Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи можна займатися спортом при застуді: кращі і гірші варіанти

Чи можна займатися спортом при застуді: кращі і гірші варіанти

Якщо ви відчуваєте, що застудилися, фізичні навантаження і заняття спортом можуть бути останнім, що вам хотілося б робити. Це пов’язано з тим, що, коли ваше тіло вже відчуває великий стрес через хворобу, додаткова фізичне навантаження — це не завжди гарна ідея. У вас виникає питання, чи можна займатися спортом при застуді? У деяких випадках легка і помірна активність може насправді допомогти вам почувати себе краще. Експерти кажуть: використовуйте «правило шиї» якщо ваші симптоми виникають вище шиї — спорт при чханні, тиску в носових пазухах, закладеності носа, як правило, вважається безпечним. Прислухайтеся до свого організму і розгляньте наступні кращі (і гірші) варіанти тренування.

Краще: Прогулянки

Застуда може знизити ваш енергетичний рівень, тому ви швидше за все будете відчувати слабкість в тілі. Але навіть 20 хвилин ходьби здатні поліпшити ваше самопочуття і полегшити симптоми застуди.

Якщо ваші носові пазухи закладені, ходьба спонукає вас глибше вдихати повітря і допоможе відкрити їх. Звичайно, якщо ви виявите, що ходьба або будь-яка фізична навантаження замість поліпшення вашого стану погіршує його — зупиніться і зосередьтеся на відпочинку. Хоча проведено мало досліджень про те, як фізичні навантаження можуть вплинути на тривалість застуди, дослідження показали, що люди, які регулярно тренуються, як правило, хворіють менше, в цілому.

Найкраще Біг

Чи можна бігати при застуді? Відповідь — Так. Поки біг підтюпцем є частиною вашого повсякденного життя, немає ніякої причини, по якій вам потрібно пропустити його тільки через легені нежиті. «Бігуни кажуть, що біг допомагає їм відчувати себе краще, коли вони хворі», — каже Андреа Халс, лікар остеопат, сімейний лікар (і бігун). «Біг — це природне протизастійний засіб, який здатний допомогти очистити голову і знову відчути себе нормально».

Ви можете зменшити інтенсивність вашої звичайної тренування, каже Хьюс, оскільки ваше тіло вже досить сильно навантажено, так як бореться з інфекцією. Експерти рекомендують повністю припинити заняття бігом якщо ви відчуваєте симптоми грипу або нижче шиї, такі як нудота або блювота.

Краще: Цигун

Цей тип повільного, уважного руху перетинається з бойовими мистецтвами і медитацією. Ці вправи низької інтенсивності використовувалися протягом тисяч років з метою зменшення стресу і занепокоєння, поліпшення кровообігу і збільшення рівня енергії. У китайській медицині це називається регулюванням енергії «Ци» організму або енергетичної сили.

Існує ряд сучасних доказів того, що цигун має підвищує імунітет здатністю: дослідження, проведене в 2011 році в Віргінському університеті, показало, що у університетських плавців, які працювали в групах, які практикували цигун, по крайней мере, один раз в тиждень, знизилася захворюваність на респіраторні інфекціями на 70%, в порівнянні з їх товаришами по команді, які займалися цигун менш часто.

Найгірше Біг на витривалість

Якщо ви практикуєте марафон, вам слід відкласти забіг якщо ви хворі, або навіть якщо ви вже йдете на поправку. Регулярні заняття бігом стимулюють імунну систему і допомагають підтримувати хороший рівень здоров’я, але занадто багато регулярних вправ з високою інтенсивністю може надавати протилежний ефект.

Дослідження 2007 року, опубліковане в журналі Journal of Applied Sciences, показало, що імунна функція може бути порушена до 24 годин після тривалої тренування (1,5 години або довше).

Краще: Йога

Чи можна займатися йогою застуді? Під час застуди організм виробляє кортизол (гормону стресу). Дослідження показують, що методи зняття стресу шляхом заняття йогою і дихальними вправами, можуть сприяти підвищенню імунітету. Плюс, акуратна розтяжка може допомогти полегшити біль, пов’язаний із застудою і синусової інфекцією.

Під час захворювання віддавайте перевагу більш повільного стилю практики, такий як Хатха-йога або Айенгар-йога. Або зосередьтеся на відновлювальних позах, таких як «Дитяча поза» і «Ноги на стіні», проробляючи це вдома. І не забудьте сказати «Ом»: шведське дослідження показало, що «гудіння» — це хороший спосіб відкрити забиті носові пазухи.

Найгірше: Заняття спортом в тренажерному залі

На додаток до методів тренування під час застуди, важливо також враховувати, де ви тренуєтеся. Якщо ваша тренування включає відвідування тренажерного залу і спілкування з іншими людьми, вам потрібно запитати себе, чи хочете ви, щоб кого-то ще був заражений вашої інфекцією.

Вам, напевно, не сподобалося б, щоб людина, що тренується поруч з вами на біговій доріжці або еліптичної машині, чхав і кашляв, витираючи ніс. Тому краще всього під час застуди не відвідувати тренажерний зал, щоб уникнути зараження інших людей — замість цього зробіть легке тренування вдома. Мікроби можуть легко поширюватися на тренажерах і в роздягальні, тому краще триматися подалі, поки ви заразні.

Краще: Танці

Відвідування школи танців Зумба або танцювальних кардіо-тренувань, або навіть просто подтанцовиванія під ваші улюблені мелодії під час прибирання будинку — може служити інструментом зниження стресу. Фактично, одне дослідження показало, що люди, які просто слухали 50 хвилин танцювальної музики, мали меншу кількість кортизолу і більше антимікробних антитіл, що явно вказує на підвищення їх імунної системи.

Заняття танцями дають можливість добре пропотіти, при цьому не занадто сильно викликаючи навантаження на ваші суглоби (або посилюючи головний біль, пов’язаний із застудою). Ви також можете рухатися в своєму темпі: розслабтеся в ті дні, коли ви не відчуваєте себе на 100 відсотків, і намагайтеся просто насолоджуватися рухами.

Найгірше: Підйом важких предметів

Чи можна займатися спортом під час застуди? Ваша сила і продуктивність, ймовірно, будуть зменшені, поки ваш організм буде боротися з застудою. Це особливо вірно, якщо ви при цьому не виспалися як слід, що також підвищує ризик травм під час силових тренувань (бодібілдинг, пауерліфтинг або фітнес з обтяженнями). Крім того, напруга м’язів, необхідне для підйому ваги, може викликати підвищення тиск в пазухах носа і головні болі, що погіршить ваше самопочуття.

Все ще не хочете пропустити силове тренування? Тренування при застуді тоді повинні проходити вдома, де ви не будете поширювати мікроби і ділитися своєю хворобою з іншими ліфтерами, і дайте собі перерву, використовуючи більш легкі гантелі, ніж зазвичай. Збільште кількість повторень, а не вагу, якщо ви хочете кинути виклик хвороби.

Краще або гірше: Плавання і велосипед

Чи можна займатися спортом при нежиті та кашлю? Звичайно так, але не всі види спорту підійдуть. Як і ходьба і біг підтюпцем, інші форми помірного кардіо можуть допомогти усунути закладеність носа і підвищити рівень енергії, але ці заняття спортом не будуть працювати для всіх однаково.

Плавання, наприклад, може бути досить освіжаючим і здатне допомогти відкрити дихальні шляхи. Для людей, які страждають алергією, це також може допомогти, змиваючи пилок і пил. Але деяким людям може бути важко дихати, коли у них закладеність носа, або хлорована вода може викликати роздратування. Велосипедний спорт також може бути приємною, помірним фізичним навантаженням, але здатний висушувати носові ходи і посилювати симптоми, такі як біль в горлі і нежить.

Найгірше: Командний спорт

Так само, як використання тренажерів в тренажерному залі, заняття спортом, які пов’язані з фізичним контактом, можуть сприяти поширенню хвороби. Якщо ви професійний спортсмен, ваші тренери і товариші по команді можуть очікувати, що ви будете там, незважаючи ні на що. Але насправді вони будуть дякувати вас за те, що ви будете намагатися швидше відновитися сидячи вдома, так як ризик заразити інших дуже високий.

Застуда і грип поширюються повітряно-крапельними шляхом (чхання, кашель), а також за допомогою рукостискань. Якщо ви витре ніс, а потім передасте м’яч, ви просто можете заразити інших. Дослідження, проведене в 2011 році в Centers for Disease Control and Prevention, показало, що спортивні команди піддаються високому ризику виникнення спалахів шлункового грипу серед членів.

Найгірше: Будь-який вид спорту на відкритому повітрі в холодну погоду

Спорт під час застуди при низьких температурах (зимова пора) здатний принести шкоду деяким людям. Всупереч поширеній думці, холодна погода сама по собі не буде знижувати імунітет або сприяти хвороби — навіть якщо ви виходите на вулицю без пальто або ви так сильно потієте, що ваше волосся намокають.

Однак часто трапляється так, що холодне сухе повітря обмежує або подразнює дихальні шляхи, викликаючи нежить, кашель або симптоми, схожі на астму. Якщо ви виявите, що ви чутливі до цих умов, зимові види спорту, такі як катання на лижах, сноуборді або снігоступах, можуть бути ще важчими, коли ви простудитесь.

Плюс: А як щодо алергії?

Іноді те, що люди приймають за повторювані симптоми легкої застуди (чхання, головний біль, закладеність носа) насправді є алергією. Якщо ви виявите, що ці симптоми з’являються в один і той же час року, ви можете попросити свого лікаря про направлення на діагностику алергії.

Алергія на пилок і амброзію здатна зробити заняття спортом на відкритому повітрі важкими навесні і восени, в той час як алергія на пил, цвіль або чистячі засоби виникатиме під час тренувань в спортзалі або в інших закритих приміщеннях. Якщо ви можете визначити причину своїх симптомів, антигістамінні препарати або інше лікування, ймовірно, допоможуть вам повернутися до нормального життя — і вашої звичайної тренуванні.

Чи можна займатися спортом при температурі 37 — 38 ° C?

Заняття спортом при застуді можуть бути прийнятні, але, якщо у вас підвищена температура тіла, будь-які фізичні навантаження необхідно перенести. Підвищена температура тіла є обмежуючим фактором, каже Льюїс Г. Махар, доктор медичних наук, фахівець зі спортивної медицини. «Небезпека полягає в тому, що під час тренувань ви підвищуєте внутрішню температуру тіла, але так як у вас вже підвищена температура, це може зробити вас ще більш болючим», — говорить він. Якщо у вас температура тіла вище 37 градусів, вам необхідно відмовитися від тренувань до тих пір, поки ви не видужаєте.

Чи можна займатися спортом при застуді? Як ви бачите можна, але не всі види спорту підходять і не у всіх випадках. Якщо ви відчуваєте себе погано, у вас підвищена температура тіла, вас морозить — відкладіть вашу тренування, більше відпочивайте і прикладіть максимум зусиль до того, щоб швидко позбутися від застуди.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: