Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Антибіотики при бронхіті у дорослих: назва та опис

Антибіотики при бронхіті у дорослих: назва та опис

Бронхіт є запаленням слизової поверхні бронхів, яке найбільш часто виникає в результаті зараження вірусною інфекцією. У 10% випадків розвиток цього захворювання пов’язане з бактеріальною інфекцією, при якій найчастіше призначаються антибіотики. Антибіотики при бронхіті у дорослих ефективні тільки при бактеріальної формі цього захворювання, так як віруси неможливо придушити цим типом препаратів.

До специфічних симптомів бронхіту відносяться: задишка, продуктивний кашель з відходженням жовтої, сірої або зеленої мокротиння, біль і дискомфорт в області грудей. Іноді, бронхіт призводить до ознобу, підвищення температури тіла і занепаду сил. Лікарські препарати, що застосовуються для лікування бронхіту, використовуються для придушення інфекції (бактеріальної), і зменшення симптомів захворювання. Отже, розглянемо які антибіотики використовуються при бронхіті (їх назви та опис).

Макроліди

Макроліди, такі як азитроміцин, еритроміцин або кларитроміцин запобігають ріст бактерій шляхом інгібування синтезу білка в бактеріальній клітині. Медичні експерти відзначають, що пацієнтів з легкою формою бронхіту і пневмонії можна лікувати в домашніх умовах, застосовуючи оральні макроліди, з тією умовою, що пацієнт буде дотримуватися постільного режиму і приймати при потребі жарознижуючі засоби. Проте, якщо стан пацієнта є серйозним, може знадобитися госпіталізація і внутрішньовенне введення антибіотиків.

Курс лікування макролідами зазвичай становить 7 — 21 день і вони повинні прийматися кожні шість — вісім годин. До поширених побічних ефектів прийому макролідів відносяться: розлад шлунка, шкірні висипання, задишка і свербіння.

Фторхінолони

Фторхінолони є групою антибіотиків, що пригнічують процес реплікації бактеріального генетичного матеріалу, тим самим запобігаючи розмноженню бактерій. Фторхінолони діляться на дві групи і часто призначаються для лікування бронхіту і пневмонії (див. Гострий бронхіт і пневмонія — відмінності). Стара група включає ципрофлоксацин, норфлоксацин і офлоксацин в той час як нова група включає геміфлоксацін і левофлоксацин.

Як і макроліди, фторхінолони також можуть бути введені перорально або внутрішньовенно, залежно від стану пацієнта. Згідно Merck Manual for Healthcare Professionals, близько 5 відсотків пацієнтів, які приймали фторхінолони можуть страждати від шлункових порушень. Серйозніші побічні ефекти, такі як судоми зустрічаються рідко.

Бета-лактамні антибіотики

Бета-лактами є подібними пеніциліну антибіотиками, що запобігають ріст бактерій, руйнуючи їх клітинну стінку, яка має важливе значення для їх структури і функцій. Хоча традиційні пеніциліни неефективні в лікуванні бронхіту та пневмонії, похідні пеніциліну, такі як амоксицилін і амоксицилін-клавуланат досить ефективні.

Бета-лактамні антибіотики також можна приймати перорально або вводити внутрішньовенно, а тривалість лікування залежить від тяжкості стану хворого. Дослідження, опубліковане в квітні 2004 року в виданні British Medical Journal показало, що у дітей з легкою формою пневмонії, лікування оральним амоксициліном протягом трьох днів було настільки ж ефективно, як і лікування протягом п’яти днів.

Моксифлоксацин

Моксифлоксацин, як правило, продається під назвою Авелокс, є ФТОРХІНОЛОНОВИХ антибіотиком, який знищує бактерії в організмі і застосовується при бактеріальному гострому бронхіті. Drugs. com вказує на те, що моксифлоксацин може викликати такі незначні побічні ефекти, як блювота, нудота, тривожність, збудження, розпливчастий зір і проблеми зі сном. У деяких випадках моксифлоксацин викликає сонливість. До деяких з серйозних побічних ефектів, які може викликати цей препарат, відносяться: депресія, галюцинації, незначна кровотеча або синці, прискорення серцебиття і непритомність. Негайно зверніться до лікаря, якщо моксифлоксацин призводить до цих побічних ефектів. Зміна дози моксифлоксацину може знадобитися, якщо ви страждаєте від таких захворювань, як хвороби нирок або печінки, цукровий діабет, міастенія або дефіцит калію в організмі (гіпокаліємія). Моксифлоксацин доступний у вигляді таблеток або ін’єкцій, які вводять щодня протягом всього курсу лікування (тривалість курсу лікування визначається лікарем).

Азитроміцин

Азитроміцин, як правило, продається під назвою Зітромакс або Зімакс, і є макролідних антибіотиком, який лікує бронхіт, венеричні захворювання і інфекції шкіри або вуха. Drugs. com вказує, що до НЕ серйозних побічних ефектів азитроміцину відносяться: вагінальний свербіж або виділення, дзвін у вухах, нервозність, проблеми зі сном, головний біль, діарея і погіршення нюху або смакових відчуттів. До серйозних побічних ефектів цього препарату відносяться: біль у грудях, водянистий або кривавий пронос, пожовтіння шкіри або очей, низька температура тіла і темна сеча. Якщо азитроміцин призводить до цих ефектів, вам слід звернутися до лікаря. Якщо ви страждаєте на захворювання нирок або печінки, якщо у вас проблеми з серцем і міастенія, може знадобитися коригування дози азитроміцину. Азитроміцин продається в формі капсул, таблеток або в рідкому вигляді.

Цефдінір

Цефдінір, як правило, продається під назвою Омнісеф — це ще один антибіотик, який застосовується при бактеріальному бронхіті, тонзиліті, вушних інфекціях, шкірних інфекціях і пневмонії. Medline Plus (веб-сайт Національного Інституту Охорони здоров’я), говорить, що до незначних побічних ефектів цефдініра відносяться: головний біль, запаморочення, блювота, поганий апетит і пронос. До серйозних побічних ефектів цефдініра відносяться: вагінальні інфекції, проблеми з диханням або ковтанням, кропив’янка, висип і набряк язика, губ, ніг, обличчя та очей. Якщо цефдінір призводить до цих побічних ефектів, вам необхідно терміново звернутися в швидку допомогу. Якщо ви страждаєте від таких захворювань, як коліт, захворювання нирок або діабет, вам може знадобитися зниження дози цефдініра. Цефдінір доступний в рідкій формі, а також у вигляді капсул.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: