Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Біль в животі і запор: причини і лікування

Біль в животі і запор: причини і лікування

Біль в животі є поширеним симптомом запору, тому ці два стани часто зустрічаються разом. Є багато причин, чому люди відчувають біль в животі і запори, починаючи від певних факторів способу життя і закінчуючи важкими захворюваннями.

Запор є широко поширеним станом, яке може вплинути на людей будь-якого віку. За даними NIDDK, близько 16 з 100 дорослих відчувають симптоми запору.

У цій статті ми перераховуємо симптоми запору і болю в животі і досліджуємо деякі можливі причини. Ми також розглянемо, коли звернутися до лікаря і варіанти лікування.

Симптоми запору

NIDDK визначає запор як наявність менше трьох дефекацій на тиждень.

До інших симптомів запору відносяться:

Симптоми болю в животі

Болі в животі можуть відрізнятися за типом, ступеня тяжкості та тривалості. Коли біль в животі виникає в результаті запору, ви можете відчувати наступне:

Можливі причини

Є багато причин виникнення болю в животі і запору. Ми обговоримо деякі з них нижче:

Раціон харчування

Вживання малої кількості клітковини (харчових волокон) збільшує ризик виникнення запорів і болю в животі. Харчові волокна необхідні для нормальної перистальтики кишечника, тому що вони допомагають збільшувати обсяг і пом’якшувати стілець, що дозволяє йому легше проходити через кишечник.

Метааналіз 2012 року показав, що споживання харчових волокон збільшує частоту дефекацій у людей з запорами.

Згідно NIDDK, люди повинні прагнути є від 25 до 31 грами клітковини щодня. Проте люди, які хочуть додати більше клітковини в свій раціон, повинні робити це поступово.

Раптові або екстремальні зміни в звичках харчування також можуть викликати зміни в проходженні калових мас по кишечнику. Для полегшення запорів також необхідна гідратація, так як вода пом’якшує калові маси і допомагає їм рухатися через кишечник.

Стрес і занепокоєння

Між нервовою системою і травною системою існує зв’язок, яку вчені називають вісь кишечник-мозок. Дослідження показують, що стрес і занепокоєння можуть впливати на бактерії в кишечнику, що призводить до проблем з кишечником.

Депресія і інші розлади настрою, а також фактори способу життя, які сприяють стресу, можуть також викликати біль у животі і запор у деяких людей.

Ліки та добавки

Деякі ліки і харчові добавки можуть викликати або погіршити запор. Згідно NIDDK, такі види ліків можуть сприяти запорів:

До добавок мінералів, які можуть викликати запор, відносяться залізо і кальцій.

Нестача фізичної активності

Сидячий спосіб життя може призвести до болю в животі і запорів. Регулярна фізична активність зменшує кількість часу, який потрібен їжі, щоб пройти через кишечник.

Фізичні вправи також збільшують частоту серцевих скорочень і скорочення м’язів по всьому тілу, в тому числі в кишечнику. Коли кишкові м’язи скорочуються, вони допомагають підштовхнути стілець вперед.

Дослідження, проведене в 2012 році серед підлітків з Гонконгу, показує, що між фізичною активністю і запором існує взаємозв’язок доза-реакція, причому симптоми поліпшуються в міру того, як людина робить більше фізичних вправ.

Ослаблені м’язи тазу

М’язи тазового дна підтримують кишечник, а також сечовий міхур і матку. Ослаблені м’язи тазу можуть ускладнити проходження калу. Це також може викликати проблеми з сечовипусканням.

Ось фактори, які можуть послабити м’язи тазу:

Целіакія

Целіакія — це імунна реакція на споживання глютену, білка, який природним чином присутній в пшениці, ячмені та жита.

За даними Celiac Disease Foundation, це захворювання зустрічається приблизно у 1 з 100 чоловік у всьому світі. Людина більш схильний до розвитку целіакії, якщо у близького родича є це захворювання.

Коли люди з целіакію їдять глютен, це викликає пошкодження тонкої кишки і може викликати цілий ряд проблем з травною системою. Проте симптоми можуть відрізнятися у різних людей і мають тенденцію впливати на дітей і дорослих по-різному.

Ось деякі поширені симптоми целіакії:

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника (СРК) є хронічним захворюванням, що включає кілька різних симптомів з боку шлунково-кишкового тракту, які, як правило, виникають разом. СРК є функціональним розладом — це означає, що він не викликає будь-яких виявляються змін в клітинах або тканинах кишечника.

За даними International Foundation for Gastrointestinal Disorders, СРК є поширеним захворюванням, яким страждають близько 10-15% людей у всьому світі.

До симптомів СРК відносяться:

Лікарі не до кінця розуміють, що викликає СРК, але стрес, гормональний дисбаланс і підвищена чутливість до їжі можуть викликати симптоми у деяких людей.

Запальне захворювання кишечника

Запальне захворювання кишечника (ВЗК) є загальним терміном для декількох хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, включаючи хворобу Крона і виразковий коліт.

ВЗК викликає запалення уздовж травного тракту, яке може привести до пошкодження кишечника. Люди з ВЗК мають підвищений ризик розвитку колоректального раку.

За даними Crohn’s and Colitis Foundation, ВЗК зачіпає близько 1,6 мільйона чоловік тільки в США.

ВЗК має тенденцію викликати рецидивуючу криваву діарею, але іноді воно також може викликати запори. Ось інші поширені симптоми ВЗК:

Колоректальний рак

Колоректальний рак є терміном, який використовують лікарі для опису раку ободової і прямої кишки.

За даними American Cancer Society, ризик розвитку колоректального раку протягом життя становить приблизно 1 з 24 для жінок і 1 з 22 для чоловіків.

Ось ознаки і симптоми колоректального раку:

Інші проблеми з кишечником

Багато захворювань, які впливають на товсту кишку, можуть викликати біль в животі і запор. До них відносяться:

Травми і захворювання головного і спинного мозку

Спинний і головний мозок контролюють здатність людини випорожнюватися. Травми або захворювання, які ушкоджують головний і спинний мозок, можуть вплинути на цю здатність.

Наприклад, людина може більше не випробовувати відчуття, яке дозволяє йому дізнатися, коли йому необхідно сходити в туалет, або він може втратити контроль над дефекацією.

Пошкодження головного і спинного мозку може бути викликано:

Коли звернутися до лікаря

Якщо домашні засоби і зміни способу життя не усувають запор і біль в животі зверніться до лікаря.

Люди з болями в животі і запорами повинні також звернутися до лікаря, якщо у них є:

Лікування

Багато випадків запорів і болю в животі пройдуть в результаті застосування домашніх засобів або змін способу життя.

Якщо вони не працюють, то лікар може порекомендувати ліки від запору. У важких випадках може знадобитися операція.

Ми обговоримо ці різні варіанти лікування нижче:

Домашні засоби і зміни способу життя

Наступні поради можуть допомогти полегшити або запобігти запори і інші проблеми з кишечником:

Позбутися від запору вам може допомогти наступний матеріал — Як позбутися від запору в домашніх умовах швидко: 16 найкращих засобів.

Медикаментозне лікування

Кілька безрецептурних ліків можуть допомогти при запорах. Лікар або фармацевт можуть порадити вам відповідні варіанти лікування.

Згідно NIDDK, такі безрецептурні проносні варіанти можуть допомогти:

До відпускаються за рецептом ліків від запорів відносяться Лубіпростон, Лінаклотід, Плеканатід і Прукалопрід.

Хірургія

Якщо запор викликаний структурною проблемою, такий як закупорка або проблеми з м’язами, лікар може порекомендувати операцію. Проте лікарі зазвичай рекомендують операцію в тому випадку, коли інші методи лікування виявилися безуспішними.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: