Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Блефарит: причини, симптоми, лікування

Блефарит: причини, симптоми, лікування

Краї століття запалюються, червоніють і починають набрякати — це блефарит. Причиною його в більшості випадків стають інфекції та хвороби шкіри.

Лікувати блефарит навіть в наш час досить непросто і довго. Хронічне запалення повік раз у раз дає про себе знати якщо ви припинили лікування або профілактику.

Причини виникнення блефарити

Існує два основних типи блефарити:

Деякі люди страждають обома типами захворювання, тому що причини блефарити часто пов’язані.

Передній блефарит — причини виникнення

Причиною переднього блефариту може стати або бактеріальна інфекція, або захворювання шкіри під назвою себорейний дерматит. Блефарит в основному виникає внаслідок ураження стафілококом. Ці бактерії абсолютно нешкідливо живуть на шкірі багатьох людей, але з невідомих причин вони можуть викликати запалення повік у деяких людей, як дорослих, так і дітей (див. Блефарит у дітей: симптоми і лікування, причини, фото).

Себорейний дерматит — це захворювання шкіри при якому вона стає жирною і покривається лусочками. У деяких випадках це може викликати роздратування століття. Себорейний дерматит може стати причиною як переднього, так і заднього типу блефарити. Детально про себорейному дерматиті читайте тут — Себорейний дерматит: причини, симптоми, лікування, фото.

Передній блефарит іноді пов’язаний з ураженням мікроскопічним війковим кліщем демодекс. Ці кліщі зазвичай нешкідливі, але можуть призвести до блефарити у деяких людей. Можливо це відбувається у зв’язку з пошкодженням століття або пов’язане з підвищеною чутливістю. Деякі види кліща демодекса стають причиною виникнення заднього блефарити.

Задній блефарит — причини виникнення

Задній тип блефарити виникає в зв’язку з проблемами мейбомієвих залоз, що знаходяться на внутрішній кромці століття. Мейбоміевий залози відповідальні за вироблення маслянистої речовини, що оберігає повіки від змочування сльозами. Проблеми цих залоз можуть привести до надмірної виробленні цього маслянистої речовини або до закупорки самих залоз. Це, як правило, викликає роздратування і запалення повік.

Надмірна вироблення маслянистої речовини мейбомиевой залозами часто пов’язана з себорейний дерматит (дивіться вище), в той час як закупорка цих залоз часто пов’язана із захворюванням під назвою розацеа.

Розацеа є патологічним станом шкіри, переважно на обличчі людини. Першим симптомом розацеа є почервоніння обличчя, але в разі відсутності лікування в 50% випадків виникає блефарит і інші проблеми із зором.

Симптоми блефарити

На фото зображені різні симптоми блефарити.

Велика частина людей, що зазнали на собі симптоми блефарити хоча б раз, як правило, рано чи пізно відчувають повторні його прояви.

Симптоми блефарити варіюються в залежності від конкретної причини, але можуть включати в себе:

У більшості випадків уражаються обидва ока, а посилення прояву симптомів найчастіше відбувається вранці. Якщо симптоми блефарити не зникають після проведення простих гігієнічних процедур, обов’язково відвідайте фахівця.

Симптоми блефарити як результат прояву супутніх захворювань

Ряд симптомів інших захворювань, що призводять до блефарити:

У будь-якому випадку, якщо ви спостерігаєте у себе будь-які симптоми блефарити, ви повинні розуміти, що діагноз «блефарит» повинен ставити фахівець. Можливо, вам буде потрібно комплексне обстеження для постановки діагнозу, тому що схожі з блефаритом симптоми можуть вказувати на наявність іншого захворювання, яке може також спровокувати появу блефарити.

Лікування блефарити

Основним лікуванням блефарити є регулярна гігієна повік, але також можуть знадобитися і інші методи лікування, такі як антибіотикотерапія, застосування стероїдних кремів і застосування спеціального лікування.

Регулярна гігієна століття

Це найбільш важлива частина лікування і профілактики блефарити. Основна мета регулярної гігієни століття:

Необхідний щоденний догляд за століттями що складається з трьох частин — тепло, масаж і очищення. Щоденна і правильна гігієна століття може допомогти полегшити симптоми блефарити і запобігти їх появі в майбутньому.

Виконуйте наступні дії, щоб зберігати ваші повіки в чистоті:

У гострій фазі хвороби ці дії повинні здійснюватися два рази на день, а після настання поліпшень їх можна виконувати щодня один раз. Намагайтеся не користуватися олівцем для очей і тушшю, так як це може погіршити симптоми блефарити. Але якщо ви все ж носите макіяж для очей, переконайтеся, що він є одним з тих, що змивається з легкістю.

Засіб для очищення століття

Існує безліч рецептів приготування засоби для очищення століття де використовуються різні компоненти в різних співвідношеннях. Ми ж зупинимося на приготуванні найпопулярнішого з них.

Влийте 500 мл окропу в будь-яку ємність, додайте туди краплю дитячого шампуню і краплю олії чайного дерева або 1 чайну ложку харчової соди. Перед використанням дайте розчину охолонути до теплого стану. Також можна використовувати спеціальні засоби для очищення століття при блефариті продаються в аптеці.

Ваш лікар або фармацевт може порадити вам певний засіб для очищення століття, але все ж рекомендуємо вам спробувати більш одного засобу для того, щоб знайти найкраще рішення саме для вас.

Про лікування блефарити в домашніх умовах ви можете дізнатися тут — Лікування блефарити в домашніх умовах.

Застосування антибактеріальних очних крапель і мазей

Як лікувати блефарит, якщо регулярна гігієна повік не діє? У цьому випадку може бути прописаний курс антибіотиків у вигляді очних крапель, мазей або кремів. Як правило, курс застосування таких засобів обмежується 4 — 6 тижнями.

Спочатку мазі і креми акуратно втираються кілька разів на день за допомогою пальця або ватного тампона. Після того, як ваш стан покращиться можна буде робити процедуру вже один раз на добу, як правило, вночі після застосування процедури регулярної гігієни століття (описано вище).

Запобіжні заходи

При використанні антибактеріальних очних крапель намагайтеся уникати носіння контактних лінз. Це пов’язано з тим, що краплі можуть накопичуватися за лінзами і дратувати поверхню очі. Якщо ви хочете продовжувати носіння контактних лінз, зверніться до вашого лікаря за рецептом спеціальних крапель, що не дратують поверхню очі.

Якщо ви використовуєте більш ніж один вид очних крапель, робіть проміжки між закапуваннями щонайменше в 5 хвилин. Ви можете відчувати поколювання або печіння в зв’язку із застосуванням мазей або крапель з антибіотиком. Не турбуйтеся з цього приводу, це повинно швидко пройти. Ні в якому разі не сідайте за кермо якщо мазь заважає вам добре бачити.

Застосування антибіотиків

Як лікувати блефарит, якщо попередні способи лікування не допомагають? У таких випадках лікар може призначити застосування антибіотиків. Ваш лікуючий лікар може також призначити курс антибіотикотерапії навіть на початку лікування блефарити, в тому випадку, якщо він бачить, що розацеа посилює симптоми.

Велика частина людей хворих блефаритом добре реагує на даний вид лікування в перші ж тижні після початку прийому антибіотиків. Однак вам необхідно знати про те, що в деяких випадках застосування антибактеріальної терапії може затягнутися до трьох місяців. Навіть якщо симптоми хвороби практично зійшли нанівець, необхідно закінчити призначений курс прийому антибіотиків.

Запобіжні заходи

Деякі антибіотики, використовувані для лікування блефарити, як відомо, роблять людей більш чутливими до впливу сонця. Тому, під час їх прийому ви повинні уникати тривалого впливу сонячного світла на організм.

Антибіотики негативно впливають на плід в утробі матері і грудних немовлят, тому вони протипоказані до прийому вагітним і годуючим жінкам. Також їх не призначають дітям у віці до 12 років.

Не забувайте, що антибіотики крім придушення хвороботворних бактерій, також знищують корисну мікрофлору людини і пригнічують імунітет. Під час застосування антибіотиків і після закінчення курсу антибіотикотерапії, настійно рекомендується вживати пробіотики. Про те, як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків читайте тут — Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків і найголовніше «чому».

Додаткове лікування блефарити

Блефарити можуть супроводжувати також ряд інших неприємних симптомів, які необхідно буде усувати. Наприклад, якщо у вас себорейний дерматит або лупа, то вам знадобиться усунути їх прояви на шкірі голови і брів за допомогою лікувального шампуню. Якщо у вас синдром сухого ока, який часто супроводжує блефарити, вам знадобиться окремо усувати також цю проблему за допомогою спеціальних очних крапель «штучних сліз».

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: