Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Бджолиний пилок: властивості і застосування бджолиного пилку

Бджолиний пилок: властивості і застосування бджолиного пилку

Властивості | застосування | Побічні ефекти

Бджолиний пилок — це один з найцінніших і корисних продуктів бджільництва поряд з прополісом і маточним молочком. Запилюючи квітка, бджола чіпляє на свої волохаті ніжки його пилок виробляється пилюжником і несе в вулик. Існує технологія, що дозволяє бджолярам збирати квітковий пилок. Вона накопичується в спеціальному лотку, куди бджола упускає частина принесеної пилку. І завдяки бджолам ми з вами можемо користуватися цим чудовим продуктом. Бджолиний пилок має в своєму складі дуже багато корисних речовин. Вона містить всі необхідні людському організму незамінні амінокислоти, всі відомі вітаміни, найцінніші мінерали і протеїни.

Корисні властивості бджолиного пилку

Велика кількість калію і рутина в складі пилку підтримує серцеву діяльність і зміцнює стінки судин. Завдяки цьому бджолиний пилок — це відмінний засіб для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань. Квітковий пилок має антибактеріальну дію, завдяки особливим речовинам, що знаходяться в ній. Це запускає потужний механізм протидії імунної системи вірусам і бактеріям.

Користь бджолиного пилку просто неоціненна при фізичному виснаженні організму, при відновленні після затяжних серйозних хвороб і анемії. Завдяки входить в неї залозу, рівень гемоглобіну швидко приходить в норму. У період поширення простудних захворювань і епідемії грипу рекомендують приймати квітковий пилок в якості профілактики, тому що вона володіє імуномодулюючими властивостями.

Квітковий пилок прибирає склеротичні бляшки на стінках судин і перешкоджає їх утворенню, нормалізує кількість ліпідів в крові. Це робить її відмінним антисклеротичну дію. Завдяки застосуванню бджолиного пилку у людей, які страждають на гіпертонію, дуже м’яко знижується кров’яний тиск. Це природний засіб дає прекрасні результати в лікуванні основних захворювань серцево-судинної системи, знімає головний біль і прибирає запаморочення. Бджолиний пилок також є всесвітньо визнаним засобом для лікування і профілактики чоловічих захворювань. Для отримання докладної інформації про користь бджолиного пилку для чоловіків дивіться тут — Бджолиний пилок для чоловіків, її користь для чоловічого здоров’я.

Після всіляких операцій загоєння і регенерація тканин відбувається в прискорених темпах при поєднанні бджолиного пилку і маточного молочка. Застосовуючи фітопрепарати в лікуванні всіляких хвороб, квітковий пилок підсилює їх дію і ефективність. Поєднання продукти бджільництва з бджолиним пилком люди зцілюються від хронічних і гострих форм хвороб бронхолегеневої системи.

Люди, що дотримують дієту в надії схуднути, не завжди враховують той факт, що в цей час вони недоотримують потрібних організму поживних речовин, вітамінів, мікроелементів та ін. В зв’язку з цим організм зазнає патологічні зміни. Вони втрачають м’язову масу і мають шанс просто в один «прекрасний» момент просто захворіти, так і не досягнувши бажаного результату. Беручи бджолиний пилок в період посту, заняття лікувальним голодуванням або дотримуючись дієти, запобігає розпад білкових структур в організмі, але при цьому жирових відкладень стає набагато менше.

1. Зменшує запалення в організмі

За словами дослідників, бджолиний пилок може працювати аналогічно протизапальних препаратів. В одному дослідженні на щурах учені виявили, що цей продукт бджільництва зменшує запалення у щурів з опухлими лапами (1). Дослідження на мишах показали, що бджолиний пилок має протизапальну дію при лікуванні захворювань печінки (2).

2. Володіє антиоксидантними властивостями

Дослідники виявили, що пилок бджіл має виражені антиоксидантні властивості, аналогічними властивостями ферментованих продуктів (3). Антиоксиданти — це природні хімічні речовини, які існують в рослинних продуктах, звичайно пофарбованих у червоний або темний колір, а також в ферментованих продуктах.

До деяких поширеним антиоксидантів відносяться:

Антиоксиданти підтримують здоров’я людей, протидіючи окислювача, таким як забруднення повітря і сигаретний дим, які можуть пошкодити організм.

3. Покращує здоров’я печінки

Печінка відповідає за виведення токсинів з організму. У дослідженнях на щурах дослідники виявили, що бджолиний пилок допомагає підтримувати здоров’я печінки і навіть може допомогти процесу відновлення після ушкодження цього важливого органу (4).

Дослідники відзначили, що у щурів не було відзначено побічних ефектів при вживанні бджолиного пилку, в порівнянні з прийомом силібініну — ліки, яке також містить антиоксиданти, але може завдати шкоди.

4. Зміцнює імунну систему

Сильна імунна система необхідна для боротьби з хворобами і підтримки здоров’я. Одне дослідження показало, що бджолиний пилок природним чином пригнічує алергічні реакції у мишей (5).

Інше дослідження показує, що бджолиний пилок має протимікробні, протигрибкові і противірусні властивості (6). Ці властивості можуть допомогти вбити бактерії і віруси, такі як золотистий стафілокок, який викликає харчове отруєння.

5. Послаблює симптоми менопаузи

Багато жінок, які приймають антігормональние препарати, часто відчувають симптоми менопаузи. Одне дослідження показало, що деякі жінки з раком молочної залози, які брали добавку бджолиного пилку, відчували менше виражені симптоми менопаузи, ніж ті, хто цього не робив (7).

6. Зменшує стрес

Бджолиний пилок може збільшити приплив крові до нервової системи організму, що допомагає зменшити стрес. Вона також ефективно бореться з втомою, відповідно до огляду бджолиного пилку (8).

7. Прискорює загоєння

Дослідження показують, що бджолиний пилок можна використовувати зовнішньо на шкірі для прискорення загоєння, оскільки вона підвищує циркуляцію крові, вбиває бактерії і зволожує шкіру (9).

8. Бджолиний пилок при цукровому діабеті

Бджолиний пилок багата на вітамін B1 (тіамін), який допомагає в профілактиці і лікуванні діабету. Що ще більш важливо, цей продукт бджільництва містить нікотинову кислоту (нікотинамід), який також використовується в лікуванні цукрового діабету та пов’язаних з ним ускладнень, таких як діабетична полінейропатія і мікроангіопатія. Бджолиний пилок багата антиоксидантами, які допомагають знизити високий рівень холестерину і рівень цукру в крові. Однак ви не повинні приймати бджолиний пилок, якщо у вас чутливість до укусів бджіл, тому що алергічна реакція може бути смертельною. Ще хочеться відзначити, що бджолиний прополіс, містить бджолиний пилок, може бути корисним з метою запобігання проблем з нирками, пов’язаними з діабетом (діабетична нефропатія).

Бджолиний пилок приймається при строгому дотриманні дозувань протягом 2 — 3 тижнів. Потім необхідно зробити паузу. Прийом можна повторювати кілька разів на рік. Застосування бджолиного пилку необхідно починати обережно з маленьких порцій, щоб перевірити організм на алергічні реакції на пилок зустрічаються не так часто. Квітковий пилок можна купувати в чистому вигляді і потім готувати її, змішуючи з іншими інгредієнтами використовуючи спеціальні рецепти як дітям, так і дорослим, а можна купувати натуральні препарати перевірених виробників, що вже зарекомендували себе.

Зберігати бджолиний пилок в чистому вигляді необхідно не більше 2 років, в меду не більше 5 років. Краще в холодильнику або в приміщенні, де температура не більше 20 ° C.

Застосування бджолиного пилку

Лікування бджолиним пилком показало свою ефективність і перевірено як лікарями нетрадиційної медицини, так і традиційної спрямованості і використовується при таких захворюваннях.

Захворювання серцево-судинної системи

Захворювання органів травлення

Захворювання нервової системи

Імунна система

Також ефективно лікується

Можливі побічні ефекти бджолиного пилку

Завжди купуйте бджолиний пилок у перевірених виробників, так як можна купити забруднений продукт, який містить потенційно небезпечні речовини. Є повідомлення, що ці речовини можуть викликати серйозні побічні ефекти, включаючи збільшення частоти серцевих скорочень, зупинку серця і навіть смерть (10).

Поговоріть з лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки або трави. Крім того, якщо у вас алергія на укуси бджіл або оси, ви повинні уникати вживання бджолиного пилку. Негайно припиніть прийом, якщо ви відчуваєте:

Експерти також рекомендують вагітним жінкам уникати бджолиного пилку, оскільки це може перешкодити вагітності.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: