Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи можна їсти апельсини при цукровому діабеті 2 типу

Чи можна їсти апельсини при цукровому діабеті 2 типу

Людям з цукровим діабетом 2 типу необхідно вибирати продукти, що дозволяють їм підтримувати рівень цукру в крові в нормальному діапазоні, що з одного боку буде забезпечувати організм необхідними поживними речовинами, а з іншого боку захищати від розвитку ускладнень, пов’язаних з цим захворюванням. Апельсин середнього розміру може забезпечити ваш організм 3/4 добової норми вітаміну С на додаток до багатьох інших важливих поживних речовин і антиоксидантів. Більшість діабетиків 2 типу можуть безпечно включати в свій раціон харчування невеликі порції свіжих апельсинів. Нижче ми докладно розглянемо чи можна їсти апельсини при цукровому діабеті 2 типу, а також чи можна вживати апельсиновий сік.

Цукровий діабет 2 типу

Люди з діабетом 2 типу не можуть правильно модулювати рівень цукру в крові, тому що їх організми або не виробляють достатньої кількості інсуліну, або не можуть ефективно використовувати виготовляється інсулін. Згідно FamilyDoctor. org, цукровий діабет 2 типу є найбільш поширеною формою — від 90 до 95 відсотків усіх діабетиків мають цю форму захворювання. Продукти харчування, які люди з діабетом 2 типу вживають в їжу, можуть істотно вплинути на рівень глюкози в крові — саме тому важливо вибрати правильні продукти.

Фрукти в діабетичної дієті і споживання вуглеводів

Фрукти можуть і повинні бути частиною щоденного раціону людини з цукровим діабетом. Діабетики, які вживають від 1600 до 2000 калорій в день, повинні є принаймні три порції фруктів в день. Згідно з даними Національного інформаційного центру по боротьбі з діабетом, який споживає від 1200 до 1600 калорій щодня потрібно два прийому фруктів. Клітковина, вітаміни і мінерали у фруктах мають важливе значення для підтримки належного загального стану здоров’я. У зв’язку з тим, що фрукти забезпечують організм вуглеводами, вам зазвичай потрібно поєднувати їх з білковою їжею або жирами.

Американська діабетична асоціація рекомендує людям з цукровим діабетом 2 типу отримувати не більше 45-60 грамів вуглеводів за один прийом їжі. Точна кількість вуглеводів, з яким ваш організм може впоратися буде залежати від вашого статі, віку, рівня фізичної активності, маси тіла і ступеня контролю діабету. Проконсультуйтеся з сертифікованим дієтологом, що спеціалізуються на цукровому діабеті для допомоги у визначенні вашого особистого рівня споживання вуглеводів.

Апельсини, як і всі інші фрукти, забезпечують організм вуглеводами. Знаючи свій цільовий рівень вуглеводів, ви можете споживати апельсини, або інші фрукти, макарони, рис, хліб або картопля в потрібній кількості. Слід пам’ятати, що не можна вживати занадто багато вуглеводів відразу, так як це може підвищити рівень цукру в крові і викликати гіперглікемію.

Апельсини

Апельсини забезпечують організм великою кількістю клітковини, що важливо для здоров’я травної системи, і вітаміну С, який підтримує імунну систему. В одному апельсині міститься від 10 до 15 г вуглеводів. Для діабетиків, які використовують систему підрахунку вуглеводів, щоб визначити, скільки вони можуть їсти за один день, апельсин — це одна порція. Для діабетиків, які використовують глікемічний індекс або глікемічний навантаження продуктів для планування раціону харчування, апельсини також є хорошим вибором.

Гликемическая навантаження апельсина становить приблизно 3,3 — це означає, що вживання цього плода викликає лише невелике підвищення рівня глюкози в крові. Клітковина в апельсинах допомагає модулювати рівень цукру в крові, сповільнюючи його всмоктування в кров.

Апельсиновий сік

Чи можна апельсиновий сік при цукровому діабеті? Основною проблемою з вживанням апельсинового соку при цукровому діабеті 2 типу є відсутність клітковини і його рідка форма, що може привести до вживання занадто великої його кількості за дуже короткий проміжок часу. Наприклад, ви можете легко отримати 52 грами вуглеводів випивши 0,5 л стакан несолодкого апельсинового соку, що еквівалентно всім вуглеводів, які ви повинні отримати під час прийому їжі. Зміст вуглеводів в пунш і напоях з апельсиновим смаком ще вище. Дотримуйтеся вживання свіжих апельсинів, щоб запобігти загрожують здоров’ю сплески рівня цукру в крові, і краще контролюйте своє захворювання.

Моніторинг рівня цукру в крові

Деякі люди з діабетом 2 типу можуть контролювати свій стан просто вживаючи здорову їжу і будучи фізично активними, а інші потребують препаратів для лікування цукрового діабету або навіть інсулінових ін’єкціях. Ваш план лікування діабету буде впливати на здатність вашого організму обробляти вуглеводи, незалежно від того, надходять вони з цукру, злаків або фруктів. Використовуйте глюкометр, щоб перевіряти будинки свій рівень цукру в крові. Перевірте рівень цукру в крові до вживання апельсина, а потім через дві години. Рівень цукру в крові не повинен перевищувати 9,9 ммоль/л (180 мг/дл). Якщо підвищення рівня цукру в крові буде сильним, скоротіть кількість споживаних вуглеводів, і постійно відстежуйте його показаним вище способом, поки вам не вдасться запобігти надмірному його підвищення після їжі.

Заключні думки

Більшість діабетиків можуть з’їдати близько 60 г вуглеводів при кожному прийомі їжі, тому вам доведеться відстежувати інші споживані вами вуглеводи, щоб визначити, чи можете ви включати апельсин при діабеті 2 типу в будь-якої з прийомів їжі. Ви повинні спробувати включати апельсини в свій раціон принаймні кілька разів на тиждень, оскільки вони є прекрасним джерелом поживних речовин.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: