Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Блювота і пронос: що робити?

Блювота і пронос: що робити?

У вас або вашого близької людини спостерігається блювота і пронос? Що робити і як з цим бути, і чи потрібно звертатися за медичною допомогою? Якщо стан хворого не важкий, пропонуємо вам спочатку розібратися в тому, що могло послужити появі цих неприємних симптомів і яким чином ви можете їх полегшити. Але якщо ж стан хворого досить важке, не зволікайте, зверніться до швидкої допомоги.

Виникнення таких симптомів, як блювота і пронос іноді просто називають шлунковий грип або розладом шлунка, проте вірус грипу є респіраторну інфекцію та як правило, не викликає блювання або діареї.

Причини

Вірусний гастроентерит (запалення шлунка і кишечника) може легко передаватися від людини до людини. Люди, які страждають на вірусний гастроентерит (пов’язаним, наприклад, із зараженням Норовірусом ), можуть з легкістю заразити інших починаючи з моменту, коли вони вперше відчули себе погано і закінчуючи принаймні трьома днями після повного одужання. У зв’язку з цим необхідно по можливості уникати контакту з іншими людьми і вжити заходів для локалізації інфекції, про які ми поговоримо нижче.

Зараження інфекціями, що викликають блювоту і понос, відбувається наступним чином:

Симптоми

Крім блювоти і проносу, хворий може відчувати такі симптоми:

У більшості людей поліпшення стану і повне одужання настає протягом двох-трьох днів. Проте, в деяких випадках блювота і пронос може привести до значного зневоднення, в результаті чого їм необхідно регідратованих свій організм в чому можуть допомогти деякі засоби, про які ви можете дізнатися тут — 13 засобів для лікування харчового отруєння в домашніх умовах.

Якщо ж у зв’язку з зневодненням хворий відчуває себе дуже погано, можливо йому вже необхідна професійна медична допомога. У таких випадках людину госпіталізують і проводять регідратацію організму шляхом введення рідини внутрішньовенно за допомогою крапельниць. Зневоднення особливо небезпечно для дітей, літніх людей та людей, з ослабленою імунною системою.

Що робити при блювоті і проносі?

Якщо у вас присутні такі симптоми, як блювота і пронос, виконайте наступні дії в зазначеному порядку:

Якщо блювота виникла протягом 30 хвилин після того, як ви прийняли ліки, вам слід прийняти його знову. Якщо вас вирвало після прийому оральних контрацептивів, використовуйте решту місяця інші методи контрацепції.

Якщо діарея є єдиним симптомом, спробуйте попити Имодиум, але обов’язково дотримуйтеся дозувань, зазначених в інструкції. Дотримуйтеся легкої дієти (див. 4 пункт вище). Після нормалізації стільця, ви можете повернутися до вживання звичної для вас їжі.

Коли звертатися за медичною допомогою?

Нижче наведені ситуації, коли дуже важливо звернутися за медичною допомогою.

Зверніться за медичною допомогою, якщо:

Як запобігти поширенню інфекції?

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: