Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи можна пити молоко при цукровому діабеті 2 типу

Чи можна пити молоко при цукровому діабеті 2 типу

Молоко і молочні продукти є поширеною частиною раціону харчування багатьох людей. Але для пацієнтів з цукровим діабетом кількість вуглеводів в молоці може впливати на рівень цукру в крові. Воно містить лактозу, натуральний цукор або вуглевод, які організм використовує для енергії. У 250 мл цього напою міститься 12 г вуглеводів. Американська діабетична асоціація (АДА)Рекомендує отримувати від 45 до 60 грамів вуглеводів за один прийом їжі. Стандартний стакан молока становитиме від 1/3 до 1/4 рекомендованого споживання вуглеводів з їжі. У той час як коров’яче молоко забезпечує організм кальцієм і володіє відмінними смаковими даними, його вплив на рівень цукру в крові може зробити його не зовсім прийнятним. Так, чи можна пити молоко при цукровому діабеті 2 типу та яке найкраще вживати? Поговоримо про це докладно нижче.

Основні моменти

Ви повинні знати, що не всі види молока при діабеті корисні. Хоча вам потрібен кальцій і білок, виявлені в молоці, важливо відзначити, що цей продукт також містить насичені жири і вуглеводи, які підвищують рівень цукру в крові. Ця інформація допоможе вам вибрати краще молоко для ваших дієтичних потреб.

Дієтичні потреби людей з цукровим діабетом

Організми людей з діабетом не можуть ефективно проводити або використовувати інсулін. Інсулін — це гормон, який допомагає регулювати рівень цукру в крові. Коли інсулін ефективно не виконує свою роботу, рівень цукру в крові може збільшуватися, викликаючи гіперглікемію.

Існує два типи цукрового діабету: тип 1 і тип 2. Незалежно від того, який у вас тип діабету, важливо контролювати споживанням цукру. Цукор — це тип вуглеводів, тому підрахунок вуглеводів часто рекомендується для людей з діабетом.

Люди з діабетом можуть також мати високий рівень холестерину або тригліцеридів в крові. Тригліцериди — це тип жиру, який може збільшити ризик виникнення серцевого нападу. Важливе значення має спостереження за кількістю споживаних насичених жирів і транс-жирів, присутніх в раціоні харчування більшості людей.

Цукровий діабет також може зробити деяких людей більш сприйнятливими до переломів кісток. Дієта з високим вмістом кальцію може допомогти тримати кістки міцними, завдяки чому ризик виникнення переломів кісток зменшується. Одним із способів зміцнення кісток є щоденне вживання молочних продуктів.

Додавання багатого кальцієм молока в ваш раціон може зайняти певний планування. Створення плану харчування, спеціально призначеного для людей з діабетом, може стати хорошим способом контролювати рівень цукру в крові, завдяки чому ви зможете жити повноцінним життям довгі роки.

Як плани харчування можуть допомогти

Американська діабетична асоціація рекомендує кілька планів харчування, спрямованих на підтримку цільового рівня цукру в крові і максимізацію споживання поживних речовин. Використання популярних планів передбачає:

Незалежно від того, що ви виберете, подумайте про те, щоб почати з введення обмеження в 45-60 грам вуглеводів за один прийом їжі. Вуглеводи, що містяться в молоці, повинні бути також враховані і обмежені цією кількістю.

Склад на упаковках молока і молочних продуктів дає можливість отримати інформацію про вітаміни і поживних речовинах, а також про кількість:

Люди з цукровим діабетом 2 типу повинні віддавати перевагу молочним продуктам з найменшою кількістю цукру на порцію, що може означати для вас повна відмова від підсолодженого молока.

Ви також повинні уникати молока з високим вмістом насичених жирів і транс-жирів. На відміну від насичених жирів і транс-жирів, мононенасичені і поліненасичені жири можуть бути корисні при помірному вживанні. Мононенасичені жири можуть допомогти зменшити рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ. Поліненасичені жири корисні для серця і кровоносних судин.

Яка користь молока для здоров’я

Рідкі молочні продукти можуть бути важливим джерелом кальцію, вітаміну D і білка в щоденному раціоні людини, а також бути частиною щоденного споживання рідини. Американська діабетична асоціація (АДА) рекомендує вибирати низькокалорійні напої з низьким вмістом вуглеводів.

Ось приклади цих напоїв:

АДА також відносить до цих напоїв знежирене молоко в якості доповнення до щоденного споживання рідини. Ця організація рекомендує по можливості віддавати перевагу знежиреному молоку і додавати його в план діабетичного харчування з точки зору споживання вуглеводів.

Крім коров’ячого та козячого молока, людям з цукровим діабетом 2 типу можна вживати в їжу молоко, яке не містить лактозу, включаючи рисове, мигдальне, соєве, лляне або конопляне та інші менш відомі варіанти, такі як молоко з кешью.

Молоко в цілому не обов’язково має бути частиною раціону харчування діабетика. Однак важливо пам’ятати, що люди повинні включати в свій раціон деякі кальцій продукти. Люди також повинні пам’ятати, що більшість молочних продуктів будуть містити вуглеводи. До таких продуктів відносяться йогурт, сир і морозиво. Уважно читайте склад продукту на його етикетці, і завжди ведіть облік споживаних вуглеводів, щоб уникнути надлишкового підвищення рівня цукру в крові.

Як зробити молоко частиною вашого плану харчування

Існує кілька варіантів поживних молочних продуктів з низьким вмістом вуглеводів і відмінними смаковими даними.

Знежирене органічне коров’яче молоко

Це знежирене молоко отримують від корів, випасаємих в природних умовах, вигодуваних травою і натуральними кормами. У цю ж категорію можна віднести домашнє молоко, що продається на місцевих ринках, проте його жирність може бути дуже високою. Дослідження, проведене в 2013 році, показує, що органічне молоко може містити більше корисних для здоров’я омега-3 жирних кислот, на відміну від неорганічних варіантів цього напою. Воно містить 12 г вуглеводів і 8 г білка на чашку (250 мл). Його багатий, чистий смак також робить його ідеальним для додавання в каву і чай.

У 250 мл цільного молока міститься:

Козяче молоко

Солодке і свіже знежирене козяче молоко містить 11 грам вуглеводів і 8 грам білка на склянку. Цей багатий кальцієм продукт дуже смачний в молочних коктейлях. При приготуванні коктейлів замість цукру використовуйте замінники цукру для діабетиків.

У 250 мл цільного козячого молока міститься:

Несолодке ванільне мигдальне молоко

Це трохи солодке, багате кальцієм молоко без лактози. Одна чашка (250 мл) містить 40 калорій, 2 грами вуглеводів і 0 грам насичених жирів. Приємний горіховий смак і аромат мигдального молока робить його ідеальним доповненням до сухим сніданків і каш з цільного зерна.

У 250 мл несолодкого мигдального молока міститься:

Несолодке органічне соєве молоко

Соєве молоко дуже багато кальцієм і є альтернативою звичайному молоку тваринного походження. Воно містить у своєму складі вітамін B12 і має всього 4 грами вуглеводів на чашку (250 мл). Якщо ви любите коктейлі — це ваш варіант.

У 250 мл несолодкого соєвого молока міститься:

Несолодке лляне молоко

Лляна несолодке молоко є корисним для здоров’я діабетиків освіжаючим напоєм. В одній чашці цього напою (250 мл) міститься всього 1 грам вуглеводів і 25 калорій. Воно не містить алергенів і постачає організм 1200 міліграм омега-3 жирних кислот, тому пийте його сміливо і насолоджуйтеся.

У 250 мл несолодкого льняного молока міститься:

Найкраще молоко для людей з цукровим діабетом

Яке молоко вважається кращим при цукровому діабеті 2 типу? Насправді все залежить від смакових уподобань людини, щоденного раціону і щоденного споживання вуглеводів. Наприклад, якщо мета людини полягає в тому, щоб максимально скоротити споживання вуглеводів, то мигдальне молоко практично не містить їх.

Знежирене молоко може бути нежирним, низькокалорійним варіантом для тих, хто не є нетерпимим до лактози. Однак знежирене молоко містить вуглеводи. Важливо, щоб люди з діабетом включили цей підрахунок вуглеводів в свої щоденні плани харчування.

Якого молока при діабеті слід уникати — ви повинні уникати молочних продуктів з високим вмістом вуглеводів, цукру і жиру.

Молоко і ризик розвитку цукрового діабету 2 типу

У кількох дослідженнях було зроблено спробу знайти зв’язок між вживанням молока і зменшенням ризику розвитку цукрового діабету 2 типу. У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Nutrition в 2011 році, було вивчено 82 000 жінок в постменопаузі, у яких не було поставлено діагноз цукровий діабет під час дослідження. Протягом 8 років дослідники вимірювали споживання жінками молочних продуктів, включаючи молоко і йогурт.

Дослідники прийшли до висновку, що «раціон харчування з низьким вмістом жиру в молочних продуктах пов’язаний з більш низьким ризиком розвитку цукрового діабету у жінок в період менопаузи поста, особливо у тих, хто страждає ожирінням».

В іншому дослідженні, опублікованому в журналі American Journal of Clinical Nutrition в 2011 році, простежується взаємозв’язок між споживанням молочних продуктів людьми підліткового віку і їх ризиком розвитку цукрового діабету 2 типу в дорослому віці. Дослідники прийшли до висновку, що «вищий рівень споживання молочних продуктів в підлітковому віці пов’язаний з більш низьким ризиком розвитку цукрового діабету 2 типу».

Дослідження 2014 року, проведене в Лундському університеті в Швеції, результати якого опублікували в журналі American Journal of Clinical Nutrition, показало, що вживання жирного молока і йогурту знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу на 20%.

Дослідники вивчили вплив різних типів насичених жирів на ризик розвитку діабету у людини. Вони прийшли до висновку, що раціон харчування з високим вмістом насичених жирів, що містяться в молоці, захищає від цукрового діабету 2 типу. Проте вони виявили, що раціон харчування з високим вмістом насичених жирів, що надходять з м’яса, пов’язаний з більш високим ризиком розвитку цукрового діабету 2 типу.

Якому молоку віддати перевагу — вибирати вам. Люди, які страждають на діабет 2 типу, можуть бути більше стурбовані споживанням вуглеводів, ніж жирів. Ці дослідження підтверджують, що не всі жири, в тому числі виявлені в молоці, шкідливі для здоров’я людини.

Висновок про молоко і цукровому діабеті 2 типу

У ряді продуктів міститься вуглевод. До них відносяться хліб, макаронні вироби, крохмалисті овочі, квасоля, молоко, йогурт, фрукти, солодощі та фруктові соки. Поширеною помилкою для пацієнтів з діабетом є забування враховувати кількість вуглеводів в молоці, включаючи їх в своє щоденне споживання.

Прикладами вуглеводних порцій є одна чашка коров’ячого, козячого або соєвого молока, або 250 мл знежиреного йогурту. За кількістю вуглеводів ці порції дорівнюють одному невеликому солодкого фрукту або шматку хліба.

Помірність — це ключ до вживання будь-якого виду молока. Вивчення складу на упаковках молочних продуктів щодо розмірів порцій і кількості вуглеводів є важливим кроком для пацієнтів з діабетом.

Чи можна пити молоко при цукровому діабеті 2 типу, якщо людина не переносить лактозу? Насправді він може вживати в їжу рослинні замінники, такі як соєве, мигдальне, конопляне, лляне і рисове молоко.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: