Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Алергічний бронхіт: симптоми, причини, лікування

Алергічний бронхіт: симптоми, причини, лікування

Алергічний бронхіт є захворюванням, при якому виникає запалення і набряк бронхів в легенях в результаті впливу різного роду подразників на організм людини, що страждає серйозною алергією.

У той час як симптоми бронхіту, такі як хрипи і утруднене дихання схожі на симптоми астми, існують деякі важливі відмінності між цими станами. Алергічний бронхіт часто виникає в результаті сезонної алергії, в зв’язку з чим цей стан часто носить короткочасний характер. Відрізнити алергічний бронхіт від звичайного бронхіту може лікар, провівши обстеження пацієнта і виявивши алергічну реакцію на будь-які речовини.

Що таке не алергічний бронхіт

Гострий бронхіт є запаленням бронхів, які в зв’язку з цим набрякають і звужуються. Найбільш частою причиною розвитку гострого бронхіту є вірусна інфекція, яка призводить спочатку до появи ознак ГРВІ, після чого вона переходить на бронхи і викликає симптоми бронхіту, такі як продуктивний кашель з великою кількістю відхаркувальний мокротиння, хрипи в грудях при диханні, занепаду сил і ін. Гострий бронхіт може тривати протягом 7-10 днів, а кашель після усунення організмом інфекції може зберігатися ще протягом місяця.

Симптоми алергічного бронхіту

Найбільш вираженими симптомами алергічного бронхіту є:

Утруднене дихання

Одним з основних ознак алергічного бронхіту є утруднене дихання, яке, як правило, погіршується з плином часу. Якщо у вас алергічний бронхіт, ви будете відчувати задишку під час фізичних вправ або інших видів діяльності. У міру того як хвороба прогресує, ви можете відчувати задишку під час відпочинку, в цьому випадку це може також свідчити про хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) або емфіземи легенів.

Кашель

Головним симптомом алергічного бронхіту є кашель, який триває щодня протягом не менше трьох місяців. Інтенсивність кашлю може варіюватися від людини до людини. При кашлі може откашливаться деякий кількість мокротиння, але не завжди. Якщо ви курите, то такий кашель часто називають «кашлем курця». Цей сухий кашель часто погіршується в нічний час і часто призводить до безсоння через те, що напади кашлю виникають вкрай часто.

Хрипить звуки

Іншим поширеним симптомом алергічного бронхіту є утруднене дихання і пронизливий звук при вдиху і видиху, що виникають в результаті звуження дихальних шляхів (бронхів).

До інших можливих симптомів алергічного бронхіту можна віднести:

Причини виникнення алергічного бронхіту

Алергічний бронхіт викликається різними екологічними і генетичними факторами, такими як:

Діагностика алергічного бронхіту

Якщо ваш лікар підозрює, що у вас може бути хронічний бронхіт, він направить вас до пульмонолога, лікаря, який спеціалізується на лікуванні захворювань легенів і бронхолегеневої системи. Пульмонолог виконає деякі діагностичні процедури, включаючи рентген грудної клітки, комп’ютерну томографію (КТ) ваших легенів і бронхів, і тест легеневої функції.

Лікування алергічного бронхіту

Якщо у вас алергічний бронхіт, ваш лікар може допомогти вам контролювати симптоми за допомогою декількох різних типів лікарських засобів, включаючи використання бронходилататорів, таких як Альбутерол (Сальбутамол), кортикостероїдів і. або оксигенотерапії.

Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути бронхіт, зверніться до лікаря в найближчим часом. Повний медичний огляд буде проводитися з метою визначення ступеня зараження, а також може знадобитися зробити рентген грудної клітки, функціональний тест легких і пульсоксиметр, щоб перевірити рівень кисню в крові. Зразки мокротиння можуть бути перевірені на наявність ознак інфекції.

Ускладнення при алергічному бронхіті

Алергічний бронхіт є хронічним захворюванням, яке може привести до ускладнень, таким як ХОЗЛ, сильна задишка, дихальна недостатність і навіть смерть.

Профілактика алергічного бронхіту

Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб допомогти запобігти спалаху алергічного бронхіту.

Лікування алергічного бронхіту в домашніх умовах

Є кілька натуральних домашніх засобів, які можна ефективно використовувати в лікуванні алергічного бронхіту, і на відміну від синтетичних аптечних засобів, вони не завдають шкоди організму.

Підведемо підсумок

Кращим способом лікування алергічного бронхіту є достатня кількість відпочинку. Доктора можуть призначити вам сиропи від кашлю, щоб зменшити кількість слизу, що накопичується в легенях, і кортикостероїди для зменшення запалення. Однак це тільки знизить тяжкість і інтенсивність симптомів захворювання. Алергічний бронхіт повністю можна усунути і запобігти його повторне поява усунувши причину цього захворювання. Це вийде зробити, визначивши алерген, на який у вас розвивається алергія. Уникаючи цього алергену, ви зможете в короткий термін вилікувати це захворювання і запобігти його рецидив.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: