Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Безглютенова дієта при аутизмі: чи здатна вона допомогти

Безглютенова дієта при аутизмі: чи здатна вона допомогти

Існує помилкова думка, що глютен посилює або викликає ознаки аутизму, в зв’язку з чим батьки дітей з аутизмом часто перекладають свою дитину на безглютенову і безказеіновую дієту в надії, що це допоможе. Але так чи ефективна безглютенова дієта при аутизмі і чи варто її використовувати — давайте розберемося в цьому.

Яка роль глютену в розвитку аутизму

Роль глютену в розвитку, прогресуванні та лікуванні аутизму складна і знаходиться під пильною увагою. Цілком можливо, що наявність антігліадінових антитіл (імуноглобуліну G (IgG) до гліадину) — імунних білків, що виробляються проти білка у пшениці, вказує на підгрупу дітей, які можуть отримати користь від безглютенової дієти.

Дослідження показали збільшення кількості антитіл на харчові алергени (IgG антігліадінових антитіл і антіказеінових антитіл) в підгрупі дітей з аутизмом, які мають шлунково-кишкові проблеми. Незважаючи на те, що це вказує на взаємозв’язок проблем кишечника і головного мозку, ми не знаємо напевно, що саме відбувається в організмі — головний мозок впливає на проникність кишечника або навпаки.

Наявність антитіл має вказувати на прямий вплив на функції головного мозку або дисфункції, щоб мати наукове значення як причинний фактор. Проте, цей імунна відповідь може допомогти ідентифікувати нові біомаркери аутизму і дати нове розуміння причин деяких форм аутизму.

Кілька логічних обґрунтувань може пояснити наявність антитіл до глютену і казеїну у деяких людей, що страждають на аутизм.

Складна головоломка

Значимість наявності IgG антігліадінових антитіл в підгрупі людей з аутизмом залишається неясною. Проте, очевидно, що ці люди дійсно мають більше проблем з шлунково-кишковим трактом.

Більшість досліджень безглютеновой і безказеіновой дієти для дітей при аутизмі статистично недостовірні, так як їх якість і масштабність занадто незначні. Багато з досліджень покладаються на звіти одного з батьків або опікуна і можуть грунтуватися на тому, що люди, які доглядають за дитиною, часто видають бажане за дійсне.

Що стосується 1% дітей з аутизмом, які також мають целіакію (див. Безглютенова дієта при целіакії), то безглютенова дієта може надавати дійсно величезний вплив на результат. Для тих, хто має неспецифічні IgG антитіла до глютену, безглютенова дієта може бути корисною для полегшення симптомів, хоча це не було продемонстровано.

Для багатьох інших дітей з аутизмом, усунення інших причин, що викликають проблеми шлунково-кишкового тракту, може бути найбільш корисним способом їх дозволу. На жаль, батьки часто отримують суперечливі рекомендації щодо дієтичних заходів. І хоча зв’язок між споживаними продуктами харчування і шлунково-кишковими проблемами є спірним питанням для багатьох людей, які страждають аутизмом, наука досі нічого виразного не може відповісти з приводу складної зв’язку проблем шлунково-кишкового тракту і головного мозку.

Безглютенові пастки

Існує безліч проблем, пов’язаних з годуванням дітей з аутизмом. Вони часто є «прискіпливими їдцями», можливо, в зв’язку з проявом обмеженого і повторюваного поведінки, яке є відмінною рисою цього стану. Безглютенова дієта для дітей з аутизмом часто обмежує надходження клітковини і необхідних поживних речовин в організм дитини, що по суті може тільки посилити проблему. У недавніх дослідженнях, в яких перевірялася наявність важких металів в організмах людей, які дотримуються безглютенової дієти, були виявлені можливі неврологічні ускладнення, які потребують подальшого вивчення.

Обмежувальну дієту також важко забезпечити — діти, які страждають аутизмом, часто бачать багато різних терапевтів і лікарів під час типового шкільного дня (мовна терапія, арт-терапія, танцювально-рухова терапія). Часто, кожна група терапевтів використовує їжу в якості нагороди для посилення бажаного поведінки. Якщо ця нагорода є печивом або крекером з глютеном, це може звести нанівець всі зусилля щодо безглютенової дієти для дитини аутиста. Таким чином, батьки можуть бачити результати, які мають відношення більше до терапії, ніж до дієти.

Діти, які страждають аутизмом, можуть віддавати перевагу конкретним продуктам (жовтим або червоним, кашкоподібним або хрустким, пряним або позбавленим смаку), а сенсорна чутливість може обмежити дієту і створювати поведінкові проблеми, а також викликати недолік поживних речовин.

Безглютенова дієта для аутистів є популярною практикою для цієї категорії населення, однак зміни в їх стані не були зареєстровані. Дотримуватися такої дієти може бути надзвичайно важко, так як це створює додаткове навантаження на харчування сім’ї.

Аутизм і мікрофлора кишечника

Було висловлено припущення, що зміни в мікрофлорі кишечника відіграють роль при аутизмі. Ці дослідження ускладнюються тим, що люди, які страждають аутизмом, часто приймають антибіотики, часто змушені дотримуватися спеціальних дієт, є дуже прискіпливими до їжі і часто мають повторюється дієтичне поведінку. Кожен з цих моментів може змінити мікрофлору дитини. Все це створює певні труднощі у визначенні того, чи є ці зміни причиною або наслідком аутизму, або його лікування.

У зв’язку з тим, що вивчення кишечника людини на молекулярному рівні є досить важким завданням, деякі дослідники вивчали вплив мікробіоти на розвиток мозку і його функції при аутизмі на спеціально виведених мишах. Ці дослідження встановили зв’язок між мікрофлорою і аутістіческім поведінкою, але не основні механізми. Тобто, до сих пір не ясно, чи можуть зміни мікрофлори в кишечнику викликати ознаки аутизму.

Деякі дослідження вказують на те, що серотониновая система бере участь у розвитку шлунково-кишкових симптомів при аутизмі. Ці дослідження проводилися з використанням мишей з генетичною мутацією, що спостерігається у людей, які страждають аутизмом, яка впливає на шлунково-кишковий тракт і функцію серотоніну. Ці миші мають риси, подібні з рисами деяких людей, що страждають на аутизм.

Хоча зв’язок в даний час не ясна, можливо, що прорив в лікуванні аутизму може бути безпосередньо пов’язаний з вирішенням проблем шлунково-кишкового тракту. Дослідники намагаються з’ясувати, чи є шлунково-кишкові симптоми причиною хворобливого стану психіки, що може бути ключем до його фізичного і біохімічному розвитку.

Абсолютно ясно, що важливість правильного діагностування і лікування шлунково-кишкових розладів у людей з аутизмом украй важлива. Будь-яка людина, що страждає шлунково-кишковими розладами буде зазнавати труднощів з фокусуванням на розумових завданнях. Це може мати різні наслідки для багатьох втручань, що застосовуються для лікування аутизму.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: