Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Атрофічний гастрит: причини, симптоми, лікування, діагностика

Атрофічний гастрит: причини, симптоми, лікування, діагностика

Атрофічний гастрит є Гістопатологічні процесом, що характеризується хронічним запаленням слизової оболонки шлунка з втратою шлункових залізистих клітин і заміною на епітелій кишкового типу, залози пілоричного типу і фіброзні тканини.

Атрофія слизової оболонки шлунка є кінцевою точкою хронічних процесів, таких як хронічний гастрит, пов’язаний з хелікобактерної інфекцією, іншими невстановленими чинниками навколишнього середовища, і аутоімунними процесами (коли імунна система людини бореться з власними шлунковими залозистими клітинами).

Причини виникнення атрофічного гастриту

Останні дослідження показали, що причина атрофічного гастриту криється в тому, що імунна система людини атакує свої ж парієнтальні клітини (клітини шлунка виробляють соляну кислоту). Це викликається молекулярної мімікрією бактерій Helicobacter Pylori.

Екзогенний метапластический атрофічний гастрит (ЕМАГ) пов’язаний з екзогенними факторами (зовнішніми причинами), такими як неправильне харчування і наявність інфекції Helicobacter Pylori. ЕМАГ, як правило, спостерігається в шлунку, не зачіпаючи інші області шлунково-кишкового тракту. Пацієнти з атрофічним гастритом схильні до підвищеного ризику розвитку раку шлунка.

Крім того, що ваш імунітет атакує ваші ж шлункові клітини, він також атакує речовина, що виробляється цими клітинами — фермент «Фактор Касла». Цей фермент дозволяє організму засвоювати вітамін B12. Його руйнування може привести до злоякісної анемії, тому що відсутність вітаміну В12 створює умова при якому стає неможливим нормальне вироблення червоних кров’яних клітин.

Helicobacter Pylori зазвичай вражає шлунок в дитячому віці, після чого інфекція прогресує при відсутності лікування. Цей тип бактерій може передаватися від людини до людини при безпосередньому контакті з фекаліями, блювотними масами або слиною, а також може поширюватися через контакт із зараженою їжею або водою. На даний момент — це все відомі причини атрофічного гастриту.

Симптоми атрофічного гастриту

У багатьох людей симптоми атрофічного гастриту найчастіше не виявляються. Часто вони виявляються при підозрах на інші захворювання, під час обстеження слизової оболонки шлунка. Однак у випадках зовнішніх проявів захворювання, найбільш поширеними симптомами є нижче перераховані прояви.

Симптоми атрофічного гастриту при Helicobacter pylori

Симптоми аутоімунного атрофічного гастриту

Аутоімунний АГ може привести до дефіциту вітаміну В12, що призводить до симптомів анемії, в тому числі:

Брак вітаміну B12 може також викликати пошкодження нервів, що призводить до наступних проявах:

Як діагностується атрофічний гастрит

При атрофічному гастриті, для виявлення інфекції helicobacter pylori може знадобитися ендоскопія, за допомогою якої буде проведена біопсія тканин шлунка.

Діагноз АГ залежить від комбінації клінічних спостережень і тестів. При фізичному огляді ваш лікар перевірить вас на:

Ваш лікар може призначити аналізи крові в якості тесту, на:

При симптомах атрофічного гастриту ваш лікар може також призначити виконання біопсії тканин шлунка для підтвердження діагнозу. Це зазвичай робиться за допомогою ендоскопа, довгого тонкого інструменту, що направляється в шлунок через горло. Зразки тканини шлунка можуть також бути проаналізовані для визначення присутності Helicobacter pylori.

Лікування атрофічного гастриту

Якщо ваш лікуючий лікар підозрює у вас атрофічний гастрит, ви отримуєте направлення на діагностику. Якщо діагноз підтверджується, то лікування атрофічного гастриту відбувається в трьох напрямках:

Проведені всілякі дослідження досі не підтверджують оборотність атрофической форми гастриту. Проте, усунення helicobacter pylori з атрофічного шлунка може блокувати подальше прогресування захворювання. До недавнього часу, конкретні рекомендації для ерадикації helicobacter pylori були обмежені на виразкову хворобу. На великій міжнародній конференції, що проводиться в США, рекомендації щодо ерадикації helicobacter pylori були розширені. Аналіз на наявність helicobacter pylori та ерадикація інфекції також були рекомендовані після резекції раннього раку шлунка.

Якщо причиною атрофічного гастриту визнали helicobacter pylori, подальша ерадикація інфекції вважається практично загальноприйнятою практикою. Для ерадикації helicobacter pylori використовують поєднання антибактеріальних агентів з антисекреторними препаратами, такими як інгібітори протонної помпи (ІПП), ранітидин вісмут цитрат (РВЦ) або субсалицилат вісмуту. Незважаючи на комбінаторний ефект лікарських засобів від атрофічного гастриту використовуваний в схемах усунення бактерій helicobacter pylori, позитивний ефект від лікування досягає в кращому випадку в 80 — 95% випадків.

Відсутність позитивного результату від лікування може відбуватися в двох випадках: при відсутності згоди пацієнта на лікування та при стійкості бактерій до протимікробних препаратів. В даний час, найбільш широко використовуваними і ефективними методами усунення helicobacter pylori є трикомпонентна терапія (рекомендується як початкове лікування) і чотирьохкомпонентної терапія (рекомендується при неефективності трикомпонентної терапії). В обох випадках, кращих результатів можна досягти, продовжуючи лікування протягом 10 — 14 днів, хоча деякі дослідження накладають обмеження на тривалість лікування (не більше тижня).

Трехкомпонентная терапія в лікуванні атрофічного гастриту

Вказані дозування для дорослого.

Чотирьохкомпонентна терапія в лікуванні атрофічного гастриту

Вказані дозування для дорослого.

Лікування атрофічного гастриту використовуючи чотирьохкомпонентну терапію призначається в слідстві неефективності трикомпонентної терапії. Сюди входять: Лансопразол (Превацід), 30 мг всередину двічі на день або омепразолу (Прілосек), 20 мг всередину двічі на день, а також антибіотики, тетрациклін HCl, 500 мг всередину чотири рази на день; Саліцилат вісмуту, 120 мг всередину чотири рази на день; і Метронідазол, 500 мг всередину 3 рази на день.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: