Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Брак магнію в організмі: симптоми у жінок, дітей і чоловіків

Брак магнію в організмі: симптоми у жінок, дітей і чоловіків

Брак магнію в організмі (гіпомагніємія) в наукових колах відома, як «мовчазна епідемія» нашого часу. Багато симптоми нестачі магнію в організмі жінок, чоловіків і дітей не виділяються серед величезної маси патологічних станів, що дуже ускладнює її діагностування. При цьому досить часто лікарі навіть не можуть виявити зниження рівня магнію в організмі людини, в зв’язку з чим не дає бажаного результату.

Хронічне низьке споживання магнію є надзвичайно поширеним явищем і пов’язане з декількома хворобливими станами, що вказує на важливість прийому до уваги як явних фізичних симптомів, так і наявності інших захворювань і патологічних станів, які можуть бути пов’язані з дефіцитом магнію в організмі людини.

Які симптоми дефіциту магнію в організмі?

Магній є важливим компонентом для багатьох регуляторних і біохімічних систем організму, в результаті чого його низький рівень може привести до виникнення абсолютно різних захворювань і патологій. Тому симптоми дефіциту магнію діляться на дві великі категорії:

До симптомів нестачі магнію в організмі відносяться:

Тема субклинического або хронічного латентного дефіциту магнію викликає тривогу і є предметом підвищеної уваги в наукових спільнотах. Це привертає все більшу увагу в зв’язку з епідеміологічними зв’язками між поточними процесами хронічного браку магнію і деякими з найбільш тривожних хронічних захворювань нашого часу, серед яких гіпертонія, астма і остеопороз.

Ускладнює проблему знання того, що недостатнє споживання магнію призводить до виснаження запасів магнію і кальцію в кістках, так як організм для нормального його функціонування повинен десь брати ці макроелементи. Цей ефект може викликати подвійно складний сценарій, так як паркан магнію з кісток маскує реальну нестачу цього елемента, що призводить до хронічного пошкодження кісткових структур. Таким чином, експерти радять при підозрі на дефіцит магнію не покладатися на результати аналізів або явні симптоми окремо, а звертати увагу на фактори ризику і пов’язані з ними захворювання і стану.

Ознаки дефіциту магнію

Ось класичні фізичні симптоми нестачі магнію в організмі жінок, чоловіків і дітей:

Захворювання і стани, пов’язані з нестачею магнію в організмі

На додаток до симптомів гипомагниемии (зниження концентрації сироваткового магнію), такі захворювання і стану є можливими індикаторами хронічного латентного дефіциту магнію:

Чи є різниця між легкою і важкою формою гипомагниемии?

Добре відомо, що брак магнію важко виявити в клінічних умовах, в зв’язку з чим дефіцит магнію іноді називають «безсимптомним». При використанні цього терміна дослідники підкреслюють, що захворювання або патологічні стани часто стають серйозними, перш ніж клінічні ознаки проявляться — по суті вони попереджають медичних працівників, щоб вони враховували ознаки дефіциту магнію і ставилися до цього досить серйозно.

Таким чином, питання стає не таким — «Як ми можемо відрізнити легку форму гипомагниемии від важкої?», А таким — «З огляду на труднощі в розпізнаванні хронічного низького рівня магнію в організмі людини, як ми можемо запобігти розвитку важких симптомів і хронічних захворювань?».

Моніторинг рівня магнію серед груп ризику, здавалося б, є рішенням, однак найбільш часто використовуваний аналіз крові на магній вважається неточним.

У світлі доказів того, що субклінічний дефіцит магнію може збільшити дисбаланс кальцію, який передбачає погіршення стану кальцифікацію кровоносних судин, і здатний привести до діабету 2-го типу, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в 2009 році звернулася із закликом до створення більш якісних і точних наукових методів визначення добової потреби в магнії і інших точних і доступних методів оцінки дефіциту магнію.

Рішення проблеми нестачі магнію в організмі

У статті, опублікованій в журналі American College of Nutrition, д-ра DH і DE Liebscher досліджували труднощі в діагностиці дефіциту магнію на підставі симптомів і аналізів крові запропонували рішення.

На основі їх клінічного досвіду з мінеральним дисбалансом, автори запропонували:

Ці рекомендації в цілому підводять нас до того, що основній масі людей слід збагатити щоденний раціон харчування продуктами з великим вмістом магнію або доповнити його прийомом добавок магнію. Їх прийом є безпечним і рекомендується приблизно 75% населення, яке хронічно недоотримує його з їжі.

Є надія на те, що з кожним роком все більша кількість людей будуть поінформовані про те, наскільки масштабною є проблема дефіциту магнію в організмі жінок, чоловіків, дітей і літніх людей. Адже при усвідомленому підході, люди, подбавши належним чином про свій раціон харчування або почавши регулярно приймати добавки магнію зможуть уникнути розвитку серйозних хронічних захворювань.

З огляду на надзвичайну поширеність брак магнію в організмах людей розвинених країн, більш широке використання добавок магнію може бути єдиним вирішенням цієї «мовчазної епідемії».

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: