Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Блефарит у дітей: симптоми і лікування, причини

Блефарит у дітей: симптоми і лікування, причини

Блефарит — це запалення очних повік біля основи верхніх і нижніх вій. Цей стан може розвинутися на зовнішній стороні передньої частини століття (де ростуть вії) або на внутрішній частині століття (на вологій частині століття, яка стикається з оком).

Симптоми блефарити у дітей

Якщо у вашої дитини блефарит, його повіки можуть стати роздратованими, почервоніти, покритися лусочками і опухнути. Коли ваша дитина прокидається вранці, ви можете помітити на його століттях утворилася там кірку. Дитина може відчувати печіння і свербіж на очному столітті, а також у нього при моргання може з’явитися відчуття того що, щось потрапило в око. У дітей з блефаритом також може спостерігатися рясне сльозотеча.

Блефарит може привести до виникнення інших захворювань очей, таких як ячмінь на оці, халязион або проблеми зі слізної плівкою, що може привести до надмірного слезотечению або синдрому сухого ока, що в свою чергу підвищує ризик розвитку інфекцій рогівки. Блефарит може викликати проблеми, але зазвичай цей стан не призводить до проблем із зором. Детально про блефариті читайте тут — Блефарит: причини, симптоми, лікування.

Причини виникнення блефарити у дітей

Блефарит виникає, коли надлишок шкірного сала на краях повік викликає надмірне розмноження бактерій, які постійно мешкають на століттях. В результаті цього, краї повік стають роздратованими і запаленими.

Блефарит часто виникає разом з себорейний дерматит (сухі ділянки розшаровується, лускатої шкіри в області волосистої частини голови або особи), алергією або розацеа (стан шкіри, при якому спостерігається почервоніння шкіри обличчя).

Чи потрібно вести дитину до лікаря

Вам необхідно показати вашу дитину лікарю, щоб він оглянув його очі. У той час як дорослі можуть перш, ніж звернутися до лікаря спробувати самостійно лікувати це захворювання, дитину ж краще все-таки відвести його до лікаря, щоб переконатися в тому, що ви маєте справу з блефаритом, після чого почати негайне лікування.

Лікар може рекомендувати необхідне лікування або направити вас до дитячого офтальмолога (дитячий очної лікар) для більш ретельного обстеження, щоб виключити більш серйозні проблеми із зором.

Хронічний стан і рецидиви блефарити у дітей

Блефарит піддається лікуванню, проте можуть траплятися рецидиви цього захворювання. На жаль, це захворювання часто носить хронічний характер.

Блефарит може виникнути ще в дитинстві і може проходити і починатися знову протягом багатьох років. Підтримка хорошої гігієни очного століття є важливою профілактичною мірою для дитини, у якого одного разу був блефарит. При використанні відповідного лікування і хорошою гігієни, ви можете зменшити кількість загострень.

Лікування блефарити у дітей

Ваш лікар може рекомендувати вам прикладати до очних століть теплі, вологі компреси, робити масаж століття і щодня очищати повіки.

Вам швидше за все порекомендують прикладати теплі компреси до століть вашої дитини на 5 — 10 хвилин, 2 — 4 рази на день (замінюйте примочку кожен раз, коли вона охолоджується). Після прикладання компресів ніжно масажуйте повіки круговими рухами чистим пучкою або теплою серветкою.

Кілька разів в день очищайте повіки після використання теплих компресів і масажу, так як це зменшує кількість бактерій і видаляє мертві клітини шкіри, завдяки чому пори залишаються відкритими, і уражена область може зцілитися. Для очищення очних століття лікар може порекомендувати теплу воду, спеціальний сольовий розчин, розведений дитячий шампунь або спеціальне очищуючий засіб для повік. Процедура очищення очних повік не викличе больових відчуттів у вашої дитини, тому сміливо проробляти цю процедуру. Про те як лікувати блефарит в домашніх умовах ви можете дізнатися тут — Лікування блефарити в домашніх умовах.

Одна порада

Якщо ваша дитина достатньо доросла, щоб слідувати простим інструкціям, попросіть його дивитися вгору, коли ви очищаєте його нижню повіку і вниз, коли ви очищаєте його верхню повіку. Для очищення очних повік використовуйте ватний або марлевий тампон, або чисту серветку, акуратно стираючи всі частинки уздовж століття.

Якщо у дитини спостерігається пов’язане з блефаритом захворювання, таке як дерматит або розацеа, їх необхідно лікувати одночасно.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: