Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чи викликає чай зневоднення?

Чи викликає чай зневоднення?

Сечогінний ефект | Види чаю | Ризик зневоднення | висновки

Чай є одним з найпопулярніших напоїв у світі.

Його можна пити теплим або холодним, що може допомогти вам заповнити щоденні потреби в рідині.

Проте чай також містить кофеїн — з’єднання, яке може викликати зневоднення. Це може змусити вас задуматися, чи дійсно вживання чаю може допомогти вам уникнути зневоднення.

Ця стаття розкриває зволожуючий і зневоднюється ефект чаю.

Може вплинути на вашу гидратацию

Чай може вплинути на вашу гідратацію, особливо якщо ви п’єте його багато.

Багато в чому це пов’язано з тим, що деякі чаї містять кофеїн, який також міститься в каві, шоколаді, енергетичних і безалкогольних напоях. Кофеїн є природним стимулятором і одним з найпоширеніших інгредієнтів в харчових продуктах і напоях в світі (1).

Після прийому кофеїн потрапляє з кишечника в кровотік і потім в печінку. Там він розщеплюється на різні сполуки, які можуть вплинути на роботу ваших органів.

Наприклад, кофеїн надає стимулюючу дію на ваш мозок, підвищує бадьорість і зменшує відчуття втоми. З іншого боку, він може надавати сечогінну дію на ваші нирки.

Сечогінний засіб — це речовина, яка може змусити ваш організм виробляти більше сечі. Кофеїн робить це, збільшуючи приплив крові до нирок, спонукаючи їх вимивати більше води (2).

Цей діуретичний ефект може привести до більш частого сечовипускання, що може вплинути на вашу гидратацию більше, ніж напої без кофеїну.

Висновок:

Деякі чаї містять кофеїн — з’єднання з сечогінні властивості. Це може привести до більш частого сечовипускання при вживанні чаю, що може вплинути на вашу гідратацію.

Різні чаї можуть надавати різний вплив

Різні чаї містять різну кількість кофеїну і можуть по-різному впливати на вашу гідратацію.

Чаї з кофеїном

До чаю з кофеїном відносяться: чорний, зелений, білий і улун.

Ці чаї виготовляються з листя рослини Camellia sinensis і зазвичай містять 16-19 мг кофеїну на грам чаю (3).

Оскільки в середній чашці чаю міститься 2 грами чайного листя, в одній чашці (240 мл) чаю буде міститися близько 33-38 мг кофеїну, причому найбільше міститься в чорному чаї та улун.

Проте рівень вмісту кофеїну в чаї може варіюватися від однієї партії до іншої, причому деякі містять до 120 мг кофеїну на чашку (240 мл). Варто також відзначити, що чим довше ви заварюєте чай, тим більше в ньому кофеїну (1, 4).

Для порівняння: одна чашка (240 мл) кави зазвичай містить 102-200 мг кофеїну, тоді як така ж кількість енергетичного напою може містити до 160 мг (1).

Хоча в чаї менше кофеїну, ніж у багатьох інших напоях з кофеїном, вживання великої кількості може вплинути на гідратацію.

Трав’яні чаї

Трав’яні чаї, такі як ромашковий чай, чай з м’ятою або шипшиною, виготовляються з листя, стебел, квітів, насіння, коріння і плодів різних рослин.

На відміну від інших видів чаю, вони не містять листя рослини Camellia sinensis. Тому вони технічно вважаються трав’яними настоями, а не видами чаю (5).

Трав’яні чаї, як правило, не містять кофеїну і навряд чи нададуть будь-яку зневоднює вплив на ваш організм.

Гібридні сорти

Хоча більшість трав’яних чаїв не містять кофеїну, деякі суміші містять містять кофеїн інгредієнти.

Одним із прикладів є йерба мате — традиційний американський напій, який набирає популярність у всьому світі.

Він виготовлений з висушеного листя і гілочок рослини Гостролист парагвайський і містить в середньому 85 мг кофеїну на чашку — трохи більше, ніж чашка чаю, але менше, ніж чашка кави (6).

Хоча трав’яні настої, в тому числі гуайюса, яупон, гуарана або кавові листя, вживаються рідше, вони також можуть містити кофеїн.

Тому, як і у випадку з іншими, що містять кофеїн чаями, вживання великої кількості цих чаїв може погіршити водний баланс вашого організму.

Висновок:

У чорному, зеленому та білому чаї, а також в чаї улун міститься кофеїн, який може вплинути на гідратацію організму. Крім кількох винятків, більшість трав’яних чаїв не містять кофеїну і зазвичай вважаються зволожуючими.

Чай швидше за все не зневоднює вас

Незважаючи на сечогінну дію кофеїну, трав’яні і містять кофеїн чаї навряд викличуть у вас зневоднення.

Для отримання значного сечогінного ефекту кофеїн необхідно вживати в кількості, що перевищує 500 мг, або в еквіваленті 6-13 чашок (1440-3120 мл) чаю (7, 8).

Дослідники повідомляють, що при вживанні в помірних кількостях напої з кофеїном, включаючи чай, є такими ж гидратирующие, як і вода.

В одному дослідженні 50 вживають міцну каву людей споживали або 800 мл кави, або таку ж кількість води щодня протягом 3 днів поспіль. Для порівняння, це приблизний кофеїновий еквівалент 1100-2400 мл чаю.

Вчені не виявили відмінностей в показниках гідратації між днями, коли вони пили каву і воду (9).

В іншому невеликому дослідженні 21 здоровий чоловік випивали 4 або 6 чашок (960 або 1440 мл) чорного чаю або таку ж кількість кип’яченої води протягом 12 годин.

Знову ж, дослідники не помітили ніякої різниці у виробленні сечі або рівні гідратації між двома напоями. Вони прийшли до висновку, що чорний чай здається таким же зволожуючим, як і вода, коли його вживають в кількостях, менших або рівних 6 чашках (1440 мл) в день (10).

Крім того, в недавньому огляді 16 досліджень відзначається, що одноразова доза 300 мг кофеїну — або еквівалент вживання 3,5-8 чашок (840-1920 мл) чаю відразу — збільшує вироблення сечі за все на 109 мл в порівнянні з таким же кількістю напоїв без кофеїну (11).

Тому навіть в тих випадках, коли чай збільшує вироблення сечі, це не призводить до того, що ви втрачаєте більше рідини, ніж пили спочатку.

Дослідники також відзначають, що кофеїн може надавати навіть менш значний сечогінний ефект на чоловіків (11).

Висновок:

Чай, особливо вживається в помірних кількостях, навряд чи буде надавати зневоднюється ефект. Однак споживання великої кількості чаю — наприклад, більше 8 чашок (1920 мл) за раз — може викликати незначне зневоднення.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: