Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Часте сечовипускання у жінок і чоловіків: причини і лікування

Часте сечовипускання у жінок і чоловіків: причини і лікування

Часте сечовипускання є симптомом багатьох захворювань і станів, і може привести до недосипання і вплинути на вашу здатність працювати, займатися спортом або виконувати повсякденні завдання. У людей, які страждають ніктурією або частим сечовипусканням посеред ночі, ця проблема може вплинути на якість їхнього життя, що призводить до втоми, змін настрою, зміни апетиту і затуманений розуму.

Зазвичай, маючи справу з основним захворюванням, яке викликає часте сечовипускання, ви можете впоратися з цим дуже дискомфортним симптомом і усунути його. Знання потенційних причин частого сечовипускання може допомогти вам визначити причину проблеми і вибрати правильне лікування.

Існують також природні методи лікування частого сечовипускання, які допоможуть вам поліпшити силу м’язів таза, уникнути харчових тригерів і переналаштувати сечовий міхур, щоб рідше користуватися туалетом.

Що таке часте сечовипускання?

Часте сечовипускання — це необхідність мочитися частіше, ніж зазвичай. Є два терміни, які використовуються для опису частого сечовипускання: «поліурія» відноситься до збільшеного обсягу сечі і «частота сечовипускання» відноситься до нормального кількості сечі з необхідністю частіше мочитися.

Часте сечовипускання зазвичай супроводжується відчуттям терміновості сечовипускання, яке викликане мимовільними скороченнями м’язи сечового міхура. Деякі люди відчувають це почуття вночі — називається ніктурія.

Сеча складається з відходів та зайвої рідини і виводиться з організму через сечовивідні шляхи. Для того, щоб виведення сечі було правильним, всі частини сечовивідних шляхів повинні працювати спільно і функціонувати належним чином.

Нирки працюють цілодобово, фільтруючи вашу кров і виробляючи сечу. Потім сечоводи переносять сечу з нирок в сечовий міхур, а сечовий міхур зберігає сечу до тих пір, поки не стане повним, і ви не відчуєте бажання мочитися.

У нижній частині сечового міхура знаходиться сечовипускальний канал, який складається з м’язів, які утримують сечу в сечовому міхурі, а потім дозволяють їй виходити з організму. Але перш ніж ви зможете мочитися, мозок повинен послати сигнали м’язовим стінок сечового міхура, щоб він напружився, і сфінктера, які оточують сечовипускальний канал, щоб сеча могла покинути тіло.

Очевидно, що процес сечовипускання не такий простий, як здається, і коли ми маємо справу з проблемами сечовивідних шляхів, такими як часте сечовипускання, це зазвичай відбувається через основного захворювання, яке зачіпає одну з цих частин тіла. Є багато захворювань і станів, які можуть викликати часте сечовипускання, особливо хвороби, які впливають на ваші сечовивідні шляхи.

Ознаки та симптоми частого сечовипускання

Часте сечовипускання зазвичай досить легко визначити. Якщо ви мочіться більше 4-8 разів на день і не вагітні, можливо, ви маєте справу з основним захворюванням, що викликає цей симптом.

Часте сечовипускання також визначається як сечовипускання кожні 1-2 години або сечовипускання більш ніж один раз в середині ночі.

Часте сечовипускання може вплинути на людей будь-якого віку, але воно більш поширене серед людей середнього і старшого віку, а також серед вагітних жінок.

У деяких людей прискорене сечовипускання виникає спільно з іншими симптомами, включаючи хворобливе сечовипускання, термінову потребу в сечовипусканні і кров у сечі. У деяких людей також може виникнути нетримання сечі, яке є мимовільним виведенням сечі.

11 Причин частого сечовипускання і фактори ризику

Наступні причини і фактори ризику можуть призводити до частого сечовипускання у жінок і чоловіків.

1. Захворювання сечового міхура

Однією з основних причин частого сечовипускання є захворювання, яке якимось чином впливає на сечовий міхур. Це може бути інфекція або пошкодження сечового міхура або зміни м’язів, нервів або тканин, які впливають на функцію сечового міхура. Ось деякі специфічні захворювання, які пов’язані з сечовим міхуром і можуть викликати часте сечовипускання:

2. Захворювання передміхурової залози

Передміхурова залоза (простата) — це залоза, яка знаходиться в чоловічій репродуктивній системі, трохи нижче сечового міхура. Часте сечовипускання є одним з попереджувальних ознак того, що у вас може бути проблема зі здоров’ям простати, наприклад:

3. Захворювання нирок

Зміни в функції нирок або захворювання нирок можуть викликати часте сечовипускання і інші симптоми, такі як біль в нирках (прямо під грудною кліткою або в спині. животі), затримка рідини і набряк, розлад шлунка і високий кров’яний тиск.

Камені в нирках — найпоширеніше захворювання сечовивідних шляхів. Камені в нирках можуть викликати часте сечовипускання, болі в нирках, болі в попереку і зміна кольору сечі.

4. Цукровий діабет 1 і 2 типу

При цукровому діабеті 1 і 2 типу організм намагається позбутися від невикористаної глюкози через сечу, викликаючи часте сечовипускання і велика кількість сечі. Крім частого сечовипускання, ви можете відчувати також деякі інші поширені симптоми цукрового діабету, включаючи зміни ваги, оніміння або поколювання в руках і ногах, часті інфекції і сухість шкіри.

5. Інфекції сечовивідних шляхів

Інфекція сечовивідних шляхів викликається бактеріями, які потрапляють в сечовивідні шляхи і викликають такі симптоми інфекції сечовивідних шляхів, як часте сечовипускання, біль при сечовипусканні і відчуття печіння в сечовому міхурі. Хоча при ІМП у вас може виникнути бажання часто мочитися, ви можете пропускати тільки невелика кількість сечі за раз. Ваша сеча також може бути каламутній або мати сильний запах.

6. Захворювання, що передаються статевим шляхом

ЗПСШ стають все більш поширеною проблемою в сучасному суспільстві, і оскільки багато хто з них впливають на вашу сечовивідну систему, вони можуть викликати часте сечовипускання. Зокрема, хламідіоз і гонорея можуть викликати такі симптоми, як часте сечовипускання, хворобливе сечовипускання, виділення і набряки в отворі сечівника.

7. Вагітність

Під час вагітності зростаюча матка тисне на сечовий міхур матері, викликаючи необхідність частих сечовипускань.

8. Інсульт

Оскільки інсульт може пошкодити нерви, пов’язані з сечовим міхуром, це може викликати часте сечовипускання.

9. Деякі ліки

Наступні ліки або методи лікування можуть привести до частого сечовипускання:

10. Надмірне споживання рідини

Вживання занадто великої кількості рідини перед сном може призвести до никтурии або частого сечовипускання протягом ночі. Рідини включають воду, алкоголь, каву, чай, солодкі газовані напої та інші газовані напої.

11. Нервове напруження

Іноді часте сечовипускання може бути викликане нервовим напруженням або психічним розладом. Зазвичай це пов’язано з тим, що людина мочиться найчастіше кілька годин поспіль, коли рівень стресу або тривоги високий.

Стандартне лікування частого сечовипускання у жінок і чоловіків

Перш ніж ви зможете лікуватися від частого сечовипускання, ваш лікар повинен визначити причину проблеми. Він направить вас на кілька тестів і проведе медичний огляд, щоб визначити причину вашого частого сечовипускання. Вам також потрібно буде здати зразок сечі на наявність інфекцій або патологій. Якщо ваш лікар вважає, що проблема пов’язана з проблемою з сечовим міхуром або сечовивідних шляхами може знадобитися подальше обстеження.

Як тільки причина вашого частого сечовипускання буде визначена, ваш лікар порекомендує план лікування. Він може порекомендувати антибіотики, якщо у вас є бактеріальна інфекція або антихолинергическое засіб, яке використовується для полегшення симптомів гіперактивного сечового міхура. Якщо у вас діагностовано цукровий діабет 2 типу, вам доведеться внести зміни в раціон харчування і спосіб життя, і скласти план лікування з вашим лікарем.

6 Природних методів лікування частого сечовипускання

Наступні природні методи лікування можуть допомогти вам полегшити свій стан і позбутися від частого сечовипускання.

1. Тренування тазового дна

Вправи для м’язів тазового дна, як правило, є одним з перших напрямків лікування таких проблем із сечовипусканням, як нетримання сечі, гіперактивний сечовий міхур і часте сечовипускання. Ці вправи допомагають поліпшити силу, координацію і витривалість м’язів тазового дна. Тренування тазового дна — це вправа, яка включає в себе стиснення м’язів.

Одним з видів тренувань тазового дна є вправи Кегеля, які допомагають зміцнити м’язи навколо вашої уретри. Коли ви стискаєте ці м’язи, скорочуючи їх, а потім розслабляючи, вони стають сильнішими, і ви можете краще контролювати процес сечовипускання. Для людей, що мають часте сечовипускання, вправи Кегеля можуть допомогти підтримати сечовий міхур.

2. Тренування сечового міхура

Чи знаєте ви, що ви можете тренувати сечовий міхур? Деякі люди вчать свій сечовий міхур деяким досить шкідливим звичкам, і вони навіть не знають про це. Наприклад, деякі люди, які мають справу з частим сечовипусканням, можуть навчити сечовий міхур частіше опорожняться до того, як він дійсно наповниться. Таким чином, у вас з’являється бажання помочитися, хоча вам поки не потрібно.

Але з тренуванням сечового міхура ви можете встановити новий графік сечовипускання. Ось як працює тренування сечового міхура: почніть з записи часу сечовипускання в журналі протягом 1-2 днів. Ви повинні з’ясувати, скільки годин ви чекаєте між сечовипусканнями.

Потім виберете інтервал для навчання. Наприклад, якщо ви мочіться кожні 2 години і вибираєте початковий інтервал в 10 хвилин, то ви будете працювати над сечовипусканням кожні 2 години і 10 хвилин в рамках своєї тренування.

Постарайтеся почекати встановлену кількість часу, перш ніж знову мочитися, і, якщо ви виявите, що вам не потрібно мочитися, коли ви досягнете свого інтервалу, зробіть це в будь-якому випадку. Якщо у вас з’являється бажання помочитися завчасно, спробуйте деякі техніки відволікання уваги, такі як глибокі вдихи, розслаблення тіла, сидіння на стільці і нахил вниз, що має зняти деякий тиск.

Як тільки ви звикнете зі своїм першим інтервалом, збільште його на 10-15 хвилин і продовжуйте слідувати цій схемі, поки частота сечовипускання не зменшиться.

3. Слідкуйте за споживанням рідини

За споживанням рідини важливо стежити, тому що вам потрібно переконатися, що ви п’єте достатньо рідини, щоб уникнути зневоднення, але вам також не можна перестаратися з вживанням рідини (особливо алкоголю, кави і солодких газованих напоїв), тому що це призведе до виділення більшої кількості сечі.

Може бути корисно зменшити споживання рідини перед сном, щоб вам не було потреби вставати посеред ночі, щоб помочитися. Намагайтеся не пити ніяких рідин після обіду, якщо тільки ви не відчуваєте сильну спрагу або зневоднення.

4. Перевірте свої ліки

Дослідження показують, що значна частина ліків можуть привести до частого сечовипускання та інших захворювань сечовидільної системи, таким як нетримання сечі.

Діуретики використовуються для збільшення вироблення сечі нирками, тому вони, безумовно, можуть привести до частого сечовипускання.

М’язові релаксанти, седативні засоби і альфа-адренергічні антагоністи можуть також сприяти частого сечовипускання, тому що вони розслаблюють сечовипускальний канал або сечовий міхур.

У перехресному дослідженні, в якому взяли участь 390 пацієнтів у віці 60 років і старше, які звертаються за допомогою з приводу симптомів сечовипускання, зокрема нетримання сечі, 60,5% з них приймали ліки, які потенційно могли сприяти їх станом. Ці препарати включали блокатори кальцієвих каналів, бензодіазепіни, інгібітори АПФ і естрогени.

До деяких інших ліків, які можуть викликати часте сечовипускання і інші симптоми, відносяться антипсихотичні препарати, антидепресанти, антигістамінні і протисудомні препарати.

5. Змініть свій раціон харчування

Дослідження показують, що ваш дієтичний вибір може вплинути на здоров’я вашої сечовивідної системи. Деякі продукти харчування і напої можуть викликати такі симптоми, як часте сечовипускання, і їх слід уникати. До них відносяться:

До продуктів, які можуть бути корисні для підтримки здоров’я вашої сечовивідної системи, відносяться продукти з високим вмістом вітаміну C і продукти, що містять бета-криптоксантин — каротиноид вітаміну A.

Ось продукти, що містять ці поживні речовини:

Дослідження також показують, що вживання ферментованих продуктів, таких як кефір, ферментовані овочі і пробіотичний йогурт, пов’язане зі зниженням ризику розвитку інфекцій сечовивідних шляхів — однієї з основних причин частого сечовипускання.

6. Усувайте причину

Як ви могли помітити з довгого списку причин частого сечовипускання, цей симптом може бути результатом багатьох основних захворювань і станів, таких як хвороби сечового міхура і інфекції сечовивідних шляхів, цукровий діабет 2 типу або вагітність. Якщо ваше часте сечовипускання зберігається, навіть після того, як ви спробували ці природні методи лікування, вам доведеться зосередитися на виявленні причини проблеми, а потім її усунення.

Якщо ви не впевнені в тому, що є причиною вашого частого сечовипускання, проконсультуйтеся з вашим лікарем, щоб він міг провести медичний огляд, задати вам кілька питань і провести деякі аналізи.

Запобіжні заходи

Якщо ви маєте справу з частим сечовипусканням і у вас розвивається лихоманка (підвищена температура тіла), біль в спині, животі або боці, озноб, хворобливе сечовипускання, втрата контролю над сечовим міхуром, посилення спраги, кривава або каламутна сеча, або блювота, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою.

Це ознаки того, що у вас є інфекція або захворювання, що вражає сечовий міхур або нирки. Ваш лікуючий лікар зможе виконати деякі тести і знайти причину цих симптомів.

Підведемо підсумок

Часте сечовипускання — це необхідність мочитися частіше, ніж зазвичай. Є два терміни, які використовуються для опису частого сечовипускання: «поліурія», яка відноситься до збільшеного обсягу сечі, і «частота сечовипускання», яка відноситься до нормального кількості сечі, але спонуканню ходити в туалет частіше.

Деякі люди борються з ніктурією, яка є частим сечовипусканням ночами, що заважає вам спати і отримувати відпочинок, необхідний для нормальної роботи протягом дня.

Часте сечовипускання зазвичай є симптомом іншого основного захворювання або стану. Є багато захворювань і станів, які можуть викликати часте сечовипускання, включаючи:

Крім лікування основного захворювання, що викликає часте сечовипускання, такі природні методи лікування можуть допомогти:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: