Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Астма: причини, симптоми, лікування народними засобами

Астма: причини, симптоми, лікування народними засобами

Астма є станом, при якому дихальні шляхи звужуються, набухають і починають виробляти надмірну кількість слизу.

Це призводить до утрудненого дихання, кашлю, свистячому диханню, задишки і задухи.

Для деяких людей, астма є незначною неприємністю. Для інших же, вона може бути серйозною проблемою, яка заважає повсякденній діяльності і може призвести до небезпечних для життя нападів.

В офіційній медицині, астма визнана невиліковним захворюванням, але її симптоми можна контролювати. У зв’язку з тим, що з часом астма часто видозмінюється, дуже важливо бути під регулярним наглядом вашого лікаря, щоб відстежувати ознаки, і симптоми захворювання і при необхідності вносити зміни в лікування.

Причини виникнення астми

До сих пір не зовсім ясно що є причиною астми і найімовірніше вона проявляє себе в результаті комбінації певних чинників. Деякі випадки астми можуть бути обумовлені генетично. Проте, ряд чинників, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, як вважають, відіграють певну роль у розвитку астми.

Сюди можна віднести забруднення повітря, хлорування водопровідної води і сучасні санітарно-гігієнічні норми.

В даний час накопичилося недостатньо доказів, щоб можна було з упевненістю сказати про те, що будь-який з них може викликати астму, хоча різноманітність екологічних подразників, таких як пил, холодне повітря і дим, може погіршити симптоми астми.

Хто перебуває в групі ризику

Хоча причини астми невідомі, існує багато достовірно відомих чинників, здатних збільшити ймовірність розвитку цього стану. До них можна віднести:

Деякі люди також схильні до ризику розвитку астми, в зв’язку з їх професійною діяльністю.

Що ще може стати причиною астми

У людей, які страждають на астму, бронхи, що несуть повітря в легені і назад з легких, запалюються і стають більш чутливі, ніж зазвичай.

Це означає, що, коли ви вступаєте в контакт з чимось, що подразнює легені, ваші дихальні шляхи звужуються, м’язи навколо них натягуються і посилюється вироблення липкою слизу (мокротиння).

Спровокувати появу симптомів астми можуть такі чинники:

Після того, як ви дізнаєтеся фактори, що провокують появу симптомів астми в вашому випадку, ви зможете контролювати ваш стан просто намагаючись уникнути їх.

Професійна діяльність може стати причиною астми

У деяких випадках, астма може бути пов’язана з речовинами, використовуваними на вашій роботі. У цьому випадку її називають «професійної астмою».

Деякі з найбільш часто зустрічаються причин професійної астми включають вплив таких речовин:

Ви можете бути в групі підвищеного ризику розвитку професійної астми, якщо регулярно піддаєтеся впливу таких речовин на вашій роботі.

До професій, пов’язаних з ризиками появи астми можна віднести — покрасчики, пекарі та кондитери, медичні сестри, хіміки, обробники тварин, зварювальники, працівники харчової промисловості, Лісозаготовщики та теслі.

Симптоми астми

Симптоми астми можуть варіюватися від легкої форми до важкої. У більшості людей напади астми траплятимуться лише час від часу, але деякі люди будуть мати проблеми більшу частину часу.

Основні симптоми астми

До основних симптомів астми можна віднести:

Ці симптоми часто погіршуються вночі і рано вранці, особливо якщо стан не контролюється. Вони також можуть розвиватися або стають гірше в результаті реакції організму на будь-які подразники, такі як алергени і фізичне навантаження, які є одними з причин астми.

Поговоріть з вашим лікарем, якщо у вас є підозри, що ви або ваша дитина хворієте на астму. Вам також необхідно поговорити з вашим лікарем якщо у вас була діагностована астма і вам важко контролювати її симптоми.

Напади астми

Коли симптоми астми погіршуються — це називають нападом астми або «загостренням астми».

Напади астми часто розвиваються повільно, іноді займаючи пару днів або більше того, перш ніж стати загрозливо серйозними. Але все ж деякі люди, які страждають на астму, схильні до раптових, несподіваних і важким нападів. Вкрай важливо пізнати напад астми на початковому етапі і вжити відповідних заходів.

Під час нападу астми, симптоми, описані вище, можуть погіршитися і, якщо ви використовуєте стандартне лікування, інгалятор може не працювати так само добре, як зазвичай.

Ви можете здійснювати моніторинг астми за допомогою пристрою під назвою Пневмотахометр, що вимірює максимальну швидкість видиху, який дозволяє відстежити насувається напад астми за кілька днів до його появи.

Якщо ви думаєте, що у вас або у вашої дитини почався приступ астми, не ігноруйте його. Зверніться до лікаря настільки швидко, наскільки це можливо якщо ви вперше стикаєтеся з цим і використовуйте перевірені способи усунення нападу якщо ви неодноразово з цим мали справу.

Ось ознаки важкого нападу астми:

Якщо ви або ваш близька людина відчуваєте важкий напад астми, терміново зверніться до швидкої допомоги.

Лікування астми народними засобами

За останні три десятиліття число людей, які страждають на астму значно зросла і раціон харчування може бути у цьому винна. Як лікувати астму і тримати під контролем напади? Може варто просто грунтовно скорегувати свій раціон? Дослідження показують кореляцію між поганим харчуванням і астмою.

Люди їдять більше перероблених, неприродних продуктів харчування і менше натуральної та корисної їжі. Люди, що вживають здорові продукти харчування, страждають астмою значно рідше, ніж люди, які харчуються «сучасної їжею». Лише деякі лікарі визнають зв’язок між астмою і раціоном харчування людини. Деякі харчові продукти і поживні речовини є ефективними в профілактиці і лікуванні астми. Є також рекомендації того, яких продуктів харчування слід уникати людям, що страждають астмою.

Як тримати під контролем симптоми астми

Зміна в раціоні харчування є розумним варіантом для людей, які цікавляться лікуванням астми без лікарів і ліків. Дослідження показують, що люди, які страждають на астму, які вживають велику кількість антиоксидантів та інших поживних речовин, включаючи флавоноїди, омега-3 поліненасичені жирні кислоти, бета-каротин, вітамін С, вітамін Е, селен і магній мають менш виражені симптоми астми. Антиоксиданти є вагомим фактором у зниженні інтенсивності астми у зв’язку з тим, що вони нейтралізують шкідливі вільні радикали і тим самим захищають клітини від ушкоджень.

Дослідження показують, що діти і підлітки, в раціоні яких присутні фрукти і продукти з високим вмістом омега-3 поліненасичених жирних кислот, мають сильні легені і відчувають симптоми астми досить рідко. І навпаки, люди, які отримують малу кількість поживних речовин, таких як вітамін С, вітамін Е і омега-3 мають високі показники зниження функції легень. Середземноморська дієта відмінно підходить в якості профілактичного і лікувального харчування при астмі. Середземноморська дієта включає в себе фрукти, овочі і горіхи. Ці продукти містять в собі велику кількість антиоксидантів і вітамінів.

Лікування астми дієтою

Це може здатися дивним — який взаємозв’язок між дієтою і астмою?! Астма є станом, при якому звужуються бронхи, що проходять через легені і вона ніяк не пов’язана з травною системою. Запалення дихальних шляхів і вироблення слизу сприяють астмі, тому прийом протизапальних препаратів є здебільшого стандартного лікування цього захворювання. Проте, особливі продукти харчування також можуть зменшити запалення. Наприклад, куркума і імбир володіють протизапальними властивостями.

Виняток певних продуктів з раціону також необхідно в лікуванні астми. Молочні продукти можуть збільшити вироблення слизу. Доктор Ендрю Вейл, рекомендує людям, що страждають астмою, виключити молочні продукти, тваринний білок і смажені продукти з їхнього раціону. Він також рекомендує утриматися від вживання поліненасичених жирів і частково гідрогенізованих масел.

При астмі необхідно в щоденний раціон додати більшу кількість ПНЖК Омега-3, спираючись на вживання оливкової олії (в сирому вигляді) в якості основного джерела жирів, і багато натуральних фруктів, і овочів. Дослідження показали, що яблука, морква, листові овочі і помідори є відмінним засобом для профілактики астми і дуже позитивно впливають на організм людини.

При астмі вкрай необхідно випивати досить велика кількість води, щоб в дихальній системі вироблялося більше мокротиння. Експерти стверджують, що жінкам необхідно випивати принаймні 9 чашок води в день, а чоловікам 13 чашок.

Лікування астми травами і настоянками

Екстракт з кореня білокопитника знижує тяжкість, частоту і тривалість нападів астми, що підтверджує дослідження за участю 80 пацієнтів. Дослідження проводилося протягом чотирьох місяців і врешті-решт більш 40% учасників змогли зменшити використання прийнятих ними ліків від астми.

Настоянку з трьох частин лобелії і однієї частини кайенского перцю, змішаних в воді, необхідно приймати при перших ознаках наближення нападу астми. Це може допомогти зупинити напад до того, як він почнеться.

Контроль астми і алергії

Харчова алергія може сприяти виникненню астми. Виявлення продуктів харчування, що викликають алергічну реакцію може допомогти запобігти напади цього захворювання. Цукор, соя, кукурудза і продукти, що містять глютен, є основними продуктами, що викликають алергію. Уникайте вживання в їжу цих продуктів протягом восьми тижнів і, якщо симптоми покращаться, це може вказувати на харчову алергію, як причину виникнення астми.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: