Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи можна валеріану вагітним?

Чи можна валеріану вагітним?

Валеріана лікарська (зокрема корінь валеріани) є натуральним рослинним засобом, широко використовуваним для лікування нервового напруження, занепокоєння, стресу, безсоння і інших подібних станів.

Професійні травники також використовують корінь валеріани в лікуванні депресії, епілепсії, тремору, дефіциту уваги і гіперактивності.

Якщо ви вагітні і відчуваєте будь-який з цих станів, в пошуках полегшення ви можете спрямувати свій погляд на засоби на основі валеріани, тому що багато заспокійливі препарати містять шкідливі для організму дитини синтетичні речовини. Однак, чи можна валеріану вагітним?

Що таке валеріана?

Валеріана лікарська — це багаторічна рослина, що досягає приблизно 60 см у висоту, має прямі порожнисті стебла і зонтоподобную верхівку. Ця рослина має темно-зелені загострені на кінці листя, в нижній частині опушені короткими волосками. Квіти валеріани дуже запашні і мають білий, фіолетовий або рожевий кольори. Травники в лікувальних цілях зазвичай використовують корінь валеріани, має сіро-коричневий колір.

Корінь валеріани ось уже кілька тисяч років широко використовується для лікування безсоння і нервових розладів. Гіппократ (знаменитий давньогрецький цілитель і лікар) і Гален (Римський медик) описували корисні властивості валеріани, а Гален призначав її як засіб від безсоння. У 16 столітті жінки використовували корінь валеріани в якості духів, а особливу популярність це рослинне цілющий засіб набуло в 17 столітті в Європі.

Прийом валеріани під час вагітності

Якщо ви вагітні або плануєте завагітніти, вам не слід використовувати засоби на основі валеріани. Вчені попереджають: хоча дослідження і не показують жодних несприятливих ефектів на фертильність або розвиток плода, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити довгострокові побічні ефекти препаратів валеріани на організм людини, особливо на організм вагітної жінки або майбутньої дитини. Якщо ви вирішили приймати валеріану, в першу чергу вам необхідно обговорити це з вашим лікарем.

Попередження

FDA не оцінювались корінь валеріани на безпеку. Ефективність і ризики використання цього рослинного засобу під час вагітності невідомі. Drugs. com попереджає, що були випадки, коли в препаратах на основі валеріани, що продаються в аптечній мережі, містилися токсичні метали та інші шкідливі речовини. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж приймати будь-яке з рослинних засобів або біологічно-активні добавки.

Побічні ефекти

Відповідно до Drugs. com, у людей, які приймають валеріану можуть виникати побічні ефекти. Серед найбільш часто зустрічаються побічних ефектів від прийому валеріани, можна відзначити такі стани:

Рекомендації

Якщо ви вагітні і відчуваєте нервове напруження, у вас стрес або безсоння, перш ніж використовувати будь-яке засіб (навіть якщо воно натуральне і не має протипоказань), вам слід поговорити про можливі ризики та переваги їх прийому з вашим лікарем. Якщо ви вирішите приймати кошти на основі кореня валеріани під час вагітності і ваш лікар може вам порекомендувати певні добавки або професійних травників, що заслужили довіру безлічі людей, ви можете сміливо приймати такі продукти в зазначених лікарем дозах.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: