як яйця неймовірно поживні і універсальні, вони також можуть бути джерелом харчового отруєння, коли вони споживаються сирими або недовареними.

Це пов’язано з тим, що яйця можуть переносити бактерії сальмонели, які можуть забруднювати як яєчну шкаралупу, так і внутрішню частину яйця (30).

Незважаючи на те, що з 1990 року були покращені процеси переробки і виробництва яєць, щороку яйця, заражені салмонеллой, тільки в США викликають близько 79000 випадків харчового отруєння і 30 смертей, відповідно до FDA (31).

Щоб знизити ризик, не вживайте яйця з потрісканої або брудною шкаралупою. По можливості використовуйте пастеризовані яйця в рецептах, які вимагають сирих або злегка приготованих яєць.

Висновок:

Сирі і недоварені яйця можуть містити бактерії сальмонели. Вибирайте пастеризовані яйця, наскільки це можливо, і уникайте яєць з растрескавшейся або брудною шкаралупою.

8. Фрукти і ягоди

Фрукти, ягоди, дині і попередньо приготовані фруктові салати, були пов’язані з спалахами харчового отруєння.

Плоди, вирощені на землі, такі як канталупа (різновид дині), кавун і медова диня, можуть з високою часткою ймовірності викликати харчове отруєння через бактерій лістерій, які можуть розмножуватися на кірці і поширюватися на м’якоть (32).

Між 1973 і 2011 роками на канталупи доводилося 56% спалахів, на кавуни 38%, а на дині 6% (33).

Канталупа піддає людину найбільший ризик зараження через її грубою сітчастої шкірки, яка забезпечує захист для лістерій та інших бактерій. Це ускладнює повне видалення бактерій навіть при очищенні (34).

Свіжі і заморожені ягоди, включаючи малину, ожину, полуницю і чорницю, також є поширеним джерелом харчового отруєння через шкідливих вірусів і бактерій, особливо вірусу гепатиту A.

Основними причинами забруднення ягід є вирощування в забрудненій воді, погана гігієна збирачів ягід і перехресне забруднення зараженими ягодами під час обробки (35).

Миття фруктів і приготування перед їх вживанням може знизити ризики. Якщо ви їсте диню, обов’язково вимийте шкірку. Їжте фрукти, як тільки ви їх розрізали або помістіть їх в холодильник. Уникайте запакованих фруктових салатів, що не були охолоджені.

Висновок:

Фрукти і ягоди несуть високий ризик харчового отруєння, особливо дині і ягоди. Завжди мийте фрукти перед їжею і їжте свежеразрезанние плоди відразу ж або зберігайте їх у холодильнику.

9. Проростки

Вважається, що сирі паростки будь-якого виду, включаючи люцерну, соняшник, квасоля і конюшина, піддають людини до високого ризику розвитку харчового отруєння.

Це в основному пов’язано з наявністю бактерій, таких як сальмонела, кишкова паличка і лістерії.

Пророщування насіння вимагає теплих, вологих і багатих поживними речовинами умов. Ці умови ідеальні для швидкого росту бактерій.

Повідомляється про численні спалахи харчового отруєння в результаті вживання проростків насіння і бобових, в результаті чого в деяких випадках була потрібна госпіталізація (36, 37).

FDA радить вагітним жінкам уникати вживання будь-яких видів сирих проростків. Це пов’язано з тим, що вагітні жінки особливо уразливі для впливу шкідливих бактерій (38).

На щастя, приготування проростків допомагає вбивати будь-які шкідливі мікроорганізми і зменшує ризик харчового отруєння.

Висновок:

Проростки ростуть у вологих, теплих умовах, що є ідеальним середовищем для зростання бактерій. Термічна обробка проростків може допомогти знизити ризик харчового отруєння.

Як зменшити ризик харчового отруєння

Ось кілька простих порад, які допоможуть звести до мінімуму ризик харчового отруєння:

Висновок:

Є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб знизити ризик харчового отруєння. Дотримуйтесь правильну гігієну, перевіряйте термін придатності, вимивайте фрукти і овочі перед їх вживанням і зберігайте їжу поза зоною небезпечної температури 5-60 ° C.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: