Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чим корисна петрушка для здоров’я?

Чим корисна петрушка для здоров'я?

Склад | Цукор в крові | Здоров’я серця | Здоров’я нирок | Інша користь | застосування | зберігання | висновки

Петрушка — це популярна зелень, часто використовувана в європейській і близькосхідної кухні.

Вона зазвичай використовується для поліпшення смаку страв, таких як супи, салати і рибні страви.

Крім безлічі кулінарних застосувань петрушка дуже живильна, і було доведено, що вона має безліч корисних властивостей (1, 2).

У цій статті розглядається що таке петрушка і то, як ця вражаюча зелень може принести користь вашому здоров’ю.

Багата поживними речовинами

Дві столові ложки (8 грам) петрушки забезпечують (3):

Петрушка має низький рівень вмісту калорій, але багата важливими живильними речовинами, такими як вітаміни A, K і C.

Вітамін A є важливим живильною речовиною, яке відіграє ключову роль у вашому імунітеті і здоров’я очей. Крім того, він важливий для вашої шкіри і може поліпшити стан шкіри, наприклад, при прищах (4, 5).

Петрушка також є відмінним джерелом вітаміну K — поживної речовини, яке підтримує здоров’я кісток і серця. Насправді, лише дві столові ложки (8 грам) петрушки постачають ваш організм великою кількістю вітаміну K, ніж вам потрібно в день.

Крім своєї ролі в здоров’ї кісток і серця, вітамін K необхідний для правильного згортання крові, що може допомогти запобігти надмірному кровотеча (6, 7, 8).

Крім того, петрушка містить вітамін C — поживна речовина, яка покращує здоров’я серця і життєво важливо для вашої імунної системи.

Вітамін C також діє як потужний антиоксидант, захищаючи ваші клітини від ушкоджень, викликаних нестабільними молекулами, званими вільними радикалами (9, 10).

Більш того, петрушка є хорошим джерелом таких поживних речовин, як магній, калій, фолат, залізо і кальцій.

Висновок:

Петрушка містить кілька важливих поживних речовин, таких як вітаміни A, K і C. Вона також є хорошим джерелом мінералів, таких як кальцій, залізо, магній і калій.

Може поліпшити рівень цукру в крові

Крім цукрового діабету, підвищення рівня цукру в крові може відбуватися через нездорового раціону харчування або недостатньої кількості фізичних навантажень (11, 12).

Підвищений рівень цукру в крові може збільшити ризик ускладнень зі здоров’ям, таких як інсулінорезистентність, цукровий діабет, хвороби серця і метаболічний синдром — група симптомів, включаючи високий рівень холестерину і високий рівень цукру в крові (13).

Дослідження на тваринах свідчать, що антиоксиданти в петрушці можуть ефективно знижувати рівень цукру в крові (14).

Наприклад, дослідження на щурах з цукровим діабетом 1 типу показало, що у тих, хто приймав екстракт петрушки, спостерігалося більше зниження рівня цукру в крові і поліпшення функції підшлункової залози в порівнянні з контрольною групою (15).

Поряд з дотриманням збалансованої дієти додавання петрушки в їжу може допомогти підтримати здоровий рівень цукру в крові.

Проте щоб краще зрозуміти вплив петрушки на рівень цукру в крові необхідні дослідження на людях.

Висновок:

Підвищений рівень цукру в крові може збільшити ризик таких станів, як діабет або метаболічний синдром. Деякі дослідження на щурах показали, що петрушка ефективно знижує рівень цукру в крові.

Може принести користь здоров’ю серця

Серцево-судинні захворювання і стану, такі як інфаркти та інсульти, є основною причиною смерті в усьому світі. Нездоровий раціон харчування, відсутність фізичних навантажень, куріння і надмірне споживання алкоголю можуть сприяти розвитку серцево-судинних захворювань (16).

Петрушка містить багато рослинних сполук, в тому числі каротиноїдні антиоксиданти, які, як було виявлено, корисні для здоров’я серця, так як зменшують фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Наприклад, було виявлено, що багаті на каротиноїди дієти покращують такі фактори ризику серцево-судинних захворювань, як хронічне запалення, а також підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину ЛПНЩ (поганий) (17).

Більш того, популяційні дослідження показують, що дієти з високим вмістом каротиноїдів можуть знизити ризик розвитку захворювань серця, таких як ішемічна хвороба серця.

12-річне дослідження за участю 73 286 осіб виявило зворотний зв’язок між дієтичними каротиноидами і частотою виникнення ішемічної хвороби серця (18).

Інший крупний дослідження за участю 13 293 чоловік, які спостерігалися протягом 18 років, показало, що у людей з більш високим рівнем каротиноїдів в крові був нижчий рівень смертності від серцево-судинних захворювань, ніж у людей з більш низьким рівнем каротиноїдів (19).

Петрушка також містить вітамін C — потужний антиоксидант, який може допомогти вашому серцю.

Дослідження, проведене на 13 421 людей, показало, що у людей з найвищим рівнем споживання вітаміну C ризик розвитку серцево-судинних захворювань був значно нижче в порівнянні з тими, хто споживав менше цієї поживної речовини (20).

Висновок:

Петрушка містить каротиноїдні антиоксиданти і вітамін C, які, як було виявлено, корисні для здоров’я серця.

Може допомогти здоров’ю нирок

Ваші нирки є важливими органами, які постійно фільтрують вашу кров, видаляючи відходи і зайву воду, яка потім виводиться з сечею.

Іноді сеча концентрується, в результаті чого можуть утворюватися мінеральні відкладення, що призводить до хворобливого стану під назвою камені в нирках (21).

Дослідження на щурах з нирковими каменями показало, що у тих, хто споживав петрушку, виділялося менше кальцію і білка з сечею, а також був підвищений рівень рН і сечовипускання в порівнянні з контрольною групою (22).

Петрушка також має протизапальні властивості завдяки своїм антиоксидантів, включаючи флавоноїди, каротиноїди і вітамін C.

Крім того, петрушка може допомогти зберегти ваші нирки здоровими, знижуючи високий кров’яний тиск — основний фактор ризику захворювання нирок.

Петрушка має високий рівень вмісту нітратів, які допомагають розширити кровоносні судини, що покращує кровотік і знижує високий кров’яний тиск. Дослідження показують, що багаті нітратами продукти, такі як петрушка, можуть допомогти підтримувати здоровий рівень артеріального тиску (23, 24).

Протизапальні властивості петрушки, поряд з її здатністю регулювати рН сечі і знижувати артеріальний тиск, можуть допомогти зберегти ваші нирки здоровими і знизити ризик ниркових каменів (25).

Майте на увазі, що петрушка містить відносно багато оксалатів — з’єднань, які можуть збільшити ризик розвитку каменів в нирках.

Проте експерти в області охорони здоров’я рекомендують, щоб тільки люди з гіпероксалурія — характеризується надмірним виділенням оксалатів з сечею — обмежували споживання дієтичних оксалатів (26).

Висновок:

Петрушка може допомогти зберегти ваші нирки здоровими, борючись із запаленням і знижуючи високий кров’яний тиск і ризик ниркових каменів.

Інші потенційні корисні властивості

Петрушка може поліпшити ваше здоров’я наступними способами:

Висновок:

Петрушка володіє антибактеріальними властивостями і може допомогти підтримати здоров’я кісток, зміцнити імунну систему і поліпшити здоров’я печінки.

Легко додати в свій раціон

Петрушка — універсальна зелень, яку легко додати до багатьох страв.

Ось кілька способів, як додати петрушку в свій раціон:

Висновок:

Петрушка — це універсальна зелень, яку можна вживати різними способами, наприклад, в омлетах, салатах, соусах, смузі або як гарнір.

Як зберігати петрушку

Щоб краще зберігати свіжу петрушку, спочатку потрібно видалити нижню частину стебла. Чи не полоскати.

Наповніть склянку або банку наполовину водою і помістіть кінці стебла в воду. Якщо ви зберігаєте рослина в холодильнику, краще за все накрити його поліетиленовим пакетом. В іншому випадку петрушку можна зберігати при кімнатній температурі.

Міняйте воду кожні пару днів і відмовтеся від цієї зелені, як тільки листя стануть коричневими. Таким чином, ваша зелень може залишатися свіжої до двох тижнів.

Сушена петрушка може зберігатися в герметичному контейнері в прохолодній темній середовищі від шести місяців до одного року (30).

Висновок:

Свіжа петрушка може зберігатися в вашому холодильнику або при кімнатній температурі до двох тижнів. Сушена петрушка може зберігатися до року в прохолодному темному місці.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: