Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ананасовий сік: користь для здоров’я

Ананасовий сік: користь для здоров'я

Ви любите ананасовий сік за його особливий ні з чим не порівнянний смак? Але чи знаєте ви, що крім своїх неперевершених смакових якостей, натуральний ананасовий сік ще й дуже корисний для здоров’я?

Ви знаєте, що завдяки тому, що ананасовий сік дуже солодкий, сумлінні виробники соків практично ніколи не додають в нього шкідливий для здоров’я цукор, що дає можливість нам з вами не нишпорити в пошуках 100% ананасового соку без добавок. Насправді, єдиним речовиною, зазвичай додається до цього соку, є аскорбінова кислота, також відома як вітамін С. Цей компонент допомагає зберегти колір і аромат ананасового соку. Якщо ви віддаєте перевагу сік без усіляких добавок, ви завжди можете віджати його самостійно. Тим не менш, при покупці готового соку, переконайтеся, що ви купуєте дійсно якісний і натуральний продукт.

Корисні компоненти в ананасовому соку

Одна 240 мл чашка ананасового соку без цукру вміщує в собі близько 130 калорій, 33 мг кальцію і 30 мг магнію. Навіть без додавання аскорбінової кислоти, він містить 25 мг вітаміну С, що становить третину від рекомендованої добової норми для жінок (75 мг), і більше 25% для чоловіків (90 мг). Він також містить 0,78 мг заліза, що становить близько 10% від рекомендованої добової норми для дорослих чоловіків (рекомендована добова норма для жінок набагато вище — 18 мг).

Але це лише мала частина всієї користі ананасового соку. Читайте далі, щоб дізнатися більше про це універсальному продукті.

1. Протизапальні властивості

Ананас є єдиним великим дієтичним джерелом бромелайну — ферменту, що розщеплює білки і частково жири. Незважаючи на те, що цей фермент знаходиться в найбільшої концентрації в серцевині плоду, його також можна виявити в солодких частинах ананаса і в його соку. Бромелайн володіє протизапальними властивостями, що робить його корисним в лікуванні спортивних травм і болю, викликаних ними.

2. Протиракові властивості

Дослідження показують, що бромелайн є агентом, що володіє потенціалом для ефективної боротьби з раковими пухлинами. Вчені висунули припущення, що цей компонент потужно доповнює і підсилює дію хіміотерапії в придушенні зростання ракових клітин. Він також містить бета-каротин, що оберігає від розвитку раку простати і, можливо, раку товстої кишки. Звичайно, необхідні подальші масштабні дослідження, щоб виявити всі переваги бромелайну, що є складовою частиною ананасового соку.

3. Ананасовий сік — користь для серця

Ананас — джерело бромелайна

Вітамін С, який є у значній кількості в ананасовому соку також може допомогти захистити від серцево-судинних захворювань. Ряд досліджень — серед яких одне проводилося в Фінляндії, а інше в Китаї — показують, що споживання великої кількості вітаміну С призводить до зниження ризику розвитку ішемічної хвороби серця. Крім того, ризик розвитку раку і серцево-судинних захворювань знижується, коли в раціоні харчування присутня велика кількість клітковини.

4. Профілактика катаракти

Вітамін С також відіграє важливу роль у захисті зору. Недавнє дослідження показало, що підвищений споживання вітаміну С знижує ризик розвитку катаракти — помутніння кришталика, що призводить до сліпоти. Вчені вважають, що ананасовий сік є хорошим профілактичним засобом захворювань очей.

5. Покращує репродуктивну функцію

Ананасовий сік містить кілька корисних вітамінів і мінералів, серед яких вітамін С, бета-каротин, мідь, цинк і фолієва кислота. Багато з цих компонентів можуть допомогти поліпшити репродуктивну функцію як у чоловіків, так і у жінок.

6. Профілактика астми

Ананаси також є хорошим джерелом бета-каротину, який в процесі травлення перетворюється в активний вітамін А. У той час як дослідження знаходяться ще на ранніх стадіях, ряд досліджень показує, що бета-каротин може знизити ризик розвитку вправу індукованої астми.

7. Лікування остеоартриту

Деякі дослідження показують, що завдяки протизапальною властивостями бромелайна, ананасовий сік може бути корисний в лікуванні остеоартриту.

Підведемо підсумок

Користь ананасового соку безперечна, як і його чудовий смак! Ви можете знайти його в упаковках і банках на полицях продуктового магазину, або можете приготувати в домашніх умовах. Як і при вживанні будь-якого соку, важливо знати міру.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: