Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи може пажитник підвищити рівень тестостерону?

Чи може пажитник підвищити рівень тестостерону?

Пажитник | Вплив на рівень тестостерону | Інші корисні властивості | Як підвищити уровнь тестостерону | висновки

Пажитник є потужним лікарською рослиною.

Він використовувався протягом всієї історії в зв’язку з його зміцнюють здоров’я якостями і природною здатністю лікувати хвороби, починаючи від проблем з травленням і закінчуючи шкірними захворюваннями (1).

Останнім часом пажитник став популярним завдяки своєму передбачуваному впливу на рівень тестостерону, змушуючи людей задуматися про те, чи може його застосування допомогти підвищити рівень тестостерону.

У цій статті описується, що таке пажитник, його потенційні корисні властивості і чи можна його використовувати в якості природного засобу для підвищення рівня тестостерону.

Що таке пажитник?

Пажитник (Лат. Trigonella foenum-groecum L.) — однорічна рослина, що виростає в Індії і Північній Африці. Його вирощують і споживають по всьому світу.

Насіння, листя та інші частини рослини використовуються в добавках, порошках, тоніках і чаях, а також є популярними інгредієнтами в кулінарії, наприклад, в індійській кухні.

Протягом всієї історії пажитник також використовувався в якості натурального кошти від багатьох захворювань.

Фактично, в стародавньому Римі пажитник давали вагітним жінкам для усунення болю при пологах і використовували для лікування слабкості і набряків ніг в традиційній китайській медицині (2).

Листя і насіння пажитника є ароматичними і мають складний смак, описаний як горіховий, солодкий і злегка гіркий. Рослина пажитник містить безліч потужних з’єднань, які, як вважається, відповідають за багато лікувальні властивості рослини.

Наприклад, насіння багаті сапонінами і кумаринами — хімічними речовинами, які пов’язані з багатьма корисними впливами в відношення здоров’я, такими як зниження рівня цукру в крові і рівня холестерину (3, 4, 5).

З огляду на, що насіння містить велику кількість сильнодіючих сполук, добавки на основі пажитника зазвичай містять концентровані екстракти з насіння пажитника або порошок насіння пажитника.

Висновок:

Протягом всієї історії в традиційній медицині для лікування різних захворювань використовувалися різні частини рослини пажитника. Добавки пажитника, як правило, виготовляються з концентрованих доз насіння пажитника.

Чи може пажитник допомогти підвищити рівень тестостерону?

Добавки пажитника часто використовуються тими, хто шукає природний спосіб підвищення рівня тестостерону.

Тестостерон — це статевий гормон, як у чоловіків, так і у жінок, який впливає на сексуальну функцію, рівень енергії, когнітивні функції, здоров’я кісток, настрій і багато іншого (6, 7).

Рівень тестостерону з віком природним чином знижується, а такі захворювання, як ожиріння і цукровий діабет, пов’язані з низьким рівнем тестостерону, незалежно від віку (8, 9).

За оцінками, дефіцит тестостерону, або гіпогонадизм, вражає до 39% чоловіків старше 45 років. Цей стан зазвичай лікують замісної гормональної терапією, хоча деякі шукають альтернативи, такі як рослинні засоби (10).

Що говорить дослідження?

Пажитник був досліджений на його потенціал природного збільшення рівнів тестостерону.

Він містить сполуки під назвою фуростанолового сапоніни, які, як вважається, збільшують вироблення тестостерону.

Кілька досліджень показали, що прийом добавок з пажитника може поліпшити рівень тестостерону і полегшити симптоми, пов’язані з низьким рівнем тестостерону, такі як низьке лібідо.

Наприклад, 8-тижневе дослідження за участю 49 атлетичних чоловіків показало, що щоденний прийом добавок з 500 мг пажитника злегка підвищував рівень тестостерону і значно поліпшував силу і склад тіла в порівнянні з групою плацебо (11).

Протодіосцин — це різновид сапонина в пажитника, яка може бути особливо ефективною в підвищенні рівня тестостерону.

12-тижневе дослідження за участю 50 чоловіків показало, що у тих, хто щодня приймав добавку пажитника в дозі 500 мг, що містить концентроване кількість протодіосціна, спостерігалося значне поліпшення рівня тестостерону.

Дослідження показало, що у 90% учасників рівень тестостерону підвищився до 46%. Більш того, більшість з групи, яка приймає добавки пажитника випробували поліпшення настрою, рівнів енергії, лібідо і збільшення кількості сперматозоїдів (12).

Крім того, 12-тижневе дослідження за участю 120 чоловіків у віці 43-75 років показало, що у тих, хто щодня приймав 600 мг екстракту насіння пажитника, відзначалося підвищення рівня тестостерону та поліпшення лібідо в порівнянні з контрольною групою (13).

Однак деякі дослідження привели до висновку, що лікування пажитника не приводить до підвищення рівня тестостерону, що підкреслює необхідність подальших досліджень (14, 15).

Важливо відзначити, що деякі дослідження, в яких було виявлено підвищення рівня тестостерону, були спонсоровані компаніями, які інвестували в тестовані добавки з пажитника. Це могло вплинути на результати дослідження (11, 12).

Висновок:

Деякі дослідження показують, що добавки пажитника можуть підвищити рівень тестостерону, але для підтвердження цього необхідні додаткові дослідження.

Інші корисні властивості пажитника

Крім потенційної користі для людей з низьким рівнем тестостерону, пажитник, як було виявлено, покращує ваше здоров’я іншими способами.

Хоча ці дані багатообіцяючі, перш ніж можна буде зробити переконливі висновки про вплив пажитника на ці стани необхідно провести додаткові дослідження.

Висновок:

Пажитник може допомогти регулювати рівень цукру в крові, збільшити вироблення грудного молока і зменшувати запалення в організмі, але необхідні додаткові дослідження.

Здорові способи збільшити рівень вашого тестостерону

Хоча деякі дослідження показують, що пажитник може поліпшити рівень тестостерону, існують більш ретельно вивчені способи підвищення рівня тестостерону.

По-перше, важливо відзначити, що низький рівень тестостерону може бути ознакою основного захворювання, тому якщо ви вважаєте, що у вас можуть бути симптоми, пов’язані з низьким рівнем тестостерону важливо проконсультуватися з лікарем.

До симптомів низького рівня тестостерону відносяться: низький статевий потяг, втома, пригнічений настрій, зниження рівня енергії, еректильна дисфункція і багато іншого (10).

Якщо вам поставили діагноз «низький рівень тестостерону», ваш лікуючий лікар виходячи з ваших індивідуальних потреб прийме рішення про найкращому методі лікування для вас.

Проте є багато природних способів підвищити рівень тестостерону, в тому числі:

На додаток до вищенаведених порад існують і інші природні способи підвищення рівня тестостерону.

Наприклад, було виявлено, що деякі вітамінні, мінеральні та рослинні добавки, в тому числі вітамін D, цинк і Ашваганда, підвищують рівень тестостерону (33, 34).

Однак ефективність добавок може варіюватися в залежності від дефіциту певних поживних речовин, медичних діагнозів, поточних ліків і багато чого іншого. Таким чином, важливо обговорити будь-які нові добавки з вашим лікарем.

Висновок:

Зниження надлишкової маси тіла, правильне харчування, фізичні вправи і контроль рівня цукру в крові — все це природні способи підвищити рівень тестостерону. Проконсультуйтеся з вашим лікарем, щоб обговорити кращі методи, засновані на ваших індивідуальних потребах.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: