Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Червоний плоский лишай людини: лікування, причини та симптоми

Червоний плоский лишай людини: лікування, причини та симптоми

Червоний плоский лишай є неінфекційної, що зудить висипом, яка може виникнути на багатьох областях шкірного покриву. Ми розглянемо, що саме являє собою червоний плоский лишай, фото у людини, причини його виникнення і симптоми цього захворювання.

Точна причина виникнення червоного плоского позбавляючи вченим не відома. Проте, це захворювання не є інфекційним і не може бути передано іншим людям, в тому числі і сексуальним партнерам.

Лікар може діагностувати червоний плоский лишай розпитавши вас про присутніх симптомах і оглянувши зовнішній вигляд висипки. Оральний червоний плоский лишай часто діагностується у стоматолога під час звичайних стоматологічних оглядів.

У кого виникає червоний плоский лишай

Це захворювання, як вважають, виникає приблизно у 1-2% світового населення і найчастіше зустрічається у дорослих у віці старше 40 років.

Червоний плоский лишай шкіри в рівній мірі вражає як чоловіків, так і жінок. Проте, оральний червоний плоский лишай частіше зустрічається у жінок і виникає приблизно в 50% всіх випадків плоского лишаю.

Ерозивний червоний плоский лишай

Ерозивно форма червоного плоского лишаю є рідкісною формою цього захворювання, яка може протікати досить довго. Під час цього стану як у чоловіків, так і у жінок в ротовій порожнині і в області геніталій виникають хворобливі виразки.

У деяких випадках хронічний перебіг виразкового плоского позбавляючи може збільшити ймовірність розвитку деяких видів раку.

Симптоми

Залежно від місця локалізації червоного плоского позбавляючи у вас можуть спостерігатися різні симптоми. Це хронічне захворювання шкіри може вразити шкірний покрив в наступних областях тіла:

Червоний плоский лишай шкіри

Симптомами плоского позбавляючи шкіри є:

Червоний плоский лишай шкіри часто виникає на зап’ястях, щиколотках і нижній частині спини, хоча інші частини тіла також можуть бути порушені.

Ущільнений (гіпертрофічний) червоний плоский лишай вражає гомілки, а кільцеподібний червоний плоский лишай вражає складки на шкірі, наприклад, область пахв.

Після того, як шкіра очистилася від папул, відновлені ділянки шкірного покриву іноді можуть стати знебарвленими.

Червоний плоский лишай в порожнині рота (оральний)

Симптомами червоного плоского позбавляючи в порожнині рота є:

У легких випадках червоного позбавляючи в порожнині рота, як правило, ви не відчуєте ніякого болю чи дискомфорту.

Червоний плоский лишай статевого члена

Симптомами червоного плоского позбавляючи статевого члена є:

Червоний плоский лишай вульви і піхви

Симптомами червоного плоского позбавляючи вульви і піхви є:

Інші області

Червоний плоский лишай іноді може виникати і на шкірному покриві в інших місцях, в тому числі:

Причини виникнення

Причина виникнення червоного плоского позбавляючи невідома. Вважається, що це захворювання пов’язане з імунною системою, а саме з ненормальною реакцією імунної системи на деякі ліки.

Аутоімунні реакції

Імунна система захищає організм від хвороби і інфекції, виробляючи антитіла (білки), які атакують бактерії і віруси.

Вважається, що у людей, які страждають червоним плоским лишаєм імунна система стає гіперактивною, в результаті чого відбувається надлишкове вироблення білків (аутоімунна реакція), що викликає запалення шкіри.

Реакція на ліки

Реакція організму на деякі лікарські препарати є ще однією можливою причиною розвитку червоного плоского лишаю. Медики заявляють, що реакція може виникати при застосуванні таких лікарських засобів:

Діагностика

Червоний плоский лишай може бути діагностований або лікарем, або стоматологом при огляді постраждалої області.

Червоний плоский лишай шкіри

Ваш лікуючий лікар може бути в змозі поставити діагноз просто оглянувши зовнішній вигляд висипань на шкірі. Тим не менш, цей тип позбавляючи може бути помилково прийнятий за інші шкірні захворювання, такі як екзема, яка також призводить до почервоніння шкірного покриву, лущення і свербіння.

Якщо ваш лікар не впевнений в правильності діагнозу, швидше за все він візьме невеликий зразок вашої шкіри на аналіз (біопсію). Якщо буде потрібно виконати біопсію шкіри, вам зроблять місцеву анестезію, щоб знеболити уражену область, так що ви не відчуєте ніякого болю або дискомфорту під час процедури.

Червоний плоский лишай порожнини рота

Стоматолог або лікар дерматолог може діагностувати червоний плоский лишай порожнини рота, оглянувши ротову порожнину пацієнта. Однак в деяких випадках для підтвердження діагнозу може знадобитися біопсія. Для цього лікар візьме невеликий зразок ураженої тканини з ротової порожнини, після чого її вивчать в лабораторії під мікроскопом. Як і у випадку з біопсією шкіри, вам буде зроблена місцева анестезія, щоб заглушити біль.

Лікування

У традиційній медицині не існує лікарських засобів, здатних повністю позбавити людину від червоного плоского лишаю. Все, що може запропонувати нам сучасна медицина, так це отримати деяке полегшення симптомів цього захворювання. Легка форма червоного плоского лишаю не потребує лікування.

Як допомогти самому собі

Нижче наведені деякі основні рекомендації, які можуть допомогти полегшити симптоми і запобігти їх погіршення.

Червоний плоский лишай шкіри

Червоний плоский лишай порожнини рота

Червоний плоский лишай статевих органів

Червоний плоский лишай шкіри, волосся і нігтів

Є цілий ряд лікарських засобів і методів лікування, які можуть бути рекомендовані для лікування червоного плоского позбавляючи шкіри, волосся і нігтів. Вони перераховані нижче.

Кортикостероїдні креми та мазі

Містять кортикостероїди (штучні гормони) креми та мазі використовуються для лікування запальних захворювань шкіри. Вони часто згадуються як кортикостероїди місцевої дії.

Ці препарати допомагають лікувати набряк (запалення) і почервоніння, викликане червоним плоским лишаєм. Сильні кортикостероїди місцевої дії, такі як клобетазолу пропіонат, також ефективні в зменшенні сверблячки будь-якої інтенсивності.

Ці лікарські засоби наносяться на червоні або фіолетові сверблячі плями, але, коли колір висипки зміниться на коричневий або сірий, їх застосування слід припинити. Ця зміна пігменту шкіри відбувається, коли запалення пройшло. Якщо ж ви будете продовжувати наносити кортикостероїдні крем на вже коричневі ділянки шкіри — це може привести до її витончення.

Побічні ефекти кортикостероїдів можуть варіюватися в залежності від наступних факторів:

Кортикостероїди місцевої дії можуть викликати такі побічні ефекти:

Завжди дотримуйтеся інструкції при застосуванні окремо взятого препарату.

Кортикостероїдні таблетки

Кортикостероїдні препарати у формі таблеток іноді використовують для лікування важких випадків червоного плоского лишаю, коли не вдається в достатній мірі контролювати його симптоми за допомогою кремів або мазей.

До можливих побічних ефектів кортикостероїдних таблеток, які використовуються на короткостроковій основі можна віднести:

Інші методи лікування

До інших видів лікування, рекомендованого в разі розвитку червоного плоского позбавляючи шкіри, відносяться:

Червоний плоский лишай порожнини рота

При легкій формі червоного плоского лишаю порожнини рота лікування не потрібно. У більш важкій формі, лікар може рекомендувати наступні засоби для лікування цього захворювання:

У більш важких випадках орального плоского позбавляючи може знадобитися прийом кортикостероїдних таблеток (дивіться вище), які застосовуються на короткостроковій основі.

Досить непросто запобігти виникненню червоного плоского позбавляючи в порожнині рота, але ви можете зберегти слизову оболонку вашого рота здорової. Для цього рекомендується:

Вам також необхідно підтримувати хорошу гігієну порожнини рота, очищаючи зуби принаймні два рази на день, і регулярно проходити огляд у стоматолога, що дозволить на ранніх стадіях проблем із зубами або слизової поверхнею рота виявляти проблему і вчасно лікувати, уникаючи ускладнень.

Інші методи лікування

Якщо кортикостероїди неефективні при лікуванні симптомів, вам можуть бути прописані препарати, що пригнічують імунну систему, щоб спробувати обмежити аутоімунні реакції, які за припущенням вчених є причиною червоного плоского лишаю.

Цей вид лікарських препаратів відомий під назвою імунодепресанти. Залежно від того, яка область вашого тіла уражена червоним плоским лишаєм, вам можуть бути рекомендовані такі лікарські засоби, як такролімус.

Ці лікарські препарати можуть викликати цілий ряд різних побічних ефектів, про які лікар перед їх призначенням повинна з вами поговорити.

Під час прийому імунодепресантів вам також необхідно робити регулярні аналізи крові, особливо на ранніх етапах лікування.

Ускладнення

Червоний плоский лишай може викликати ряд ускладнень, таких як знебарвлення шкіри, а в невеликому відсотку випадків ерозивно форми цього захворювання можуть розвинутися деякі види раку.

Пігментація шкіри

Після того, як уражені ділянки шкіри очистилися від висипу, вони можуть мати різні відтінки і кольори, що відрізняються від основного кольору шкіри. Вони можуть мати коричневий або сірий колір, який іноді може залишатися таким протягом декількох місяців. Цей стан відомо, як поствоспалітельная гіперпігментація, яке помітніше у людей зі смаглявою шкірою.

Ерозивний червоний плоский лишай

Ерозивно форма цього захворювання є тривалим (хронічним) станом, що викликає виникнення хворобливих виразок на шкірі, а також печіння і дискомфорт в області геніталій як чоловіків, так і жінок.

Час від часу, приблизно в 2% випадків, в результаті тривалого протікання цього захворювання можуть розвинутися деякі види раку, такі як:

Регулярні обстеження дають можливість відслідковувати будь-які виникаючі зміни, що може допомогти вам виявити проблеми на ранній стадії. Зверніть особливу увагу на виразки в ротовій порожнині або на статевих органах, які не загоюються і продовжують зберігатися протягом тривалого періоду часу. Якщо ви помітили будь-які турбують вас зміни, негайно відвідайте лікаря.

Вам необхідно також регулярно відвідувати стоматолога, щоб переконатися, що ваші зуби і ясна залишаються здоровими, і що будь-які виразки або плями, що утворюються в роті, розглядаються і своєчасно лікуються. Залежно від конкретних обставин, стоматологічні огляди для дорослих рекомендується проводити кожні 3 — 24 місяці.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: