Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Бронхіт курця: симптоми і лікування, ускладнення

Бронхіт курця: симптоми і лікування, ускладнення

Ви вже давно курите і відчуваєте хронічний кашель? У медицині це називається «бронхіт курця». Багато з людей, що палять відчувають зараз або відчували раніше цей стан, так як рано чи пізно бронхіт курця стає гострою проблемою, яка палить. Тут ви дізнаєтеся про те, що таке бронхіт курця, симптоми і лікування цього стану, а також про негативні наслідки, до яких він може призвести.

Що таке бронхіт курця

Кашель курця є стійким кашлем, який виникає у людей, що палять тривалий період часу — «стійкий», означає, що він триває більше 2-х або 3-х тижнів.

Кашель може бути сухим (у курців, які не курили дуже довго), але з часом він зазвичай стає продуктивним (виробляє мокроту). Ця мокрота або слиз може бути прозорою, білого, жовтого або навіть зеленого кольору. Кашель, як правило, найінтенсивніше стає після пробудження і стан людини покращується протягом решти дня.

Що викликає бронхіт курця

Дихальні шляхи вистелені віями: крихітними клітинами, подібними волосках, які вловлюють токсини з вдихуваного повітря і переміщують їх вгору у напрямку до рота. Куріння паралізує ці клітини, в зв’язку з чим вони вже не в змозі виконувати свою роботу. Це призводить до того, що токсини, які потрапляють в легені, які не усуваються і можуть увійти в легені, де осідають і створюють запалення. Це в свою чергу призводить до розвитку кашлю, який є спробою організму очистити легені від цих шкідливих речовин. Протягом ночі ці вії починають відновлюватися, так як вони більше не піддаються впливу токсинів в димі. У зв’язку з цим вії починають активно працювати, видаляючи накопичені токсини, в результаті чого у людини вранці відбувається посилення кашлю.

Як часто розвивається бронхіт курця

Існує не так багато інформації про частоту розвитку кашлю курця. В одному дослідженні за участю молодих військовослужбовців строкової служби, 40% курців відчували хронічний кашель з мокротою (на відміну 12% у некурящих). Так як кашель частіше зустрічається у курців зі стажем, фактичний відсоток, ймовірно, вище, ніж цей.

Як відрізнити бронхіт курця від серйозного захворювання легенів

На жаль, ви не зможете відрізнити кашель курця від кашлю, що виникає при раку легенів. Іноді єдиною ознакою того, що у вас може бути рак легенів або таке серйозне захворювання легенів як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) є стійкий кашель курця. Якщо у вас є хронічний пов’язаний з курінням кашель, дуже важливо звернутися до лікаря в тому випадку, якщо він змінюється в гіршу сторону, наприклад, якщо він стає все більш частим або болючим, або якщо він звучить по-іншому. Деякі ознаки та симптоми можуть вказувати на те, що ваш кашель може бути пов’язаний з іншим захворюванням, яке необхідно виявити.

Симптоми того, що ваш кашель може бути більш серйозним:

Лікування бронхіту курця

Звичайно, найкращим лікуванням бронхіту курця є повна відмова від куріння на постійній основі. У той час як ваш кашель може погіршитися протягом декількох тижнів після відмови від куріння, з часом ваш стан помітно покращиться в усіх відношеннях.

Важливо також мати на увазі, що кашель виконує важливу функцію: він призначений для очищення дихальних шляхів шляхом видалення сторонніх матеріалів, які людина вдихає в легені. На додаток до подразників, присутнім в тютюновому димі, існують і інші речовини в навколишньому середовищі, які можуть сприяти погіршенню ваших симптомів. Цвіль у вологих підвалах, вихлопні гази автомобілів, дим з дров’яної печі або каміна, або вплив хімічних речовин на робочому місці, можуть сприяти розвитку бронхіту. Намагайтеся уникати вдихання будь-яких подразників, присутніх в навколишньому вас середовищі — це допоможе вам зменшити симптоми бронхіту курця і поліпшити ваше стан. Так як кашель виконує важливу функцію, придушення кашльового рефлексу не завжди хороша ідея. Поговоріть зі своїм лікарем,

Лікування бронхіту курця в домашніх умовах

Наступні домашні засоби допоможуть вам полегшити ваш стан при бронхіті курця:

Ускладнення бронхіту курця

Звичайно, існує безліч ускладнень куріння, але є кілька ускладнень, пов’язаних безпосередньо з бронхітом курця. Кашель може викликати надмірне напруження м’язів в грудній клітці і навіть привести до переломів ребер. У жінок внутрішньочеревний тиск, викликаний кашлем може викликати нетримання сечі при напрузі. Крім цього, кашель курця може ускладнити вашу соціальне життя, а також завдати шкоди вашому емоційному здоров’ю.

Відмова від куріння і бронхіт курця

Кашель зазвичай починає зменшуватися протягом 3-х місяців після повної відмови від куріння. Деякі люди можуть бути стурбовані тим, що відразу ж після відмови від куріння, їх кашель посилюється, в зв’язку з чим цей стан також називають «кашель після відмови від куріння». Це нормально, і в зв’язку з відновленням пошкоджених війок, починається активна робота з видалення сторонніх часток з горла, трахеї і дихальних шляхів. Важливо розуміти, що це погіршення кашлю носить тимчасовий характер, і, хоча це може тривати протягом декількох місяців, відмова від куріння дійсно допоможе позбутися від кашлю в довгостроковій перспективі. Якщо ви хочете прискорити відновлення після відмови від куріння, спробуйте активно займатися спортом в цей період часу. На додаток до цього, швидше очищення легенів,

Рекомендація: Якщо у вас є кашель, який зберігається тривалий час, і ви вважаєте, що це просто бронхіт курця, поговоріть з вашим лікарем. Постійний кашель є одним з найбільш поширених симптомів раку легенів, і чим раніше ви зверніть увагу на ваші симптоми і зверніться до лікарні, тим раніше буде діагностовано захворювання і вище шанс повного зцілення. Дослідження 2016 року показало, що курці рідше звертаються за медичною допомогою, ніж некурящі з приводу побоювання про те, що у них спостерігаються симптоми раку легенів, такі як кашель або хрипота. Не чекайте, адже це може врятувати вам життя.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: