Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Банан — це фрукт, ягода або овоч?

Банан - це фрукт, ягода або овоч?

Фрукти і ягоди | Ботанічна класифікація | сприйняття | Інші ягоди | висновки

Більшість людей можуть легко відрізнити фрукти, ягоди та овочі.

Проте відмінність між різними видами фруктів менш ясно — і ви можете дуже здивуватися, як класифікується банан.

У цій статті ви отримаєте відповідь на питання, чи є банан фруктом, ягодою або овочем.

У чому різниця між фруктами і ягодами?

Слово «плід» використовується для опису солодких, м’ясистих, що утримують насіння структур квітучої рослини.

Плід є репродуктивним органом таких рослин, і його основною функцією є поширення насіння в нові райони, де рослина може рости. Плоди можна розділити на дві основні категорії: м’ясисті або сухі (1).

Сухі плоди — це продукти, які ми зазвичай не вважаємо фруктами, такі як горіхи, бобові та кокосові горіхи.

З іншого боку, ми звикли до м’ясистим плодам — ​​звичайним фруктам, таким як яблука, вишня і банани.

М’ясисті плоди можуть бути далі поділені на прості плоди, множинні плоди і супліддя. Ягоди — це категорія простих м’ясистих фруктів (1).

Отже, все ягоди є фруктами, але не всі фрукти є ягодами.

Висновок:

Плоди — це репродуктивні органи квіткової рослини. Їх можна розділити на кілька підкатегорій, одна з яких — ягоди.

Банани ботанически — це ягоди

Як не дивно, з ботанічної точки зору банани вважаються ягодами.

Категорія, під яку потрапляє плід, визначається частиною рослини, яка розвивається в плід. Наприклад, деякі фрукти розвиваються з квітів, що містять один яєчник, в той час як інші розвиваються з квітів, що містять кілька (1).

Більш того, насіння фруктів оточені трьома основними структурами:

Основні характеристики цих структур також сприяють класифікації фруктів (1).

Наприклад, щоб вважатися ягодою, плід повинен розвиватися з одного єдиного яєчника і, як правило, мати м’який екзокарп і м’ясистий мезокарпія. Ендокарпій також повинен бути м’яким і може містити одне або кілька насіння (2).

Банани відповідають всім цим вимогам. Вони розвиваються з квітки, що містить один єдиний яєчник, мають м’яку шкірку і м’ясисту середину. Крім того, банани містять кілька насіння, які багато людей не помічають, так як вони маленькі.

Висновок:

Банани розвиваються з квітки з одним єдиним яєчником, мають м’яку і солодку середину і містять одне або кілька насіння. Тому вони ботанически відповідають ягодам.

Банани не зважають ягодами

Багато хто дивується, дізнавшись, що банани класифікуються як ягоди.

Більшість людей думають про ягодах як про маленьких фруктах, які можна збирати з рослин, таких як полуниця, малина і ожина. Однак, ботанически, ці фрукти не вважаються ягодами.

Це пов’язано з тим, що вони розвиваються не з квіток з одним яєчником, а з квіток з декількома яєчниками. Ось чому вони часто зустрічаються в гронах і класифікуються як супліддя (3).

З іншого боку, банани та інші фрукти, які підпадають під класифікацію ягід, рідко містять в своїй назві слово «ягода» і зазвичай не вважаються ягодами.

Плутанина почалася, коли люди стали називати певні фрукти «ягодами» за тисячі років до того, як ботаніки прийшли до точної класифікації різних видів фруктів.

Хоча ця класифікація в даний час існує, більшість людей не знають про це. Ще більше посилює плутанину той факт, що ботаніки також іноді не згодні з точною класифікацією деяких фруктів (1, 4).

Саме тому слово «фрукт» використовується для визначення більшості фруктів, в тому числі бананів, замість назви підкатегорії, під яку вони потрапляють.

Висновок:

Багато плоди відносилися до категорії фруктів за тисячі років до того, як ботаніки придумали офіційну класифікацію. Це основна причина, по якій банани не містять у своїй назві слово «ягода» і не вважаються такими.

Інші дивовижні фрукти, які також є ягодами

Банани — не єдиний дивовижний фрукт, який потрапляє в підкатегорію ягід.

Ось інші несподівані фрукти і овочі, які вважаються ягодами з ботанічної точки зору (2):

Як і банани, всі перераховані вище фрукти і овочі розвиваються з квітів, що містять один яєчник, мають м’ясисту середину і містять одне або кілька насіння. Це робить їх з ботанічної точки зору ягодами, незважаючи на те, що їх рідко вважають такими.

Висновок:

Помідори, виноград, ківі, авокадо, перець, баклажани і гуава — це деякі інші плоди, які з ботанічної точки зору вважаються ягодами. Проте як і банани, про них рідко думають, як про ягодах.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: