Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи ефективний хітозан для схуднення?

Чи ефективний хітозан для схуднення?

Хтозна є з’єднанням, що одержуються з твердих оболонок креветок та інших ракоподібних. Його використовують в різних цілях, починаючи від застосування в промисловості і очищення питної води і закінчуючи прийомом з метою оздоровлення організму. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про Застосування хітозану для схуднення. Відгуки ви зможете побачити нижче, а також залишити свій, якщо у вас є досвід застосування цього засобу.

Виробники препаратів хітозану твердять нам про те, що їхні продукти допомагають очистити наш організм від токсичних речовин, обмежують засвоєння жиру з їжі, а також допомагають нам природним чином схуднути. Все це робить хітозан ідеальним кандидатом для включення в будь-яку програму зниження ваги. У цій статті ви побачите огляд наявних доказів того, наскільки ефективні препарати хітозану для схуднення і наскільки значного ефекту від їх прийому можна очікувати.

Багато виробників використовують хітозан як інгредієнт в різних формах добавок для схуднення, іноді додаючи туди додаткові «ефективні» компоненти для зниження ваги. Ви можете використовувати хітозан в формі капсул, таблеток або порошків, які найкраще приймати під час їжі. Чому під час їжі? Та тому, що це з’єднання абсорбує жири, що містяться в продуктах харчування, які потрапляють в ваш травний тракт, запобігаючи тим самим їх засвоєння і накопичення в організмі. В теорії все звучить чудово, але що говорять нам результати наукових досліджень?

Ефективність хітозану в зниженні ваги

У той час як деякі компанії, які продають добавки хітозану стверджують, що їх прийом може призвести до 8% зниження маси тіла всього за кілька тижнів, нам очевидно необхідно звернути увагу на деякі результати досліджень з незалежних джерел. 14 незалежних досліджень показали, що хітозан призводить до зниження маси тіла в середньому на 1,7 кг протягом чотирьох тижнів. Оригінал результатів цих досліджень ви можете прочитати англійською мовою тут — wiley. com.

Ці дослідження показали найбільший середній результат в зниженні ваги за допомогою хітозану, але вважати ці дослідження високоякісними можна. Ми припускаємо, що вони були погано сплановані і/або що там було недостатньо даних. Під час проведення дослідження високої якості, застосування хітозану з метою схуднути зовсім не дало результату. Оригінал результатів цього дослідження ви можете побачити на англійській мові тут — europepmc. org.

Ще одне дослідження було зроблено, де вчені перевірили, наскільки багато жиру було присутнє в калових масах людей, які брали і не брали добавки хітозану. Якщо хітозан фактично блокує поглинання жиру в шлунково-кишковому тракті, цей жир повинен виводитися з організму з калом. В результаті цього дослідження, вченими було виявлено, що хітозан не робить ніякого впливу на жир, присутній в з’їдається нами їжі. Детально про результати дослідження читайте на англійській мові тут — www. nature. com. Наявні в даний час результати досліджень ефективності хітозану трохи суперечливі, але більшість з них (принаймні, більш якісні дослідження), показують, що використання хітозану з метою зниження маси тіла є неефективним.

Дозування і можливі побічні ефекти

Якщо ви оптиміст, що вибирає вірити, що дослідження сумнівної якості як і раніше надають достатньо доказів того, що хітозан може допомогти вам схуднути, ви також повинні знати про рекомендованої дозуванні і можливі побічні ефекти. Крім дуже незначного розладу шлунка, запорів або здуття живота, хітозан не викликає будь-яких інших істотних побічних ефектів (але ви повинні бути обережні, якщо у вас алергія на молюсків). Максимальна добова доза хітозану або рівень, що викликає токсичність, визначений не був.

Для людей з нирковою недостатністю і людей, що проходять гемодіаліз, хітозан необхідно приймати по 1,35 г три рази на день. Оскільки більшість добавок містять 250 або 500 мг хітозану в одній капсулі або таблетці, ймовірно, можна сміливо слідувати рекомендаціям виробників цих харчових добавок.

Підведемо підсумок

Деякі з проведених наукових досліджень щодо ефективності застосування хітозану для схуднення обнадіюють, але більшість якісних досліджень показують, що хітозан не дає хоч скільки відчутних результатів.

Але якщо ви все ще готові розлучитися зі своїми грошима, вклавши їх у добавки мають сумнівну ефективність в зниженні ваги, все ж є і деякі плюси в їх застосуванні для здоров’я в цілому, про що ви можете дізнатися детально тут — Хтозна: властивості, застосування, дозування, взаємодія. Доброю новиною є те, що хітозан не викликає ніяких відомих серйозних побічних ефектів. Однак очікувати якихось відчутних результатів у відношення зниження ваги при застосуванні хітозану не варто.

Хтозна для схуднення — Відгуки

А тепер, давайте подивимося деякі відгуки реальних людей, які використовували хітозан для схуднення — NOW Foods Chitosan (500 мг).

Користувач msminni: «Я думаю, що хітозан допоміг мені скинути вагу. Я брав його до вживання жирної їжі, і зауважив, що моя вага знизився на кілька кілограмів. Хтозна також допоміг нормалізувати травлення і рівень холестерину. Мені подобається. Я не до кінця впевнений, що це зробила ця харчова добавка, але в цілому відчуття позитивні».

Користувач Thayla: «Коли я брала хітозан до їжі протягом декількох тижнів, я відзначила, що я схудла. Нічого дивного. Не більше 3 — 3,5 кілограм, але для мене це саме те, до чого я і прагнула. Я перестала його приймати і вага повернувся назад. Я почала приймати цей препарат знову і знову схудла. І ще, хітозан не рекомендують приймати під час сніданку. Ох, і не приймайте… Я повторюю, НЕ ПРИНИМАЙТЕ його більш ніж за 10 хвилин до їди. В іншому випадку, як і у багатьох, у вас може з’явитися рибна відрижка».

Користувач lmhon: «Чи не помітив ніякої різниці в моїй вазі. Використовував практично всю упаковку. Іноді я навіть брав по 6 капсул замість трьох положеннях. Можливо у інших людей спрацьовував ефект плацебо, адже все-таки люди різні».

Користувач Meghan: «Думаю, що цей продукт працює. Я трохи схудла без відчуття голоду. І у мене не було побічних ефектів, таких як нервова напруга».

Користувач Luv2balive: «Я приймаю хітозан протягом 6 років. Я приймаю капсули приблизно за 15 хвилин до вживання жирної їжі, такої як м’ясо, чіпси, молочні продукти, кава з вершками і т. п. Пару тижнів тому я була дуже зайнята і не купила чергову упаковку хітозану. Сьогодні вранці я встала на ваги і побачила, що набрала 1,5 кілограма за ці два тижні без хітозану. За ці два тижні я не робила чогось незвичайного, все також харчувалася, працювала і спала. Зараз я замовила знову упаковку і подивлюся, чи піде зайву вагу».

Користувач Erika: «Я не відчула різниці до і після прийому хітозану не стосовно рівня холестерину, ні щодо маси тіла. Але на відміну від інших, у мене не виникала рибна відрижка під час його прийому».

Користувач psarro: «Незабаром після того, як я почав приймати цей препарат, у мене виникла рибна відрижка і дихання. Це звичайно проходить протягом півгодини, але все ж будьте обережні. Я не помітив ніякого зниження ваги, але буду продовжувати прийом».

Користувач DeborahL. Syms: «Хтозна для схуднення. Не бачу поки ніяких результатів, хоча сподіваюся».

Користувач P-Stone: «Нічого особливого. Хтозна є хітозан!! Але я скажу, він допомагає усунути побічні ефекти від прийому препаратів заліза. Хоча я і не регулярно приймаю її, я просто не бачу результатів в зниженні ваги… але поки на щастя і набору ваги не відбувається».

Оригінал цих відгуків англійською мовою ви можете побачити тут — www. amazon. com.

Якщо ви вже спробували використовувати хітозан для схуднення, ви можете залишити і свій відгук у коментарях нижче, і можливо ваш відгук допоможе зробити свій вибір і іншим людям.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: