Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чебрець: корисні властивості та протипоказання для жінок і чоловіків

Чебрець: корисні властивості та протипоказання для жінок і чоловіків

В даний час чебрець є не просто однією з найпопулярніших прянощів — це рослина також має довгу історію використання в якості цілющого засобу, що володіє великою кількістю корисних властивостей. Ще в епоху Римської імперії його вживали для запобігання отруєння і додавали в ванну, щоб зупинити отруєння після того, як воно вже відбулося. До появи сучасних антибіотиків, масло чебрецю використовувалося для просочення бинтів з метою загоєння і дезінфекції ран. У цьому матеріалі ми детально розглянемо, що таке чебрець — корисні властивості і протипоказання (для жінок і чоловіків), склад, а також багато іншого.

Чебрець — склад

Чебрець або Чебрець звичайний ( Thymus vulgaris ) — це рослина, що належить до сімейства ясноткових ( Lamiaceae ), яскравими представниками якого також є такі рослини, як м’ята, розмарин, базилік, шавлія, майоран і ін. В даний час чебрець культивується в усьому світі, і листя зазвичай висушуються і використовуються в якості кулінарної приправи. Квіти чебрецю дуже привабливі для бджіл, а ЧАБРЕЦОВиЙ (тімьяновий) мед Сицилії славиться вже сотні років. Ця рослина має десятки різновидів, але французький чебрець є найбільш поширеним.

Основним компонентом ефірної олії є тимол, який надає йому антисептичні властивості. З цієї причини чабрецеве ефірне масло зазвичай використовується для полоскання порожнини рота і як інгредієнт в зубних пастах. Воно ефективно вбиває мікроби, і інфекції в роті і захищає зуби від нальоту і гниття. Тимол також вбиває грибок і додається в дезінфікуючі засоби для рук і протигрибкові креми.

Чебрець містить ще одне переважна бактерії органічна сполука під назвою карвакрол, а також різноманітні флавоноїди, включаючи апигенин, нарингенин, лютеолін і Тімонін. Ці флавоноїди збільшують антиоксидантний здатність рослини.

28 грам свіжого чебрецю містить приблизно:

* СН — Рекомендована добова норма споживання

Ви навіть можете не розуміти, що ви використовували цю рослину в своєму житті раніше — тимол, найактивніший інгредієнт чебрецю, використовується в засобах для споліскування для порожнини рота (наприклад, ЛІСТЕРІН®) і мазі для полегшення симптомів застуди (наприклад, Вікс ВапоРаб) у зв’язку з його антибактеріальні та протигрибкові властивості. Той факт, що виробники цих класичних, хоча і не дуже натуральних засобів воліють використовувати тимол в якості ключового інгредієнта, говорить про безсумнівних лікувальні властивості цього універсального рослини.

6 Корисних властивостей чебрецю

Загалом, чебрець відмінно підходить для підтримки імунної та дихальної систем, а також для травної, нервової та інших систем організму. Перевірте деякі з головних способів, якими ця рослина може допомогти поліпшити ваше здоров’я.

1. Бореться з болем в горлі

Чабрецеве масло є одним з найсильніших натуральних протимікробних засобів, що робить його серйозною зброєю проти тонзиліту. Зміст карвакрола є головною причиною того, чому це одне з кращих ефірних масел для полегшення болю в горлі.

В одному недавньому дослідженні, проведеному на Кафедрі медичної та санітарної мікробіології в медичному університеті міста Лодзь в Польщі, було випробувано вплив ЧАБРЕЦОВиЙ (тимьянового) масла на 120 різних штамів бактерій, узятих у пацієнтів з інфекціями порожнини рота, дихальних шляхів і сечостатевих шляхів. Результати експериментів показали, що масло рослини чебрець проявляє надзвичайно сильну активність проти всіх клінічних штамів. Воно навіть продемонструвало хорошу ефективність проти антибіотикостійких штамів.

Наступного разу, коли у вас болить горло, обов’язково додайте цю пряність в свій суп, і випийте заспокійливий і антибактеріальний чай з чебрецем.

Дізнатися більше про інші природні засоби від болю в горлі ви можете тут — 7 природних засобів від болю в горлі.

2. Знижує кров’яний тиск і рівень холестерину

Вчені виявили, що чебрець має антигіпертензивної активністю, що робить його відмінним вибором для тих, хто страждає від симптомів високого кров’яного тиску (гіпертонії). Недавнє дослідження на тваринах показало, що екстракт чебрецю здатний значно знизити частоту серцевих скорочень у пацієнтів з високим кров’яним тиском. Було також виявлено, що екстракт знижує рівень холестерину, тригліцеридів і ЛПНЩ, одночасно підвищуючи рівень холестерину ЛПВЩ.

Замість того, щоб перестаратися з сіллю, спробуйте урізноманітнити свій щоденний раціон великою кількістю корисних приправ, таких як чебрець.

3. Запобігає харчове отруєння

Чебрець має здатність не тільки запобігати зараженню харчових продуктів, а й дезактивувати раніше заражені продукти. У кількох дослідженнях, опублікованих в журналі Food Microbiology, дослідники виявили, що ефірна олія чебрецю здатне знезаражувати салат латук, заражений шигеллой — хвороботворними бактеріями, що викликають діарею, і здатними привести до серйозного пошкодження кишечника. Вимивання продукту в розчині, що містить всього 1 відсоток масла, зменшувало кількість бактерій шигелла нижче точки виявлення.

Додавання свіжого чебрецю в салати та інші страви дійсно може зменшити ймовірність розвитку захворювань харчового походження.

4. Підвищує настрій

Карвакрол, виявлений в цьому лікарську рослину, був вивчений і показав, що володіє деякими позитивними ефектами, що підвищують настрій. Дослідження, опубліковане в 2013 році, показало, що, коли карвакрол вводили тваринам протягом семи днів поспіль, він зміг збільшити рівні допаміну і серотоніну в префронтальної корі і гіпокампі. Допамін і серотонін є двома ключовими нейротрансмиттерами, коли справа стосується вашого настрою.

Дані цього дослідження свідчать про те, що карвакрол — це з’єднання, яке, безсумнівно, впливає на активність мозку за допомогою модуляції нейротрансмітерів. Це дослідження показує, що, якщо чебрець регулярно потрапляє в організм в низьких концентраціях, це може поліпшити відчуття благополуччя.

5. Допомагає боротися з раком

Було виявлено, що властивості чебрецю протистоять пухлин і раку. Більш конкретно, карвакрол є основним компонентом ефірної олії, яке проявляє протипухлинну активність, що робить це корисна рослина потенційним засобом боротьби з раком.

В одному недавньому дослідженні, проведеному в Китаї і опублікованому в журналі Anti-Cancer Drugs, було виявлено, що карвакрол інгібуєпроліферацію і міграцію двох клітинних ліній раку прямої кишки. В цілому, дослідження показують, що карвакрол має терапевтичний потенціал для профілактики і лікування раку товстої кишки.

6. Засіб від бронхіту

Чебрець використовувався протягом століть для лікування кашлю та бронхіту. Дослідження, проведене Practice for Internal Medicine and Pneumology в Німеччині, використовувало пероральное натуральний засіб, в яке входили чебрець і плющ. У групі випробовуваних, що отримували цю комбінацію, зменшувалися напади кашлю на 50% — такий результат досягався на два дні раніше, ніж у групі, що отримувала плацебо. Крім того, люди в групі отримували цю комбінацію, не відчували ніяких побічних ефектів від прийому лікарського засобу з чебрецем.

Подальші дослідження підтверджують це і вказують на те, що чебрець також є ефективним засобом проти бронхіту.

Чебрець проти орегано

Чебрець є родичем іншого поширеного, універсального рослини — орегано. Хоча між ними є деякі загальні подібності, є також кілька відмінностей.

Чебрець

Чебрець (Чебрець)

Орегано

Орегано

Подібність

Історія чебрецю

Давним-давно єгиптяни майстерно використовували чебрець для бальзамування, так як він містить велику кількість тимолу, який пригнічує бактерії і грибок.

Ще в давні часи чебрець був пов’язаний з мужністю, хоробрістю і силою. Римські солдати обмінювалися гілочками рослини в знак поваги. Греки і римляни спалювали зв’язки чебрецю для очищення своїх будинків і храмів. Вони також зазвичай використовували його в лікувальних цілях додаючи в воду для купання.

В європейське середньовіччя ця рослина клалися під подушки, щоб заспокоювати людини. Воно також містилося на труни під час похорону, бо вважалося, що це забезпечить перехід в наступне життя.

Чебрець також є одним з рослин, які використовуються в класичному ароматному бенедиктинском лікері, вперше створеному в 19 столітті у Франції.

Як використовувати чебрець

Ця рослина легко доступно як в свіжому, так і в сушеному вигляді круглий рік. Свіжий чебрець більш ароматний, але менш зручний. Якщо ви купите його свіжим, він може зберігатися в холодильнику всього одну або два тижні. Висушений чебрець слід зберігати в прохолодному темному місці протягом не більше шести місяців.

Одна чайна ложка сухого листя еквівалентна одній столовій ложці подрібненої свіжого чебрецю.

Цю рослину можна вживати різними способами. Найбільш поширеним є додавання свіжого або сушеного чебрецю в будь-яку страву. У лікувальних цілях його можна придбати у вигляді чаю, настойки, добавки або ефірного масла.

Коли справа доходить до його використання на вашій кухні, висушений або свіжий чебрець можна додавати як приправу до курки, риби, яловичину, баранину, овочам (особливо зеленої квасолі, баклажанів, моркви і кабачків цукіні), сиру (особливо козьему сиру), страв з макаронів, супів, соусів і маринадів. Варіанти дійсно нескінченні. Якщо вам подобається смак чебрецю, ви можете додати його в будь-яку страву, яке вам подобається.

Запобіжні заходи і протипоказання

Чебрець вважається безпечним при вживанні в нормальних кількостях. Якщо його приймати у великих кількостях в лікувальних цілях, можливо, це безпечно в короткий проміжок часу — однак, прийом у великій кількості може викликати проблеми з травленням.

Вагітним або годуючим жінкам краще вживати цю рослину в нормальних кількостях як приправу, а не в лікарських цілях. Чебрець не є поширеним харчовим алергеном, але якщо у вас алергія на орегано або інші види рослин сімейства ясноткових, то у вас також може бути алергія на чебрець.

У жінок, що мають гормоночутливості пухлини, такі як рак молочної залози, рак яєчників, рак матки, міома матки або ендометріоз — чебрець може діяти як естроген в організмі. Уникайте його вживання, якщо у вас є будь-яке захворювання, яке може посилитися при впливі естрогену.

При використанні в великих кількостях ця спеція може уповільнити згортання крові, тому будьте особливо обережні, якщо у вас є які-небудь порушення згортання крові і. або в даний час ви приймаєте препарати для розрідження крові. З цієї ж причини краще не приймати його за два тижні до операції.

Заключні думки про чебрецю

Чебрець — це дуже корисна рослина, яке можна використовувати в свіжому і сушеному вигляді як в якості приправи до різних страв, так і в якості лікарського і профілактичний засіб. Ця рослина багата безліччю поживних речовин і антиоксидантів. Його вживання може навіть знизити ризик харчового отруєння!

Чебрець також має довгу історію застосування та доведені вченими корисні властивості. Його можна використовувати в якості натурального ліків, які можуть боротися з бактеріями, знижувати кров’яний тиск, покращувати імунну систему, покращувати настрій і навіть боротися з деякими видами раку.

Найпростіший спосіб почати використовувати цю рослину — це завжди мати на своїй кухні сушений чебрець, щоб ви могли швидко і легко додавати його в свої страви. Якщо ви хочете отримати ще більше користі і аромату, по можливості використовуйте свіжий чебрець!

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: