Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чайний гриб: корисні властивості, застосування і протипоказання

Чайний гриб: корисні властивості, застосування і протипоказання

Чайний гриб ( Medusomyces gisevi ) являє собою тип дріжджів, хоча іноді він неправильно описується як гриб.

З чайного гриба виготовляють лікувальний напій під назвою Комбуча шляхом ферментації солодкого чаю або соку, здійснюваної симбіозом дріжджів і оцтовокислих бактерій. Люди використовують цей напій як ліки, але не існує жодних наукових доказів того, що він є ефективним засобом для лікування будь-якого із захворювань.

Чайний гриб застосовується при деменції, передменструальний синдром (ПМС), болі в суглобах (ревматизмі), як засіб для омолодження організму, при втраті апетиту, раку, високого кров’яного тиску (гіпертонії), запорах, артриті і алопеції. Він також використовується при підвищенні кількості білих кров’яних клітин, для зміцнення імунної системи, а також поліпшення обміну речовин.

При болях і псоріазі, деякі люди завдають кошти з чайного гриба безпосередньо на шкіру.

Як це працює?

Чайний гриб містить спирт, оцет, вітаміни, кофеїн, цукор і органічні кислоти, про які ми поговоримо нижче. Тим не менш, до цих пір недостатньо наукових доказів того, як чайний гриб може працювати в лікувальних цілях.

Корисні властивості чайного гриба

Існує безліч тверджень як про користь чайного гриба, так і про його шкоду (див. Шкода чайного гриба). Це пов’язано з тим, що проводилося вкрай мало досліджень корисних властивостей чайного гриба і його впливу на організм людини. Безумовно, існує безліч свідчень користі напою з чайного гриба (Комбуча) і з цим не посперечаєшся.

У лабораторних тестах, цей продукт продемонстрував подібні антибіотика, противірусні та протизапальні властивості. Експерименти на щурах показали активність компонентів чайного гриба в захисті від стресу і поліпшення функцій печінки. Існує багато доказів корисних властивостей чайного гриба з досвіду людей, що використовують його протягом багатьох років. При прийомі комбуча люди відзначають поліпшення в енергетичному рівні, проходять метаболічні порушення, алергії, рак, проблеми з травленням, кандидоз, артеріальна гіпертензія, хронічна втома і артрит. Це засіб також використовується зовнішньо при шкірних проблемах і для миття волосся.

Органічні кислоти в чайному грибі

Чайний гриб багатий органічними кислотами, що наділяє його неймовірними корисними властивостями. Розглянемо кожну з кислот окремо.

Глюкуронова кислота

Ця кислота є найбільш важливим детоксикантом організму. Коли токсини потрапляють в печінку, ця кислота зв’язує їх виводить через нирки. Після того, як токсини пов’язані глюкуроновоюкислотою, вони на 100% виводяться з організму. Продукт процесу окислення глюкози, глюкуроновая кислота є одним з найбільш важливих компонентів чайного гриба. Глюкуронова кислота є одним з небагатьох детоксикаційних агентів, здатних впоратися з забрудненням продуктами нафтової промисловості, серед яких всі види пластмас, гербіциди, пестициди і смоли. Вона пов’язує феноли в печінці, які потім легко виводяться нирками.

Чайний гриб може бути дуже корисний для людей, які страждають алергією. Іншим побічним продуктом глюкуронової кислоти є глюкозамін, речовина, пов’язане з хрящової тканиною, колагеном і змазує суглоби рідиною. Саме ця речовина робить чайний гриб настільки ефективним при артриті.

Молочна кислота

Необхідна для травної системи. Сприяє покращенню кровообігу, допомагає запобігти гниттю в кишечнику і закрепи. Молочна кислота допомагає збалансувати pH організму, що в свою чергу сприяє профілактиці раку.

Оцтова кислота

Потужний консервант і інгібітор патогенних бактерій.

Усніновая кислота

Природний антибіотик, який може бути ефективним проти багатьох бактерій.

Щавелева кислота

Є ефективним консервантом і стимулює внутрішньоклітинну вироблення енергії.

Яблучна кислота

Допомагає в детоксикації печінки.

Глюконова кислота

Виробляється бактеріями — вона може розпадатися на каприлова кислоту, яка приносить велику користь людям, що страждають кандидозом і іншими дріжджовими інфекціями.

Масляна кислота

Виробляється дріжджами — захищає клітинні мембрани людини, і в поєднанні з глюконовой кислотою зміцнює стінки кишечника і допомагає боротися з дріжджовий інфекцією, такий як Candida Albicans.

Застосування чайного гриба

Чайний гриб успішно застосовують при різних захворюваннях, але важливо відзначити, що наукових доказів його ефективності недостатньо в зв’язку з малою кількістю проведених досліджень.

Напій з чайного гриба — Комбуча

Його застосовують при таких захворюваннях і станах:

Чайний гриб — протипоказання і побічні ефекти

Спираючись на офіційні дані, чайний гриб можливо є небезпечним лікувальним засобом при прийомі всередину для більшості людей, хоча досвід безлічі людей, які застосовують цей лікувальний засіб говорить про зворотне. Його прийом може викликати побічні ефекти, серед яких:

Напій з чайного гриба, особливо приготований в домашніх умовах, де важко підтримувати необхідну середовище для розвитку потрібних мікроорганізмів, може бути вражений пліснявими грибами Аспергилл і патогенними бактеріями (в тому числі на сибірку). В Ірані, 20 осіб захворіли на сибірську виразку при вживанні напою з чайного гриба. Цей напій, ймовірно небезпечний для людей з ослабленою імунною системою, організмам яким важко боротися з будь-якою інфекцією. При прийомі напою з чайного гриба офіційно були зареєстровані випадки отруєння свинцем.

Особливі запобіжні заходи та попередження

Вагітність і годування груддю

Чайний гриб — корисні властивості

Чайний гриб можливо є небезпечним при його вживанні під час вагітності та годування груддю. У цей період варто утриматися від вживання напою з цього гриба.

Алкоголізм

Напій з чайного гриба містить алкоголь. Уникайте його вживання, якщо ви страждаєте від алкоголізму.

Діабет

Чайний гриб може вплинути на рівень цукру в крові у людей з цукровим діабетом. Слідкуйте за ознаками низького рівня цукру в крові (гіпоглікемія) і ретельно контролюйте його рівень, якщо ви страждаєте діабетом і вживаєте напій з чайного гриба.

Діарея

Напій з чайного гриба містить в своєму складі кофеїн. Вживання значної кількості цього напою може погіршити діарею.

Синдром роздратованого кишечника (СРК)

Так як напій з чайного гриба містить кофеїн, вживання його у великій кількості здатне погіршити симптоми СРК.

Хірургія

Оскільки чайний гриб впливає на рівень глюкози в крові, є побоювання, що це може завадити контролювати рівень глюкози в крові під час і після операції. Припиніть застосування чайного гриба по крайней мере за 2 тижні до запланованої операції.

Слабка імунна система

Не вживайте напій з чайного гриба якщо ваша імунна система з якоїсь причини ослаблена. Чайний гриб може підтримувати ріст бактерій і грибків, які можуть привести до серйозних інфекцій.

Чайний гриб — взаємодія з лікарськими засобами

Незначне взаємодія може спостерігатися при одночасному прийомі чайного гриба і наступного препарату:

Дісульфірам (Антабус) взаємодіє з чайним грибом

Напій з чайного гриба містить алкоголь. Так як дисульфірам (Антабус) ускладнює висновок алкоголю з організму, одночасний прийом напою з чайним грибом з дисульфірамом (Анабусом) може викликати пульсуючий головний біль, блювоту, почервоніння та інші неприємні реакції. Не вживайте спиртне, якщо ви приймаєте дисульфирам (Антабус).

Чайний гриб — дозування

Дозування лікарських засобів на основі чайного гриба залежить від двох чинників, таких як вік людини і стан його здоров’я. В даний час для визначення відповідного діапазону доз чайного гриба не вистачає наукової інформації. Майте на увазі, що натуральні продукти не обов’язково є безпечними і їх дозування може бути важливою. При прийомі вже готових продуктів завжди дотримуйтесь нормативам на їх етикетках і зверніться до фармацевта, лікаря або лікаря-натуропат перед використанням чайного гриба.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: