Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Бронхіт у дітей: симптоми, лікування, профілактика

Бронхіт у дітей: симптоми, лікування, профілактика

Бронхіт — це захворювання дихальної системи, пов’язане з вірусної, бактеріальної або грибкової інфекцією, яка призводить до запалення великих дихальних шляхів у легенях, під назвою бронхи. Бронхіт у дітей розвивається найчастіше в результаті інфекційних захворювань, таких як ГРЗ, грип та синусит, коли віруси або бактерії поширюються на бронхи. Рідше це захворювання виникає в наслідок грибкових уражень, алергії або потрапляння токсичних речовин в дихальні шляхи.

У той час як вірусні інфекції є найбільш поширеними винуватцями розвитку бронхіту у дітей, це захворювання також може бути викликано бактеріальною інфекцією, алергічними реакціями (алергічний бронхіт) і дратівливими речовинами, такими як сигаретний дим, токсичні випари і пил.

У дітей, бронхіт розвивається не часто, так як зазвичай у них розвивається бронхіоліт. Це захворювання виникає, коли дрібні дихальні ходи в легких у дитини (бронхіоли) заповнюються слизом і набрякають. Як і при бронхіті, розвиток бронхіоліту, як правило, виникає в результаті ураження вірусною інфекцією — в цьому випадку, найчастіше захворювання розвивається при зараженні респіраторно-синцитіальним вірусом (РСВ).

Симптоми бронхіту у дітей

У вашої дитини спочатку можуть спостерігатися симптоми застуди, такі як:

У нього буде розвиватися кашель, який часто спочатку є сухим і непродуктивним, але згодом починається вироблення зеленуватою або жовтуватою слизу. Дитина при кашлі може давитися або у нього може виникати блювота.

Під час кашлю дитина може відчувати біль у грудях, він може відчувати задишку, у нього може бути присутнім хрипота. Якщо бронхіт досить серйозний, у дитини може спостерігатися значно підвищена температура тіла протягом кількох днів, а кашель може зберігатися протягом декількох тижнів, після того, як температура спала, а інфекція усунена.

Деякі батьки піддають своїх дітей впливу тютюнового диму, коли курять вдома, в результаті чого діти можуть страждати від симптомів бронхіту протягом декількох місяців поспіль. Цей стан називається хронічний бронхіт (на відміну від інфекційного або гострого бронхіту). Саме тому (і не тільки) якщо ви курите, не варто робити цього будинку.

Коли слід звернутися до лікаря

Оскільки бронхіт майже завжди розвивається в результаті вірусної інфекції, лікар насправді для дитини з бронхітом може зробити не так багато. Якщо ви хочете переконатися в тому, що у вашої дитини саме вірусний бронхіт, і хочете оцінити ступінь тяжкості симптомів, зверніться до лікаря за консультацією і проведенням діагностики. Якщо вашій дитині ще не виповнилося 3-х місяців, і у нього спостерігаються симптоми, схожі на симптоми бронхіту, вам необхідно в будь-якому випадку звернутися до лікаря.

Для того, щоб діагностувати бронхіт, лікар прослухає легені вашої дитини за допомогою стетоскопа. Він може помістити пристрій на кінчик пальця дитини, щоб виміряти кількість кисню в крові (це називається пульсоксиметрія). Він може також направити дитину на рентген грудної клітини, щоб переконатися, що у нього немає пневмонії (див. Гострий бронхіт і пневмонія — відмінності).

Дайте лікаря знати, якщо кашель вашої дитини погіршується з кожним днем ​​після перших кількох днів хвороби, або якщо у нього підвищена температура тіла вже протягом 3 днів або більше, або якщо температура підвищується понад 39,5 ° C. Якщо у вашої дитини спостерігаються хрипи на додаток до кашлю, або при відхаркуванні присутня кров, вам також необхідно показати його лікаря.

Лікування бронхіту у дітей

Якщо бронхіт у дитини розвинувся в результаті бактеріальної інфекції, лікар призначить антибіотики. Але в більшості випадків це захворювання викликається вірусною інфекцією, в зв’язку з чим антибіотики будуть неефективні. Стан дитини зазвичай приходить в норму протягом 7 — 10 днів. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть полегшити стан вашої дитини:

Для лікування бронхіту у вашої дитини, ви можете використовувати також натуральні домашні засоби, про що читайте тут — Лікування бронхіту в домашніх умовах у дітей і дорослих.

Профілактика бронхіту у дітей

Бронхіт пов’язаний в більшості випадків з інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, які часто призводять до розвитку цього захворювання. Часте миття рук, добре харчування, достатній сон і уникнення контакту з хворими людьми чудово допомагає запобігти розвитку бронхіту у дітей. І звичайно ж, незалежно від того, наскільки здоровий ваш дитина, тримайте його подалі від тютюнового диму. Якщо ви або ваші близькі люди курите будинку, дитина змушена дихати цим, що може викликати не тільки розвиток бронхіту, а й такого страшного і небезпечного захворювання, як бронхіальна астма. Детально про профілактику бронхіту ви можете дізнатися тут — Профілактика бронхіту у дітей і дорослих.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: