Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Алкогольне отруєння: симптоми, лікування, перша допомога

Алкогольне отруєння: симптоми, лікування, перша допомога

Алкогольне отруєння зазвичай виникає внаслідок вживання великої кількості алкоголю протягом короткого відрізка часу. Людина, який отруївся алкоголем, відчуває значні порушення в свідомості, дезорієнтацію, може не реагувати на зовнішні подразники, може мати поверхневе дихання, може втратити свідомість, впасти в кому або навіть померти.

Алкогольне отруєння може бути небезпечним для життя і зазвичай вимагає термінового медичного лікування. Частою причиною отруєння алкоголем є пияцтво, проте це також може статися випадково, коли хтось випадково вжив алкогольсодержащие домашні продукти (набагато рідше).

Що таке алкогольне отруєння?

Коли людина п’є алкогольний напій, його печінки доводиться фільтрувати алкоголь. Наш організм засвоює алкоголь набагато швидше, ніж їжу, що призводить до його швидшому потраплянню в кров. Проте, печінка може обробляти тільки обмежена кількість спирту (приблизно 10 мл на годину).

Якщо ви випиваєте більше алкоголю протягом години, це призводить до збільшення концентрації алкоголю в крові. Якщо ви випиваєте надмірна кількість алкоголю в короткий проміжок часу, рівень алкоголю в крові може стати дуже високим, що може загрожувати не лише здоров’ю, а й життю.

Швидке вживання спиртного може настільки сильно підвищити рівень алкоголю в крові, що ваші розумові та фізичні функції порушаться. Ваше дихання, серцебиття і блювотний рефлекс (які контролюються різними типами нервів) не можуть працювати належним чином. Ви можете почати задихатися, можете вдавитися і ваш серцевий ритм може стати нерегулярним. Якщо рівень алкоголю в крові став дуже високим, ці функції організму можуть перестати працювати, що може привести до смерті (в кращому випадку до втрати свідомості).

Ризик виникнення алкогольного отруєння підвищений серед наступних груп людей:

Симптоми алкогольного отруєння

Навіть коли ви вже перестали пити, рівень алкоголю в крові може продовжувати рости ще 30-40 хвилин, і, якщо ви вжили досить багато алкоголю, ваше стан буде погіршуватися протягом зазначеного проміжку часу.

Ознаками і симптомами алкогольного отруєння є такі стани:

У дуже серйозних випадках:

Дізнайтеся більше: 6 стадій алкогольної інтоксикації.

Лікування алкогольного отруєння

У вашого знайомого або близької людини алкогольне отруєння? Що робити і як йому допомогти? Якщо у людини проявляються незначні симптоми алкогольного отруєння, ви можете спробувати дати йому Ентеросгель, про що докладно ви можете дізнатися тут — Ентеросгель при алкогольному отруєнні і похмілля. Медики попереджають — якщо ви бачите, що у людини алкогольне отруєння, вам необхідно терміново викликати швидку допомогу, а до тих пір, поки вона не приїхала, слід надати людині першу допомогу. Допомога при алкогольному отруєнні включає в себе наступне:

У лікарні, в залежності від рівня алкоголю в крові і тяжкості симптомів алкогольного отруєння, лікарі можуть просто стежити за станом пацієнта, поки рівень алкоголю не знизиться.

Якщо у пацієнта утруднене дихання, в його трахею може бути вставлена ​​трубка для його полегшення. При сильному зневодненні, а також для підтримки в нормі рівня глюкози і вітамінів, як правило, за допомогою крапельниць внутрішньовенно вводиться фізіологічний розчин. У деяких випадках за допомогою трубки, введеної в горло в шлунок пацієнта закачують рідину — ця процедура називається «промивання шлунка».

Якщо пацієнт є дитиною, ненароком напідпитку метанол або ізопропіловий спирт, в зв’язку з чим виникло алкогольне отруєння, для прискорення виведення токсинів з організму може знадобитися проведення процедури, під назвою діаліз нирок.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: