Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи потрібні Омега-3 жирні кислоти вашій дитині

Чи потрібні Омега-3 жирні кислоти вашій дитині

В останні роки, назва «омега-3 жирні кислоти» часто крутиться на слуху, а про їхню користь можна говорити без кінця, так як вони володіють великою кількістю корисних властивостей, доведених безліччю клінічних досліджень. Омега-3 для дітей — чи потрібні вони вашій дитині? Давайте розберемося в цьому нижче.

Омега-3 є поліненасиченими незамінними жирними кислотами, які допомагають живити мозок і зберегти його здоровим. Вони беруть участь в процесі створення нових клітин, є ключем до розвитку центральної нервової і серцево-судинної систем, і допомагають організму засвоювати живильні речовини. Омега-3 жири також важливі для функції очей вашої дитини.

Крім того, деякі дослідження показали, що омега-3 жирні кислоти можуть допомогти контролювати психологічні та поведінкові стану, в зв’язку з тим, що вони виступають в ролі нейромедіатора. Дослідження показали, що добавки омега-3 для дітей дозволяють зменшити симптоми синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), порушень обробки емоцій і антисоціальних рис.

Інші дослідження пов’язують гіршу здатність читання з низьким рівнем певного типу омега-3 жирів у дітей, а прийом добавок омега-3 призводить до поліпшення функцій пам’яті. Дослідження за участю японських дітей показали, що споживання жирних сортів риби дозволяє не тільки уникнути виникнення депресивних станів, а й усуває депресію. Ученими також були вивчені протизапальні властивості омега-3 жирних кислот, де вони застосовували добавки омега-3 в якості потенційного ліки для лікування ожиріння, астми, інфекцій верхніх дихальних шляхів та інших захворювань.

Майте на увазі, що деякі з цих досліджень були незначними, а інші дослідження показали суперечливі результати. Необхідно провести додаткові дослідження для вивчення всіх корисних властивостей омега-3 жирних кислот і їх впливу на організм дитини і дорослої людини. Однак існують вже доведені корисні властивості омега-3 поліненасичених жирних кислот, про які ви можете дізнатися тут — Омега-3 жирні кислоти: 17 доведених корисних властивостей.

3 типу омега-3 жирних кислот

Існує три типи омега-3 жирів:

ЕПК і ДГК зустрічаються в основному в деяких видах риб, а також в яловичині і курятині. В органічному м’ясі, молоці та яйцях (з тварин і птахів, вигодуваних природними кормами), як правило, рівень омега-3 поліненасичених жирних кислот значно вище. АЛК знаходиться в основному в рослинній їжі, але цю кислоту також можна зустріти в деяких видах риби і м’яса.

Постарайтеся скорегувати раціон харчування дитини, перш ніж давати добавки Омега-3

Дієтологи рекомендують перш, ніж почати давати дитині омега-3 добавки, скорегувати раціон його харчування. Постарайтеся урізноманітнити раціон вашої дитини стравами з жирних сортів риб (див. Омега-3 в рибі: таблиця змісту Омега-3 в різній рибі), таких як оселедець, сардини, скумбрія, лосось, анчоуси, форель та ін.

Якщо ваша дитина не любить їсти рибу, постарайтеся додавати в його їжу нерафінована сира лляна олія. Ви можете також додавати мелене насіння льону в кекси, запіканки, супи і навіть використовувати їх замість сухарів при приготуванні домашніх котлет.

Ось рекомендована добова норма споживання омега-3 для дітей:

Для задоволення добової потреби жирів омега-3, дитині необхідно вживати такі продукти:

Або такі продукти, які зазвичай також містять велику кількість омега-3 жирних кислот:

Детально про продукти, що містять значну кількість омега-3 жирних кислот, а також їх порівняльні характеристики, ви можете дізнатися тут — 15 Омега-3 продуктів, в яких потребує ваш організм.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: