Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Болять нирки після алкоголю: що робити?

Болять нирки після алкоголю: що робити?

Нирки допомагають фільтрувати кров, в тому числі шляхом фільтрації шкідливих речовин, таких як алкоголь. Помірне вживання алкоголю не повинно викликати біль в нирках, але надмірне споживання або часте вживання алкоголю може викликати проблеми з нирками.

Біль в нирках зазвичай з’являється в спині, по обидва боки хребта, прямо під ребрами. Людина, яка відчуває біль цього типу, особливо якщо вона посилюється протягом декількох годин або днів, може мати серйозне захворювання і повинен поговорити з лікарем.

У цій статті ви дізнаєтеся більше про причини болю в нирках і про те, як вони можуть бути пов’язані з вживанням алкоголю.

Причини болю в нирках після алкоголю

Помірне вживання алкоголю не повинно викликати біль в нирках. Проте надмірне вживання алкоголю може пошкодити нирки або збільшити ризик розвитку хронічного захворювання нирок.

Біль в нирках після вживання алкоголю може бути ознакою цих станів.

Гостре пошкодження нирок

Вживання алкоголю протягом декількох годин може призвести до гострого пошкодження нирок (1).

Гостре пошкодження нирок може виникнути, коли відходи накопичуються в крові з більшою швидкістю, ніж нирки можуть відфільтрувати їх (2).

Крім болю в нирках, людина з гострим пошкодженням нирок може також зауважити наступні симптоми:

Без лікування людина з гострим пошкодженням нирок може мати припадок або впасти в кому.

Інфекція сечовивідних шляхів

Алкоголь може побічно збільшити ризик розвитку інфекції сечовивідних шляхів (ІМП). ІМП, які поширюються на сечовий міхур, можуть викликати біль в нирках.

Алкоголь підвищує кислотність сечі і може подразнювати слизову оболонку сечового міхура. Людина, яка п’є алкоголь, може стати зневоднених, що збільшує ризик виникнення ІМП.

Крім болю в нирках, людина з ІМП може також відчувати такі симптоми (3):

Хронічне захворювання нирок

Згодом вживання алкоголю може також збільшити ризик розвитку захворювання нирок, змушуючи нирки працювати важче і пошкоджуючи печінку (4).

Згодом надмірне вживання алкоголю може викликати біль в нирках і інші симптоми ниркової дисфункції, такі як високий кров’яний тиск.

Хронічна хвороба нирок є серйозним і потенційно небезпечним для життя станом, яке потребує постійного лікування. Деяким людям із захворюванням нирок може знадобитися діаліз або пересадка нирки.

Проблеми з нирками, не пов’язані з алкоголем

Вживання алкоголю може бути не пов’язане з вашої болем в нирках. Час болю могло бути збігом, або алкоголь міг би посилити існуючу проблему.

Камені в нирках є ще однією можливою причиною болю. Людина може відчувати сильний біль в спині або біль в статевих органах або животі, коли через сечовивідні шляхи проходить камінь. У деяких людей також підвищується температура тіла. Якщо камінь не може пройти, у людини може розвинутись серйозна інфекція або закупорка.

Отримання фізичної травми нирок, наприклад, при падінні з висоти, також може викликати біль в нирках.

Незалежно від того, чи пов’язана біль з вживанням алкоголю чи ні важливо своєчасно звернутися до лікаря для діагностики.

Ускладнення

Людина стикається з цим ризиком різних ускладнень в залежності від першопричини болю в нирках.

Наприклад, у людини з ІМП, яка поширюється на нирки, може розвинутися сепсис — небезпечна інфекція крові.

Ось можливі ускладнення неконтрольованої або нелеченной хвороби нирок:

Коли звернутися до лікаря

Нирки є основним інструментом організму для фільтрації небезпечних речовин, тому проблеми, що впливають на нирки, можуть швидко вплинути на іншу частину тіла, потенційно викликаючи проблеми в багатьох органах.

Зв’яжіться з лікарем якщо ви відчуваєте:

Зверніться у відділення невідкладної допомоги або швидку допомогу якщо у вас:

Лікування болю в нирках

Правильний варіант лікування болю в нирках, пов’язаної з алкоголем, залежить від причини.

Ось деякі варіанти лікування:

Як лікувати біль у нирках після алкоголю

Скорочення споживання алкоголю може знизити ризик захворювань нирок, пов’язаних з алкоголем.

Уникайте надмірного споживання алкоголю і пийте багато води, якщо п’єте алкоголь. Людям з хронічним захворюванням нирок не слід взагалі вживати алкоголь.

Ось деякі стратегії, які можуть поліпшити здоров’я нирок і знизити ризик захворювання нирок:

Не всі форми захворювань нирок можна запобігти, але прийняття здорового способу життя може знизити ризик ускладнень навіть у людей з генетичними захворюваннями нирок.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: