Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чому болить сечовий міхур? Що робити?

Чому болить сечовий міхур? Що робити?

У вас спостерігається біль в нижній частині живота? Можливо це дає про себе знати сечовий міхур. Чому болить сечовий міхур, що робити якщо біль дуже сильна?

Біль в сечовому міхурі може бути ознакою як незначною інфекції, так і важкої хвороби, такого як рак сечового міхура. Але вам не варто відразу сильно переживати з приводу раку, в зв’язку з тим, що рак сечового міхура зустрічається досить рідко, і біль в сечовому міхурі зазвичай свідчить про незначні проблеми. Але це не означає, що вам можна ігнорувати цю проблему. Якщо ви відчуваєте біль в області таза або в нижній частині живота, це може свідчити про те, що вона виходить від сечового міхура.

Біль у нижній частині живота може також свідчити і про інші проблеми, наприклад, проблеми з кишечником, запалення апендикса, гінекологічні проблеми або захворювання передміхурової залози (простатит). Як вам визначити, чи виходить ця біль від сечового міхура або вказує на інше захворювання?

Зверніть увагу на інші симптоми, які можуть у вас бути присутнім — особливо якщо у вас є кров у сечі поряд з болем в області сечового міхура.

Експерти стверджують «Коли жінки відчувають біль в сечовому міхурі, їм необхідно пройти обстеження». Діагностичні процедури будуть спрямовані на виявлення ознак інфекції сечовивідних шляхів і сечового міхура, раку та інших захворювань, перелічених тут:

1. Інфекції сечовивідних шляхів (ІМП)

Інфекції сечовивідних шляхів (іноді звані інфекціями сечового міхура) найчастіше виникають у жінок, у зв’язку з деякими анатомічними особливостями будови їх сечовивідної системи. Жіночий сечівник ближче розташований до областям, в яких присутні природні для них бактерії (наприклад, анус і піхву).

Біль в сечовому міхурі при ІМП може виникнути в будь-якому віці. У молодих жінок, біль є поширеним симптомом, поряд з частими і болючими сечовипусканнями. Симптоми у жінок похилого віку можуть різнитися, і крім болю і прискореного сечовипускання вони можуть страждати від м’язових болів, болі в животі, втоми і слабкості.

Якщо ви відчуваєте перераховані вище симптоми, вам варто звернутися до лікаря, який швидше за все призначить вам курс антибіотиків, таких як Ципрофлоксацин або Триметоприм. Сульфаметоксазол. І хоча інфекція може пройти без лікування, антибіотики можуть прискорити одужання і швидко усунути неприємні симптоми. Рекомендується також пити багато додаткової рідини і частіше мочитися — це також допомагає прискорити одужання, і усуває дискомфорт.

Читайте також про те, як лікувати цистит в домашніх умовах швидко.

2. Інтерстиціальний цистит (ІЦ)

Тільки більше 3 мільйонів жінок, які проживають в Америці, живуть з тазової болем, пов’язаної з інтерстиціальним циститом, що вже говорити про разом узятих жителів Росії, України, Білорусії, Казахстану та ін. Інтерстиціальний цистит є важкою формою синдрому хворобливого сечового міхура. Виразки або інші патологічні зміни в стінці сечового міхура можуть бути причиною болю. Дискомфорт, пов’язаний з інтерстиціальним циститом може варіюватися від незначного до нестерпного. Біль в сечовому міхурі при інтерстиціальному циститі може посилюватися під час менструації.

ІЦ не пов’язаний з бактеріальною інфекцією, хоча симптоми можуть бути схожі з інфекційним циститом. Хоча причина виникнення ІЦ до кінця не зрозуміла, існує припущення, що це захворювання може бути пов’язане із запаленням.

Існує безліч варіантів лікування інтерстиціального циститу, покликаних полегшити симптоми цього захворювання. Серед них:

У найбільш важких випадках може бути показано хірургічне видалення сечового міхура.

Дізнайтеся детально про інтерстиціальної циститі, причини його виникнення, симптоми і лікування.

3. Зміни репродуктивної системи

Жінки можуть відчувати біль в області сечового міхура в результаті стоншування вагінальної шкіри. Це називається атрофією і найбільш часто зустрічається в період менопаузи, в зв’язку зі зниженням кількості вироблюваного естрогену організмом жінки. Прийом препаратів естрогену в цьому випадку не допомагає, але вагінальний крем, що містить естроген може полегшити біль в сечовому міхурі.

Поговоріть з вашим лікарем про біль і дискомфорт в області сечового міхура, і він зможе допомогти вам визначити, в чому дійсно полягає проблема.

4. Рак сечового міхура

Рак сечового міхура зустрічається досить рідко, особливо у жінок. Якщо привести в приклад жителів США, то там щороку фіксується приблизно 74 000 нових випадків цього захворювання, і близько 18000 з них виникає у жінок. Найбільш частим симптомом раку сечового міхура є наявність крові в сечі. Деякі жінки також відчувають хворобливі відчуття і паління при сечовипусканні.

Методи лікування раку сечового міхура в офіційній медицині такі:

Згідно ACS, більшість людей мають потребу в хірургії, з метою видалення пухлини або пухлин. У важких випадках може знадобитися видалення частини сечового міхура.

Що робити, якщо болить сечовий міхур

При болю в сечовому міхурі вкрай важливо правильно діагностувати причину її виникнення. Не варто займатися самодіагностикою і самолікуванням, не дивлячись на те, що це найчастіше може виявитися звичайний інфекційний цистит. Причиною болю в області сечового міхура можуть також стати гінекологічні проблеми (захворювання матки та інших органів гінекологічної системи), тому що ці органи розташовуються в безпосередній близькості до сечового міхура. Дисфункція тазового дна (напруженість або спазми м’язів тазового дна) зазвичай виникає з болем в сечовому міхурі і може навіть погіршити стан хворого.

Якщо ІМП, захворювання репродуктивної системи і рак не були виявлені, але у жінки постійно болить сечовий міхур, їй ставиться діагноз «інтерстиціальний цистит», природу якого до цих пір точно не визначили.

Підіб’ємо підсумок: Не питайте себе «Чому болить сечовий міхур, що робити?». Зверніться зі своєю проблемою до фахівців, і вони допоможуть вам правильно діагностувати захворювання і порекомендують необхідне лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: