Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чай при розладі шлунка: 9 найкращих варіантів

Чай при розладі шлунка: 9 найкращих варіантів

Коли ваш шлунок засмучений, вживання гарячого чаю — це простий спосіб полегшити ваші симптоми.

Проте вид чаю може мати велике значення.

Фактично, було виявлено, що деякі сорти позбавляють від нудоти, діареї і блювоти.

Ось 9 видів чаю, які здатні заспокоїти розлад шлунка.

1. Зелений чай

Зелений чай був ретельно досліджений на предмет його потенційної користі для здоров’я (1).

Історично він використовувався в якості натурального кошти від діареї та інфекції Helicobacter pylori — штаму бактерій, які можуть викликати біль в животі, нудоту і здуття живота (2).

Його вживання може полегшити і інші проблеми зі шлунком.

Наприклад, в одному з 42 досліджень було відзначено, що зелений чай значно знижує частоту і тяжкість діареї, викликаної променевою терапією (3).

У дослідженнях на тваринах було виявлено, що зелений чай і що містяться в ньому з’єднання також сприяють лікуванню виразок шлунка, які можуть викликати такі проблеми, як біль, гази і розлад шлунка (4, 5).

Майте на увазі, що краще дотримуватися 1-2 чашок (240-480 мл) в день, так як, як не дивно, надмірне споживання пов’язане з побічними ефектами, такими як нудота і розлад шлунка через високий вміст кофеїну (6, 7 ).

Висновок:

Зелений чай може допомогти вилікувати виразку шлунка і усунути такі проблеми, як діарея, якщо вживати в помірних кількостях.

2. Імбирний чай

Імбирний чай виробляється шляхом заварювання кореня імбиру в воді.

Цей корінь може бути неймовірно корисним для проблем з травленням, таких як нудота і блювота.

Відповідно до одного з оглядів, імбир допоміг запобігти ранкове нездужання у вагітних жінок, а також нудоту і блювоту, викликані хіміотерапією (8).

В іншому огляді зазначалося, що імбир може зменшити гази, здуття живота, спазми і розлад шлунка, одночасно підтримуючи регулярні дефекації (9).

Хоча в більшості цих досліджень розглядалися добавки з імбиром в високих дозах, імбирний чай може чинити багато з тих же впливів.

Щоб приготувати його, натріть шматочок очищеного імбиру і занурте в киплячу воду на 10-20 хвилин. Процідіть і насолоджуйтеся в чистому вигляді або додавши невелику кількість лимона, меду або кайенского перцю.

Висновок:

Імбирний чай може допомогти запобігти різні проблеми з травленням, включаючи нудоту, блювоту, гази, здуття живота, судоми і розлад шлунка.

3. Чай з м’яти перцевої

М’ятний чай є поширеним варіантом, коли починають виникати проблеми зі шлунком.

Дослідження на тваринах свідчать, що м’ята перцева може розслабити кишкові м’язи і допомогти полегшити біль (10).

Крім того, огляд 14 досліджень за участю 1927 чоловік показав, що масло м’яти перцевої зменшив тривалість, частоту і тяжкість болю в животі у дітей (11).

Було виявлено, що це масло запобігає нудоті і блюванню, пов’язані з хіміотерапією (12).

Деякі дослідження показують, що запах олії м’яти допомагає запобігти нудоту і блювоту (13, 14).

Хоча ці дослідження зосереджені на маслі, а не на самому чаї, м’ятний чай може володіти аналогічними властивостями.

Ви можете купити цей чай в продуктових магазинах або зробити свій власний, зануривши подрібнене листя м’яти перцевої в гарячу воду на 7-12 хвилин.

Висновок:

М’ятний чай може допомогти при болях в животі, нудота і блювота. Олія м’яти також дуже заспокоює.

4. Чорний чай

Чорний чай може похвалитися рядом корисних для здоров’я властивостей, аналогічних зеленому, особливо в відношення заспокоєння розлади шлунка.

Він може бути особливо ефективний при лікуванні діареї (15).

Фактично, в дослідженні за участю 120 дітей прийом таблетки чорного чаю допоміг поліпшити обсяг, частоту і консистенцію випорожнень (16).

У 27-денному дослідженні зазначалося, що введення екстракту чорного чаю поросятам, інфікованим кишковою паличкою, знижує поширеність діареї на 20% (17, 18).

Хоча більшість досліджень присвячено добавкам, сам чай може допомогти вирішити проблеми зі шлунком. Проте найкраще обмежити споживання 1-2 чашками (240-480 мл) в день, так як надмірна кількість його кофеїну може викликати розлад шлунка (19).

Висновок:

Як і зелений чай, чорний чай може допомогти зменшити діарею, якщо його вживати в помірних кількостях.

5. Чай з фенхелем

Фенхель — це рослина з того ж сімейства, що і морква, яке володіє подібним лакриці ароматом.

Чай з цього квітучого рослини зазвичай використовується для лікування різних станів, включаючи біль у животі, запори, гази і діарею (20).

У дослідженні у 80 жінок, які приймають добавки фенхеля протягом декількох днів до і під час менструації, зменшилися такі симптоми, як нудота (21).

Дослідження в пробірці також показало, що екстракт фенхелю блокує зростання кількох штамів бактерій, таких як шкідлива кишкова паличка (22).

Інше дослідження, проведене за участю 159 осіб, показало, що чай з фенхелем сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, а також відновленню кишечника після операції (23).

Спробуйте приготувати чай з фенхелем будинку, засипавши в 1 чашку (240 мл) гарячої води 1 чайну ложку (2 грами) сушених насіння фенхелю. Також ви можете занурити коріння або листя рослини фенхелю в гарячу воду на 5-10 хвилин перед тим, як процідити.

Висновок:

Чай з фенхелем володіє антибактеріальними властивостями і зменшує нудоту. Він може також полегшити симптоми менструації і сприяти поліпшенню роботи травної системи.

6. Лакричний чай

Лакрица (солодка) славиться своїм чітко солодким, злегка гіркуватим смаком.

Багато видів традиційної медицини використовували цю рослину сімейства бобових, щоб впоратися з розладом шлунка (24).

Численні дослідження показують, що лакрица допомагає вилікувати виразку шлунка, яка може викликати такі симптоми, як біль в животі, нудота і розлад — стан, який викликає дискомфорт в шлунку і печію (25, 26).

Примітно, що місячне дослідження за участю 54 осіб показало, що прийом 75 мг екстракту лакриці два рази в день значно зменшував розлад шлунка (27).

Проте необхідні додаткові дослідження чаю солодки конкретно.

Цей чай можна купити в багатьох супермаркетах, а також онлайн. Він часто поєднується з іншими інгредієнтами в сумішах трав’яного чаю.

Майте на увазі, що корінь лакриці (солодки) пов’язаний з декількома побічними ефектами і може бути небезпечним у великих кількостях. Тому дотримуйтеся 1 чашки (240 мл) лакричного чаю в день і, якщо у вас є які-небудь захворювання, перед його використанням проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем (28).

Висновок:

Лакричний чай може допомогти вилікувати виразку шлунка і зменшити розлад шлунка, хоча необхідні додаткові дослідження. Обов’язково вживайте не більше 1 чашки (240 мл) в день.

7. Ромашковий чай

Ромашковий чай світлий, ароматний і часто вважається одним з найбільш заспокійливих видів чаю.

Він часто використовується для розслаблення травних м’язів і лікування таких проблем, як метеоризм, розлад шлунка, заколисування, нудота, блювота і діарея (29).

У дослідженні 65 жінок, двічі в день приймали 500 мг екстракту ромашки відчували зниження частоти блювоти, викликаної хіміотерапією, в порівнянні з контрольною групою (30).

Дослідження на щурах також показало, що екстракт ромашки запобігає діарею (31).

У той час як ці дослідження перевіряли велику кількість екстракту ромашки, чай, зроблений з ромашки, може також полегшити проблеми зі шлунком.

Щоб зробити його, занурте готовий чайний пакетик або 1 столову ложку (2 грами) висушеної ромашки в 1 чашку (240 мл) гарячої води на 5 хвилин.

Висновок:

Ромашковий чай може допомогти запобігти блювоту і діарею, а також деякі інші проблеми з травленням.

8. Чай з туласі (священний базилік)

Туласі також відомий під назвою священний базилік. Він є потужним рослиною, яке здавна цінують за його лікувальні властивості.

Хоча чай на його основі не настільки поширений, як інші чаї — він є відмінним варіантом для заспокоєння розлади шлунка.

Численні дослідження на тваринах показали, що туласі захищає від виразок шлунка, які можуть викликати широкий спектр симптомів, включаючи біль у животі, печію і нудоту (32).

Фактично, в одному дослідженні на тваринах, туласі зменшував частоту виникнення виразок шлунка і повністю зціляв існуючі виразки протягом 20 днів лікування (33).

Проте необхідні додаткові дослідження.

Чайні пакетики з туласі можна знайти в багатьох магазинах здоров’я, а також в Інтернеті. Ви також можете використовувати висушений порошок туласі, щоб заварити свіжу чашку чаю самостійно.

Висновок:

Дослідження на тваринах свідчать, що туласі може допомогти захистити від виразок шлунка, зменшуючи такі симптоми, як біль в животі, печія і нудота.

9. Чай з м’яти колосистої

Як і м’ята перцева, м’ята кучерява може допомогти полегшити розлад травлення.

Вона містить з’єднання під назвою карвон, яке допомагає зменшити м’язові скорочення в травному тракті (34).

У 8-тижневому дослідженні 32 людини з синдромом подразненого кишечника (СРК) отримували препарат, що містить м’яту, коріандр і мелісу, а також ліки від діареї або запору.

Ті, хто приймав препарат м’яти, повідомляли про значно менших болях в животі, дискомфорт і здуття живота, ніж у контрольній групі (35).

Проте добавка містила кілька інгредієнтів, а не тільки м’яту.

Крім того, дослідження в пробірці показало, що ця м’ята блокувала зростання кількох штамів бактерій, які можуть сприяти хвороб харчового походження і проблем зі шлунково-кишковим трактом (36).

Проте необхідні додаткові дослідження на людях.

Чай з м’ятою колосистої легко приготувати в домашніх умовах. Просто доведіть до кипіння 1 чашку (240 мл) води, зніміть її з вогню і додайте жменю листя м’яти колосистої. Наполягайте 5 хвилин, потім процідіть і подавайте.

Висновок:

Чай з м’яти колосистої може допомогти зменшити біль в животі і здуття живота. Він може також вбити певні штами бактерій, які викликають харчове отруєння.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: