Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ароматичні свічки викликають рак

Ароматичні свічки викликають рак

За винятком тих, хто чутливий до запахів, більшість людей можуть безболісно насолоджуватися приємними ароматами, що поширюються по всьому будинку. Для цієї мети люди часто використовують ароматичні свічки, але на жаль ваші улюблені свічки можуть надавати також і негативний вплив на ваше здоров’я.

Дані останніх досліджень свідчать про те, що ароматичні свічки можуть фактично забруднювати ваш будинок «коктейлем» хімічних речовин, які можуть навіть вбити, повідомляє Джая Нараїн в The Daily Mail.

Дослідники Національного Центру Атмосферних Досліджень при Йоркському Університеті (Торонто, Канада) говорять, що навіть прості духи можуть змінити форму при контакті з повітрям, створюючи загрозу для здоров’я мешканців будинку, особливо якщо приміщення не провітрюється належним чином.

Цей висновок був зроблений професором Аластером Льюїсом, під керівництвом якого проводились тестування якості повітря в шести сучасних будинках протягом п’яти днів, в першу чергу для оцінки рівня «Летючих органічних речовин (ЛОВ)». Льюїс виявив ряд речовин в повітрі, в тому числі бензол, які можуть надходити в будинок з вулиці від автомобільного транспорту, а також альфа-пінен, зазвичай використовується в хвойному ароматизаторі, присутньому в освіжувача повітря і миючих засобах.

Ароматизатор в ароматичних свічках змішуючись з повітрям створює смертельний хімікат

Проте, було помічено, що одним з найбільш канцерогенних хімічних речовин, присутніх в ароматичних свічках, освіжувачі повітря та миючих засобах, є цитрусовий пахне агент під назвою лімонен. Незважаючи на те, що лімонен в цілому був визнаний безпечним речовиною, дослідники виявили, що, як тільки цей вуглеводень розпорошується в повітря, він може вступати в реакцію з іншими природними газами, створюючи щось набагато більш зловісне.

При аналізі його реактивності, Льюїс виявив, що, коли лімонен взаємодіє з озоном, він утворює канцероген формальдегід. На «Кожні дві молекули лімонену утворюється одна молекула формальдегіду», кажуть вчені.

Незважаючи на токсичність, промислове застосування формальдегіду дуже широко. Формальдегід використовується у виробництві:

Короткочасний вплив формальдегіду може привести до свербіння, сльозотеча і печіння в роті, горлі і носі. Він також може дратувати легені, викликаючи кашель і хрипи.

Формальдегід і ракові захворювання

Тривала дія формальдегіду — це вже зовсім інша історія, так як воно пов’язане з розвитком раку. У результатах дослідження, проведеного в 1980 році, відзначається що формальдегід викликає рак носа у щурів. Сім років потому, Агентством з охорони навколишнього середовища США (EPA), ця речовина була позначено, як «передбачуваний людський канцероген, за умови впливу в надзвичайно високих дозах або при тривалому впливі».

Дія формальдегіду також було пов’язано з іншими видами раку. Дослідження, проведені Національним Інститутом Раку, показують, що професіонали (такі як анатоми і бальзамировщики), зазвичай піддаються шкідливому впливу формальдегіду, можуть мати підвищений ризик розвитку лейкемії і раку мозку.

У Національному Інституті Раку було виявлено, що серед працівників похоронної промисловості, які піддавалися впливу формальдегіду, був виявлений зв’язок підвищеного впливу формальдегіду зі смертністю від мієлоїдної лейкемії.

Домашні рослини ваш друг

Якщо ви дуже любите використовувати ароматичні свічки, має бути ви віддасте перевагу навіть дихати хімічними речовинами, ніж відмовитися від них. Але не хвилюйтеся, тому що вам не обов’язково відмовлятися від використання свічок. Першим кроком для вас є повна відмова від покупки ароматичних свічок з синтетичними ароматизаторами і пошук свічок з бджолиного воску з натуральними компонентами.

Соєві свічки стають все більш популярними, але багато хто з них як і раніше містять синтетичні ароматизатори та барвники, при спалюванні яких в повітря надходять небезпечні канцерогени. Так як більше 90% сої є генетично модифікованою, купуючи таку продукцію ви підтримуєте корпорацію Monsanto.

Ароматичні свічки з бджолиного воску з ефірними маслами набагато більш екологічно чисті і при спаленні можливо навіть допомагають у боротьбі з алергією, астмою і сінну лихоманку, так як вивільняють негативні іони в навколишній простір.

Розведення кімнатних рослин також допомагає зменшити кількість токсинів в повітрі, в тому числі і кількість формальдегіду. Англійська плющ, герань, лаванда і багато папороті просто чудово поглинають це хімічна речовина.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: