Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Безглютенова дієта: список продуктів — що можна, а чого не можна

Безглютенова дієта: список продуктів - що можна, а чого не можна

Безглютенова дієта є раціоном харчування, в якому повністю відсутній такий складний білок, як глютен. Глютен міститься в зернових, таких як пшениця, ячмінь, жито, і помісь пшениці і жита під назвою тритикале. У цьому матеріалі ми розглянемо, що являє собою безглютенова дієта, список продуктів, що містять глютен, що не можна їсти, а що можна при аутоімунних захворюваннях.

Для чого використовується безглютенова дієта

Дієта без глютену (клейковини) в основному використовується для лікування целіакії (див. Безглютенова дієта при целіакії), так як глютен викликає запалення в тонкому кишечнику людей, які страждають на цю аутоімунним захворюванням. Безглютенові харчування допомагає людям з целіакію контролювати свої симптоми і запобігти розвитку ускладнень.

Спочатку, неухильно дотримуватися безглютенової дієти може виявитися досить важкою і неприємною завданням. Але з плином часу, завдяки терпінню і творчості, ви виявите, що це не так вже й складно, з огляду на той факт, що безліч вже зараз вживаються вами продуктів харчування, не містять глютену. Що стосується звичних вам глютен-містять продуктів, то ви зможете з легкістю їх замінити за допомогою нашого керівництва.

Використовуючи щоденне меню, в якому повністю відсутня глютен, люди здатні контролювати симптоми і значно поліпшити свій стан здоров’я при різних аутоімунних захворюваннях, таких як целіакія, аутоімунний тиреоїдит, цукровий діабет 1-го типу та ін. Деякі люди, які не страждають на целіакію також можуть мати симптоми при вживанні продуктів, що містять глютен. Цей стан називається нецеліакійной чутливістю до глютену.

Люди з нецеліакійной чутливістю до глютену можуть отримати користь з безглютенової дієти. Однак люди з целіакію повинні повністю виключити продукти з глютеном для запобігання виникнення симптомів і пов’язаних з цим захворюванням ускладнень.

Слідуйте інструкціям нижче, і ви підете по шляху до щасливого, здорової безглютенової життя. Цей матеріал не має на меті надання медичної консультації, яка повинна бути отримана безпосередньо від лікаря.

Список продуктів, що не містять глютен

Наступні продукти не містять глютен.

Крупи без глютену

Продукти, виготовлені із зерна, і саме зерно наступних рослин не містять шкідливого глютену:

Рис ідеально підходить людям, які дотримуються безглютенової дієти

Інгредієнти, що не містять глютен

Аннато, глюкозний сироп, лецитин, мальтодекстрин (навіть якщо він зроблений з пшениці), вівсяна камедь, прості спеції, діоксид кремнію, крохмаль, харчовий крохмаль і оцет (тільки солодовий оцет може містити глютен). Крім того, лимонна, молочна і яблучна кислоти, а також сахароза, глюкоза і лактоза; і ці хлібопекарські продукти: аррорут, кукурудзяний крохмаль, гуарова і ксантанова камедь, борошно або крохмаль з тапиоки, картопляна борошно і крохмаль, ванілін.

Безглютенові продукти

Наступні продукти не містять глютен:

Глютен-містять продукти

Продукти з глютеном можна умовно розділити на дві категорії:

Містять глютен

Наступні групи продуктів містять глютен:

Продукти, що містять будь-який вид пшениці, ячмінь і жито, несуть в своєму складі глютен

Можуть містити глютен

Наступні групи продуктів можуть містити глютен, тому їх вживання варто уникати.

Безглютенова дієта здатна значно полегшити симптоми різних аутоімунних захворювань, пов’язаних з непереносимістю до глютену і на целіакію. Повна відмова від продуктів, що містять клейковину на постійній основі, дозволить вам зітхнути з полегшенням, тому що симптоми вашого захворювання будуть зведені до мінімуму.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: