Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи варто повністю відмовлятися від шкідливої ​​їжі?

Чи варто повністю відмовлятися від шкідливої ​​їжі?

Шкідлива їжа зустрічається всюди.

Вона продається в супермаркетах, магазинах товарів повсякденного попиту, на робочих місцях, в школах і в торгових автоматах.

Наявність і зручність шкідливої ​​їжі ускладнюють обмеження або запобігання її вживання.

Ви, можливо, задавалися питанням, чи слід вам повністю відмовлятися від шкідливої ​​їжі або слідувати серединному шляху, насолоджуючись всім в міру.

У цій статті описується все, що вам потрібно знати про шкідливої ​​їжі і про те, чи слід повністю уникати її вживання.

Шкідлива їжа

Незважаючи на те, що визначення нездорової їжі у всіх може бути різним, більшість людей згодні, що це не найкорисніша річ для вас.

Ці високообработанние закуски містять велику кількість калорій — особливо в формі жиру і цукру — і практично не містять вітамінів, мінералів або клітковини (1).

Ось приклади нездорової їжі:

Хоча, коли ви думаєте про шкідливої ​​їжі зазвичай приходять на розум ці продукти, інші не так легко визначити.

Замаскована шкідлива їжа

Багато продуктів, які вважаються корисними для здоров’я, є замаскованою нездоровою їжею.

Наприклад, фруктові напої містять вітаміни і мінерали, але можуть містити таку ж кількість цукру і калорій, що і солодкі газовані напої.

Виробники продають мюслі і батончики для сніданку, підкреслюючи, що вони не містять кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози і багаті корисними для серця цільними зернами.

Проте ці батончики можуть містити стільки ж доданого цукру — якщо не більше — скільки цукерки.

Аналогічним чином виробники пропонують продукти, що не містять глютену, такі як печиво, суміші для тортів і чіпси, як більш корисні для здоров’я варіанти, ніж їх глютенсодержащие аналоги, хоча обидва продукти можуть мати однакові склади.

Навіть натуральні продукти без глютену, такі як певні соки, шоколадні батончики і сосиски, позначаються як «безглютенові», щоб вони здавалися більш здоровими.

Глютен міститься головним чином в пшениці, жита і ячмені, і лише невеликий відсоток населення світу повинен уникати глютену за медичними показаннями (2).

Висновок:

Легко ідентифікуються приклади шкідливої ​​їжі включають чіпси, пончики, цукерки та випічку. Але деякі продукти, такі як спортивні напої або батончики для сніданку, також можна назвати шкідливими, так як в них багато цукру і калорій, але мало поживних речовин.

Шкідлива їжа викликає звикання

Нездорова їжа вважається викликає звикання.

Ці викликають звикання якості пов’язані з цукром і жиром (3).

Цукор може стимулювати ті ж шляхи системи винагороди мозку, що і наркотики, такі як кокаїн (4, 5, 6).

Незалежно від того, що цукор послідовно не викликає звикання у людей, але в поєднанні з жиром, цієї комбінації може бути важко чинити опір (7, 8, 9).

Дослідження показують, що поєднання цукру і жиру частіше асоціюється з такими симптомами звикання, як абстиненція або втрата контролю над споживанням, ніж цукру в окремо (10, 11).

Огляд 52 досліджень показав, що продукти, найбільш пов’язані з симптомами звикання, були сильно оброблені і містили велику кількість жиру і рафінованих вуглеводів, таких як цукор (12).

Проте регулярне або навіть переривчасте споживання сильно обробленої їжі може стимулювати центр винагороди і формувати звички у вашому мозку, що збільшує тягу до шкідливої ​​їжі (13).

Це може призвести до надмірного рівня споживання нездорової їжі і з часом до збільшення маси тіла.

Ще багато чого треба дізнатися про харчову залежності, яка, як правило, більш поширена серед людей з надмірною вагою або ожирінням (14, 15).

Висновок:

Незалежно від цього, цукор і жир не викликають звикання, але разом вони можуть стимулювати центр винагороди в вашому мозку, що збільшує тягу до нездорової їжі.

Пов’язана з ожирінням і іншими хронічними захворюваннями

Ожиріння є складним і багатофакторне захворювання (16, 17).

При цьому основною причиною ожиріння, як вважають, є простота доступу, висока смакова привабливість і низька вартість шкідливої ​​їжі, а також інші захворювання, такі як хвороби серця і цукровий діабет 2 типу (18, 19, 20).

Ожиріння

Нездорова їжа практично не викликає почуття ситості.

Рідкі калорії — солодкі газовані напої, спортивні напої і підсолоджений кави — є одними з найгірших продуктів, оскільки вони можуть постачати організм сотнями калорій без впливу на ваш апетит.

Огляд 32 досліджень показав, що на кожну порцію підсолодженого цукром напою люди набирали 0,12-0,22 кг протягом одного року (21).

Хоча це здається незначним, це може відповідати декільком кілограмам протягом декількох років.

В інших оглядах відзначалися аналогічні результати, що свідчать про те, що шкідлива їжа, особливо підсолоджені цукром напої, значно пов’язані зі збільшенням маси тіла як у дітей, так і у дорослих (22, 23, 24, 25).

Хвороба серця

Хвороби серця є основною причиною смерті в усьому світі.

Споживання цукру є одним з декількох факторів ризику розвитку захворювань серця.

Було виявлено, що додані цукру піднімають рівень певного типу жиру у вашій крові, під назвою тригліцериди, і підвищують кров’яний тиск, які є основними факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань (26, 27).

Було також встановлено, що регулярне вживання фастфуду підвищує рівень тригліцеридів, і знижує рівень ліпопротеїдів високої щільності (хорошого) холестерину — ще одного фактора ризику розвитку серцево-судинних захворювань (28).

Цукровий діабет 2 типу

Цукровий діабет 2 типу виникає, коли ваш організм стає нечутливим до впливу інсуліну — гормону, який знижує рівень цукру в крові.

Надлишок жиру в організмі, високий кров’яний тиск, низький рівень (хорошого) холестерину ліпопротеїдів високої щільності та анамнез серцево-судинних захворювань або інсульту є основними факторами ризику розвитку цукрового діабету 2 типу (29).

Вживання шкідливої ​​їжі пов’язане з надлишком жиру в організмі, високим кров’яним тиском і низьким рівнем холестерину ЛПВЩ — все це збільшує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу (30, 31, 32, 33).

Висновок:

Незважаючи на те, що причин зростання захворюваності на ожиріння і розвитку хронічних захворювань безліч, їх основною причиною є широка поширеність, а також низька вартість і висока привабливість нездорової їжі.

Шкода одержимості дієтою

Хоча важливо знати, які продукти можуть сприяти погіршенню здоров’я і збільшення маси тіла, постійна одержимість дієтою шкідлива для здоров’я.

Якщо ви класифікуєте продукти як чисті або брудні, хороші або погані, це може привести до нездорових відносин до харчових продуктів.

Одне дослідження показало, що проходження строгому підходу до дієти «все або нічого» було пов’язане з переїданням і збільшенням маси тіла (34).

Іншими словами, людям, які обмежували себе, було важче підтримувати здорову вагу в порівнянні з тими, хто був більш гнучкий у виборі їжі.

Інше дослідження показало, що сувора дієта була пов’язана з симптомами розлади харчової поведінки, тривогою і депресією (35).

Більш того, люди, які дотримувалися більш суворої дієти в вихідні дні, з більшою ймовірністю набирали вагу протягом одного року, ніж ті, хто дотримувався менш суворої дієти в вихідні дні (36).

Ці дослідження показують, що надмірно суворі дієти, які повністю виключають випадкові ласощі, не тільки заважають схудненню, але і негативно впливають на здоров’я.

Проте багато людей все частіше застосовують більш гнучкий підхід до харчування.

Використовуючи цей підхід, 80-90% ваших калорій повинні надходити з цільних і мінімально оброблених продуктів. Решта 10-20% повинні надходити з того, що вам подобається — будь то морозиво, тістечко або шоколад.

Цей підхід також дозволяє вам насолоджуватися святами, особливими подіями або громадськими заходами, не піклуючись про те, чи можете ви є наявну їжу (36).

Висновок:

Постійна одержимість їжею — зазвичай пов’язана з суворою дієтою — контрпродуктивна для зниження надмірної маси тіла і може привести до нездорових відносин до їжі.

Загалом має бути в міру?

Все повинно споживатися в помірних кількостях — типовий рада, коли справа доходить до нездорової їжі.

Вживання ваших улюблених страв в помірних кількостях може допомогти вам дотримуватися здорового раціону харчування, насолоджуватися святами та іншими особливими заходами, а також уникати нездорової заклопотаності їжею.

Крім того, повне утримання від шкідливої ​​їжі не є стійким, приємним або корисним для вашого здоров’я.

Але не всі продукти можуть бути використані в помірних кількостях для всіх людей.

У деяких є схильність до надмірного споживання їжі, поки вони не відчують дискомфорт. Це називається переїданням.

Переїдання часто супроводжується почуттям втрати контролю, а також неприємними відчуттями і емоціями (37).

Відомо, що різні емоційні або біологічні тригери — такі, як депресія, неспокій або голод — викликають епізоди переїдання, але певні продукти також можуть діяти як тригер (38, 39, 40).

Деякі дані свідчать про те, що певні продукти — наприклад, піца, морозиво або печиво — можуть викликати цю реакцію, що призводить до епізоду переїдання. Однак дослідження в цій області відсутні (41, 42).

Проте якщо у вас розлад харчової поведінки, для з’ясування краще для вас повна відмова від вживання тригерних продуктів, ніж їх помірне вживання, краще спочатку поговорити зі своїм лікуючим лікарем або консультантом.

Висновок:

Якщо ви страждаєте від переїдання, поговоріть зі своїм лікарем або іншим медичним працівником, щоб вирішити, як уникнути небажаної їжі.

Як їсти менше шкідливої ​​їжі?

Ось кілька способів зменшити споживання шкідливої ​​їжі.

Спочатку спробуйте залишити її на полиці магазину. Відсутність шкідливої ​​їжі у вашому будинку повністю усуває спокусу.

По-друге, уникайте вживання чіпсів або інших закусок прямо з пакету. Замість цього, отсипьте невелику кількість в миску і насолоджуйтеся.

Крім того, замініть свою нездорову їжу більш здоровими варіантами. Включіть в раціон такі продукти:

Пам’ятайте, що найкраще вносити невеликі зміни з плином часу, щоб забезпечити стійкі результати.

Висновок:

Ви можете скоротити споживання нездорової їжі, залишивши її на полиці, відпрацювавши контроль порцій і додавши в свій раціон більше корисних продуктів.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: